Чи варто ввімкнути вашу VPN постійно?

За останнє десятиліття віртуальні приватні мережі або VPN надзвичайно популярні. Оскільки Інтернет стає більш небезпечним, користувачі потребують кращих технологій для захисту себе та своєї конфіденційності. Програмне забезпечення VPN стало ідеальною відповіддю на ці потреби. Крім захисту вашої конфіденційності в Інтернеті, VPN також виконують ряд інших функцій. Вони можуть дозволити вам отримати доступ до даних, інакше недоступних у вашому регіоні. Вони також можуть допомогти вам обійти передачу даних та насолодитися швидкістю Інтернету, яку ви заслуговуєте.

Чи варто ввімкнути вашу VPN постійно?

Якщо ваш VPN потрібно вмикати постійно?

Але серед нових, а також досвідчених користувачів VPN є популярне питання про тривалість його використання. Вони задаються питанням, чи повинен VPN залишатися весь час. Давайте обговоримо деякі моменти, щоб знайти відповідь на це питання.

Ситуації, коли вам слід увімкнути VPN

Досить очевидно, що немає необхідності в VPN, коли ви не підключені до Інтернету. На відміну від антивірусного програмного забезпечення, VPN не захищає дані жорсткого диска на вашому пристрої. Він забезпечує лише захист від комунікацій та діяльності лише в Інтернеті.

Зважаючи на це, існує ряд ситуацій, коли вам слід активувати VPN. Ось список.

Коли ви хочете отримати доступ до заблокованого вмісту

Навряд чи є країни світу, де певні гео обмеження не застосовуються. На них поширюються мандати, видані державними установами, та приватні рішення компаній. Інтернет-провайдери повинні відповідати цим нормам, і вони не можуть дозволити вам отримати доступ до певних Інтернет-ресурсів через вашу рідну IP-адресу.

У таких випадках вам потрібно буде ввімкнути VPN та підключитися до віддаленого сервера, де дані не заблоковані. Крім того, ви повинні бути впевнені, що ваш VPN увімкнено протягом усіх ваших онлайн-заходів. Оскільки ваше з’єднання проходить через сервіс VPN і відскакує від віддаленого сервера, якщо ви закриєте VPN, то з’єднання припиниться, ваша фактична IP-адреса буде видно, і ви втратите доступ до заблокованого вмісту.

Коли ви перебуваєте на загальнодоступному Wi-Fi

Суспільний Wi-Fi дуже популярний у всьому світі. Вони є основною причиною, чому люди відвідують громадські заклади, як кав’ярні. Хоча всі люблять безкоштовний Інтернет, ви повинні знати про небезпеку, якій ви піддаєтесь. У недавньому минулому, як відомо, шахтарі криптовалюти проникли в загальнодоступний Wi-Fi та використовували пристрої, підключені до нього, для гірничих цілей. Це може значно знизити швидкість обробки комп’ютера під час підключення.

Крім того, громадські мережі Wi-Fi є щасливим полюванням для хакерів та інших кіберзлочинців. Не рідкість, коли пристрої людей заражаються зловмисними програмами або викупними програмами, які потім використовуються для вимагання їх. Отже, коли ви користуєтесь загальнодоступним Wi-Fi, важливо, щоб ваш VPN був увімкненим і через нього підключався до Wi-Fi. Це захистить вас від усіх небезпек.

Коли ви відчуваєте пропускну здатність пропускної здатності

Дроселювання пропускної здатності стало звичайною практикою серед Інтернет-провайдерів у всьому світі. Основна ідея цього полягає в тому, що якщо ви спробуєте споживати додаткову пропускну здатність (через торрент тощо), ваші швидкості будуть обмежені.

У таких випадках ви можете увімкнути VPN і взагалі обійти дросель. Оскільки VPN шифрує ваші дані, ISP не зможе побачити, до яких даних ви звертаєтесь, і не зможе зменшити свої швидкості. Але для цього вам доведеться постійно вмикати VPN. В іншому випадку вам просто доведеться повернутися до швидкості равликів, які ви отримуєте при використанні торрентів.

Коли у вас є повільний Інтернет

Зменшення пропускної здатності не є єдиною причиною того, що ваш Інтернет може сповільнюватися. Існує ряд причин, чому це може статися. Однією з найбільших серед них є фактична фізична відстань між вами та сервером, який ви використовуєте. Чим більше відстань, тим більше часу знадобиться вашому Інтернету, щоб обробити ваші вимоги до з’єднання. Як результат, ви можете відчути більш низькі швидкості Інтернету, ніж зазвичай.

У таких випадках ви можете використовувати VPN для з’єднання з більш близьким сервером. Менша відстань між вами та сервером допоможе вам досягти кращої швидкості. Однак вам все одно потрібно ввімкнути VPN протягом усього часу. В іншому випадку ваше з’єднання повернеться до вашого сервера за замовчуванням, і ваша швидкість знову знизиться.

Коли ви робите Інтернет-транзакції

Якщо ви є користувачем онлайн-банкінгу або торгуєте на інтернет-ринках чи навіть криптовалютами, VPN є обов’язковим для вас. Цілком звичайно перехоплювати та перенаправляти незахищені транзакції. Якщо це трапиться з вами, то всі ваші гроші на переказ настільки ж хороші, як і пішли. Крім того, ваші особисті дані можуть також поставити під загрозу, і якщо ви не вирішите належним чином ситуацію, то всі ваші майбутні операції також можуть бути поставлені під загрозу..

Отже, щоразу, коли ви здійснюєте будь-яку грошову трансакцію, вам потрібно підтримувати VPN. Шифрування, яке пропонують VPN, захистить вас від крадіжок в Інтернеті, а також гарантує, що ніхто не може отримати доступ до ваших облікових записів, крім вас. Деякі фінансові установи можуть навіть наполягати на підключенні VPN, оскільки вони знають потенційні ризики, пов’язані з усіма такими транзакціями.

Коли ви хочете заощадити гроші

Якщо ви здійснюєте покупки в Інтернеті, то, можливо, ви знаєте, що продукти можуть відрізнятися від регіону до регіону, навіть у межах однієї країни. Ви можете заощадити гроші, скориставшись VPN та дізнавшись, де потрібний товар продається за нижчою ціною. Тоді просто доставіть товар додому. Але для цього вам потрібно увімкнути VPN під час оформлення замовлення.

VPN потрібно вмикати постійно – висновок

В основному, ваш VPN слід включати кожен раз, коли ви використовуєте будь-який віддалений сервер чи проксі-сервіс. Те саме стосується, коли ви отримуєте доступ до конфіденційної інформації або передаєте її. Оскільки більшість найпопулярніших VPN надають необмежену пропускну спроможність, все одно немає причин вимикати VPN!