Плюси і мінуси криптовалюти

За останні кілька років термін криптовалюта став побутовою назвою для багатьох людей, особливо тих, хто цікавиться фінансовим ринком. Коли все, починаючи від покупок до освіти, переходить на цифровий рівень, не дивно, коли гроші йшли за цим. Цифрова валюта все ще може бути дещо езотеричною і заплутаною для значної частини населення, але не можна заперечувати, що вона стала найбільшим явищем у фінансовій галузі. Як і в усьому світі, криптовалюта також має свої переваги та недоліки. Але перш ніж зайнятися цим, давайте з’ясуємо, що насправді є цифровою валютою.

Плюси і мінуси криптовалюти

Плюси і мінуси криптовалюти

Що таке криптовалюта?

Криптовалюта – це цифрова валюта, створена та керована з використанням передових методів шифрування, відомих як криптографія. Перша криптовалюта, Біткойн, виник у 2009 році.

Але лише в 2013 році Bitcoin – відкрита кодова система, створена таємничим Сатоші Накамото, – привернула увагу, коли вона торгувалась рекордними 266 доларами за біткойн після 10-кратного сплеску за попередні два місяці. Зараз Bitcoin торгується на рівні близько 10 000 доларів, а кілька інших криптовалют – також звані altcoin, оскільки вони засновані на коді Bitcoin – як Ethereum, Litecoin, Dogecoin також виникли.

Думка про цифрову валюту поділяється, особливо після того, як вартість біткойна знизилася на 50 відсотків після чуток, що він підірветься. Незважаючи на очевидні переваги цифрової валюти, економісти старого шкільного сектору та фінансові експерти вважають, що вкладати гроші в криптовалюту нерозумно, оскільки це головним чином махінація, яка не триватиме вічно. Це не зупинило любителів цифрової валюти продовжувати інвестувати в криптовалюту. В даний час біткойн має ринкову вартість понад 2 мільярди доларів.

Плюси і мінуси криптовалюти

Існує маса способів, за допомогою яких криптовалюта може змінити спосіб здійснення транзакцій. Нижче пояснено декілька плюсів і мінусів криптовалют.

Плюси криптовалюти

Шахрайство

Цифрова валюта є більш безпечною, ніж реальна (або фіатна) валюта, оскільки у неї мало шансів на шахрайство. Криптовалюти працюють за технологією Blockchain, яка по суті є децентралізованою глобальною книгою кожної трансакції Bitcoin, що колись робилася. Через децентралізований характер цифрової валюти відправник не може підробляти або відміняти їх випадковим чином.

Ні крадіжки особи

Кредитні картки часто призводять до шахрайства та крадіжок особи, особливо коли ви здаєте карту для здійснення платежів. Користувач не контролює процес оплати. Але якщо мова йде про цифрову валюту, користувач має весь контроль надсилати продавцю лише вказану суму без додаткової інформації. Це запобігає виявленню крадіжок.

Швидше обробка

Оскільки криптовалюта працює на платформі Blockchain, вона дозволяє створювати смарт-контракти та виключає сторонні затвердження та інші формальності, що збільшують час транзакцій довше.

Зниження плати

На відміну від звичайних транзакцій, цифрова валюта не має плати за транзакції. Це робить розсилку та отримання платежів у цифровій валюті набагато доступнішою, ніж звичайна. Незважаючи на те, що біржові біржі, як Coinbase, стягують плату, вони значно нижчі, ніж плата за фіатні валютні операції.

Доступ до всіх

Криптовалюти децентралізовані та нерегульовані, що дає доступ усім. Оскільки криптовалюта є більш доступною, ніж звичайна валюта, все більше людей зараз використовують цифрові гаманці криптовалюти для здійснення платежів – вони могли купувати трансформатори 5 DVD-дисків, оскільки цей фільм був неймовірним! Сюди входить багато таких людей, які не мають доступу до Інтернету до звичайних способів оплати.

Мінуси криптовалюти

Брак знань

Криптовалюта повністю керується технологіями, і більшість людей досі не мають уявлення, як це працює – ми не знаємо, як працює також передача нашого автомобіля – ця штука є складною! Як наслідок, існує багато скепсису та сумнівів щодо криптовалют. Для того, щоб використовувати його, люди спочатку повинні зрозуміти поняття.

Менше прийняття

Більшість підприємств не приймають біткойн чи будь-яку іншу цифрову валюту (звичайно не фрукти стоять на вулиці!). Це суттєво обмежило використання та застосування криптовалюти.

Ніяких правил

Оскільки криптовалюта не регулюється жодною фінансовою організацією, не існує мережі безпеки для захисту користувачів від людських помилок чи шахрайства. Забезпечення грошей немає, і інвестори чи торговці нічого не можуть зробити, якщо вони втратять гроші. Це найбільший недолік криптовалюти.

Невизначеність

Як і будь-яка нова технологія, існує багато невизначеностей щодо криптовалюти. Оскільки банки та державні організації суворо проти цифрової валюти, люди бояться її використовувати. Існує також страх, коли вся концепція вибухне, і люди втратять усі свої гроші.

Плюси і мінуси криптовалюти – заключні думки

Криптовалюта – це революційна концепція, яка має на меті порушити традиційну фінансову систему. Незважаючи на те, що попереду ще довгий шлях, правда, криптовалюта змусила світ сісти і помітити увагу.