PlayStation 4’te DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Bir süre önce bir PS4 aldım ve aldığım indirme hızının PC ve mobil cihazımın yakınında hiçbir yerde olmadığını fark ettim. Sürekli bir oyuncu olduğunuzda bu oldukça can sıkıcı bir durum. Biraz araştırma yaptım ve bir çözüm buldum. Bu nedenle, aynı sorunla karşı karşıyaysanız, umarım bu sorununuzu çözmenize yardımcı olur.

PS4'te DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Başlamak

Bugün size ana odağımız hakkında kısa bir fikir vereyim. PlayStation 4’ünüzde DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi öğreneceğiz.

Etki Alanı Adı Sistemi olarak bilinen DNS, web adresinin bir IP adresi gibi temsilidir. İnsan gözüne göre, google.com gibi web sitesi adlarını kullanmak tek açık şeydir. Ancak, gerçek sihir çizgiler arasında gerçekleşir. Belirli bir web sitesine her bağlanmak istediğinizde, bilgisayarınız IP adresini alır ve girdiğiniz alan adıyla eşleştirmeye çalışır. Sonuç olarak, çeviri tamamlandıktan sonra web sayfası yüklenir.

PS4’ünüzün DNS Ayarlarını Değiştirme

Google, ücretsiz bir DNS sunan başka bir yüksek profilli şirkettir ve her iki durumda da veya kullanabileceğiniz başkalarıyla, İSS’nizin sağladığından daha iyi olacaktır.

PlayStation 4 durumunda, doğrudan konsola özel bir DNS uygulayabilirsiniz. Nasıl yapılacağı özellikle belli değil, ancak nereye bakacağınızı bildiğinizde, oldukça kolay.

İşte bilmeniz gerekenler.

  1. Ayarlar” konsolunuzdaki menü.
  2. seçmek Ağ.Ağ PS4
  3. Ardından, İnternet Bağlantısını Kurun.İnternet Bağlantısı PS4
  4. Tercihinize göre Wi-Fi veya LAN’ı seçin.
  5. Seçin görenek.Kolay veya Özel
  6. Sonraki adımlar IP adresi ve DHCP ayarlarına değinecektir. Tercihiniz yoksa her ikisi için de varsayılanı seçin.
  7. “DNS ayarları” göründüğünde, “Manuel”.Manuel DNS
  8. Birincil ve ikincil DNS değerlerini girin.DNS Ayarları
  9. PS4 DNS ayarlarınızı başarıyla değiştirdiniz.

DNS Değişikliği Avantajları

ISS sunucularının ani bir çöküşü olduğu bilinmektedir. Aşırı yüklenebilirler, bu nedenle çok daha yavaş olabilirler. DNS sunucunuzu değiştirdiğinizde, gecikmeler ve gecikmeler konusunda endişelenmenize gerek kalmadan çevrimiçi oynayabilirsiniz.

  วิธีการเปลี่ยนการตั้งค่า DNS บน Nintendo Switch

İndirme hızları kullandığınız sunucuya göre değişir. Mükemmel indirme hızı söz konusu olduğunda ISS sunucularının o kadar güvenilir olmadığı bilinmektedir. Bu tür sorunları önlemek için, DNS sunucunuzu değiştirmeniz ve bunu yaptıktan sonra daha hızlı bir bağlantı almayı ummanız gerekir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, PS4’te indirme hızınızı nasıl artıracağınıza ilişkin bu kılavuza göz atın.

ExpressVPN, BulletVPN ve Unlocator gibi hizmetler Akıllı DNS özelliği sunar. Şimdi, bu kesinlikle bölgesel kısıtlamaları atlamak içindir. Hepimizin bildiği gibi, PS4 konsolu sadece bir oyun cihazı değil, aynı zamanda akış platformları için mükemmel bir ev olduğu bilinmektedir. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak American Netflix, Hulu ve BBC iPlayer’ın beğenilerini bulabilirsiniz.

Neyse ki, bir Akıllı DNS hizmeti kullanıyorsanız coğrafi kısıtlamalar sorun değildir. Böylece kanallar, bulunduğunuz bölgede yerleşik olarak kalifiye olacağınız için orijinal konumunuzu tanıyamaz. Sonuç olarak, bulunduğunuz yerden bağımsız olarak dünyadaki en iyi kanalları yayınlayabileceksiniz.

VPN ve DNS – Önce Güvenlik?

VPN’ler güvenlik araçlarıdır. Yaratıldıklarından beri böyle olmuşlardır. Ancak, basit bir IP değişikliği ile coğrafi kısıtlamaları atlarlar. Bunu yaparken, internet trafiğinizi şifreler ve herhangi bir saldırı veya izleme girişiminden korurlar. Dezavantajı, şifreleme ile internet hızınızın yavaşlayacağıdır. Güvenlik ve gizlilik istiyor musunuz? Sonra biraz bağlantı hızı ile ödeme.

Öte yandan, DNS ve Akıllı DNS, VPN’in yaptığı gibi size ekstra bir koruma katmanı sağlamaz. İSS’nizin size sunduğu sunucuyu değiştirir ve sırasıyla coğrafi olarak engellenen kanalları izlemenize olanak tanır. Unutmayın, verileriniz şifrelenmeyecektir, bu nedenle herhangi bir siber saldırı riski altındasınız.

Bununla birlikte, Akıllı DNS sunan en iyi hizmetlere biraz ışık tutalım.

ExpressVPN

ExpressVPN en iyi VPN özelliklerini bir araya getirir ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişimi engellemek için Akıllı DNS hizmeti sunar. İnternet bağlantınızı bunu yönlendiricinize yükleyerek koruyabilir veya Akıllı DNS özelliğini kullanarak istediğiniz her şeyi aktarabilirsiniz.

  Samsung Smart TV'de DNS Nasıl Değiştirilir

BulletVPN

Çarpıcı yüksek internet hızlarına sahip bir VPN servis sağlayıcısı için mükemmel bir seçimdir. olmasına rağmen BulletVPN yeni olabilir, sunacak çok şey var. PS4 kullanırken Akıllı DNS özelliklerinden kesinlikle yararlanabilirsiniz.

Unlocator

Bazı insanlar bir VPN’nin güvenlik özelliklerine ihtiyaç duymayabilir veya istemeyebilir. Diğerleri zaten yavaş bir internet bağlantısına sahip olabilirler ve daha da yavaşlatma riskini almak istemezler. Bu insanlardan biriyseniz, Unlocator saf bir Akıllı DNS servisi olduğu için.

Aşağıdaki tabloda Akıllı DNS hizmetleri sunan VPN sağlayıcıları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

PS4’te DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Yapılmıştı. PlayStation 4’te DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Artık gecikmeler ve arabelleğe alma sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan çevrimiçi oynayabilir ve coğrafi kısıtlamalı içerikleri izleyebilirsiniz. Yeni bir PS4 deneyiminin tadını çıkarın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me