Проксі SOCKS5 проти VPN – в чому різниця?

Проксі-сервер SOCKS5 проти VPN? Яка різниця? Що стосується завантаження торентів анонімно, більшість людей або використовують SOCKS5, або Virtual Private Networks. У кожного методу є свої плюси і мінуси. У цьому посібнику я порівняю ці два і, сподіваюся, допоможу вам вирішити, яке рішення найкраще досягти анонімності в Інтернеті і обхід гео-обмежень.

SOCKS5 проти VPN - в чому різниця?

Проксі-сервер SOCKS5 проти VPN – в чому різниця?

Топ VPN для Kodi

Що таке SOCKS5?

Socket Secure, він же SOCKS, – це протокол, спеціально використовуваний для проксі-серверів. SOCKS5 – це універсальне розширення протоколу SOCKS, який підтримує передові мережеві технології, такі як протокол UDP та IPv6. Він здатний передавати більшість типів пакетів даних і протоколів. Проксі-сервер SOCKS5 маскує вашу IP-адресу, щоб обійти обмеження геолокації та обмежуючі брандмауери. Він спрямовує інтернет-трафік певної програми чи програми через сторонній проксі-сервер. Цей процес дозволяє змінити загальнодоступну IP-адресу програми, на яку встановлено налаштування SOCKS5. Для доступу до цього проксі-сервера потрібна автентифікація, тобто лише автентифіковані користувачі можуть отримати доступ до цих серверів.

Що таке VPN?

VPN означає віртуальну приватну мережу. При підключенні до VPN-сервера весь ваш Інтернет-трафік буде проходити через захищений віддалений сервер. Потім сервер зашифрує весь ваш трафік. Ваша IP-адреса також буде замаскована в процесі. Що стосується анонімності та конфіденційності в Інтернеті, я не можу придумати кращих альтернатив. Можливо, єдиний справжній мінус VPN – це те, що процес шифрування трафіку може трохи зменшити швидкість вашого Інтернету. На відміну від проксі-серверів SOCKS5, де ваш трафік зашифрований лише частково, VPN захищає все ваше інтернет-з’єднання від потенційних підслуховувачів.

Проксі-сервер SOCKS5 проти VPN

І VPN, і проксі-сервер SOCKS5 можуть приховати вашу IP-адресу. Однак, на відміну від VPN, проксі-сервер не пропонує шифрувати ваш трафік. Це основна причина, чому проксі-сервери SOCKS5 вважаються швидшими, ніж VPN. Те, що їм не доведеться витрачати ресурси для шифрування результатів трафіку в більшій швидкості завантаження / завантаження, ніж VPN-з’єднання з сильним шифруванням. В основному, вибір між VPN та SOCK5 – це компроміс між конфіденційністю та швидкістю.

Зрештою, VPN забезпечує вам набагато більшу безпеку та анонімність. Шифрування від кінця до кінця – це те, що заважає провайдерам, рекламодавцям, державним установам, кіберзлочинцям та іншим особам між ними контролювати вашу онлайн-діяльність. SOCKS5 просто маскує вашу інтернет-ідентичність.

  • І SOCKS5, і VPN можуть приховати вашу IP-адресу та приховати вашу ідентичність в Інтернеті.
  • Хоча VPN шифрує ваш трафік, SOCK5 не робить.
  • Використання проксі-сервера SOCKS5 для uTorrent або іншого додатка P2P дозволить досягти кращої швидкості завантаження / завантаження порівняно з VPN.
  • Ваш Інтернет-провайдер все ще може контролювати ваші дії з завантаження, якщо ви використовуєте SOCKS5. Тільки VPN забезпечує повну анонімність.
  • SOCKS5 можна використовувати лише для конкретних програм, таких як uTorrent
  • VPN, з іншого боку, шифрує весь ваш трафік, незалежно від того, що ви робите в Інтернеті.
  • Що стосується обходу геообмежень, то краща альтернатива – VPN.
  • У деяких випадках проксі-сервери можуть вести журнали. Це означає, що якщо хтось зможе зламати ці сервери, він зможе отримати журнали вашої онлайн-діяльності.
  • VPN-сервіси, як IPVanish, порівняно, ведіть нульові журнали своєї діяльності.

SOCKS5 проти VPN – який вибрати?

Ну, не потрібно йти на компроміс. Існують певні VPN-сервіси, які пропонують своїм користувачам як VPN, так і SOCK5 проксі. IPVanish і NordVPN є обома хорошими прикладами. Вам не доведеться платити ніяких додаткових платежів, якщо ви хочете встановити свої проксі-сервери SOCKS5 у вашому додатку uTorrent.

Особисто я віддаю перевагу VPN. Якщо ви користуєтеся належним сервісом VPN та підключаєтесь до сервера, який далеко не далеко, різниця швидкостей майже не помітна. Не кажучи вже про те, що SOCKS5 поступається VPN, коли мова йде про анонімність в Інтернеті. Тим не менш, якщо ви особливо нудьгуєте з приводу швидкості Інтернету, ви можете використовувати SOCKS 5 для всіх своїх P2P заходів.

Як щодо Smart DNS-проксі?

Розумні DNS проксі-сервіси, як Розмикач є чудовим варіантом, якщо ви хочете лише розблокувати потокові канали, які недоступні у вашому регіоні. У цьому конкретному випадку переспрямовується лише той трафік, який виявляє ваше місцезнаходження до конкретного сайту, який ви хочете розблокувати.

Однак Smart DNS взагалі не шифрує ваш трафік. Ваш Інтернет-провайдер та тролі щодо авторських прав все ще можуть відстежувати вашу діяльність із завантаження, навіть якщо на пристрої встановлено проксі-сервери Smart DNS.

SOCKS5 проти VPN – Висновок

Зрештою, все зводиться до ваших особистих уподобань. Особисто я вважаю, що ти ніколи не можеш бути занадто обережним щодо своєї конфіденційності в Інтернеті. Ось чому я настійно раджу використовувати VPN замість проксі-серверів SOCKS5, якщо ви цінуєте свою конфіденційність та безпеку під час завантаження торрентів.