Samsung Smart TV için En İyi VPN’ler ve Nasıl Kurulur

Samsung Smart TV’ler için en iyi VPN nedir? Aslında mümkün mü Samsung Smart TV’ye VPN yükleme? Başlangıç ​​olarak, VPN uygulamaları temel olarak üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır Windows PC, Mac, Android ve iOS. Bu, Android tabanlı olduğu sürece Smart TV’ye bir VPN yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Peki Samsung Smart TV’ler ne olacak? Peki, Güney Koreli elektronik üreticisi Orsay işletim sistemi 2012’den 2015’e. O zamandan beri, Samsung Smart TV’ler Tizen İşletim Sistemi Kurulmuş. Bu işletim sistemi yerel olarak uyumlu olmasa da VPN, Kullanabileceğiniz birkaç geçici çözüm var Samsung Smart TV’nizde bir VPN bağlantısı kurma.

Samsung Smart TV için En İyi VPN'ler ve Nasıl Kurulur

Samsung Smart TV için En İyi VPN’ler ve Nasıl Kurulur

En İyi Samsung Smart TV VPN – Genel Bakış

Aşağıdaki kılavuzda Samsung Smart TV’nizde nasıl VPN ayarlanacağı ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Smart TV’de VPN kullanma hakkında önceden bilginiz varsa, incelemenin tamamından geçmenize gerek olmayabilir. İşte bir listesi herhangi bir Samsung Smart TV’de kullanabileceğiniz en iyi VPN’ler:

Samsung Smart TV’ler VPN ile Uyumlu mu??

Yukarıda belirttiğim gibi Samsung Smart TV’ler VPN ile uyumlu değildir. Bu aslında onlara doğrudan bir VPN kuramayacağınız anlamına gelir. Ancak bunun yerine TV’nin DNS sunucu adreslerini yapılandırabilirsiniz. Akıllı DNS proxy sunucuları. Akıllı DNS proxy’ler, bölgesel kısıtlamaları atlamak ve akış kanallarının engellemesini kaldırmak için kullanabileceğiniz başka bir araçtır. ABD, İngiltere, Avustralya ve dünyanın geri kalanı.

VPN’den farklı olarak, Akıllı DNS trafiğinizi şifrelemez, rağmen. Bunun hem eksileri hem de artıları var. Birincisi, şifrelenmemiş trafik hala çeşitli çevrimiçi tehlikeler. Ancak, internet trafiğinizin şifrelenmemiş ayrıca, İnternet hızı düşüyor VPN kullanırken dayanmanız gerekir.

En iyi Samsung Smart TV VPN incelemesinde listelenen tüm VPN servis sağlayıcılarının, kullanıcılarına TV’lerinde kurabilecekleri Akıllı DNS proxy’leri sunduğundan emin olduk.

Samsung Smart TV’de Akıllı DNS Nasıl Kurulur – VPN Alternatif

Aşağıdaki adımlar, bu inceleme sırasında kullandığımız Samsung Smart TV’deki DNS sunucusu adreslerini yapılandırmak için yaşadığımız işlemi kolaylaştırıyor.

 1. İlk olarak, Akıllı TV’nizi açarsınız.
 2. Uzaktan kumandadan Menü’ye basın.
 3. Ardından, Ağ’a gidin.Samsung Akıllı TV DNS
 4. Ağ Durumunu Seçin.Ağ durumu
 5. Ardından IP ayarlarını seçin.
 6. Buradan, DNS Ayarlarını Manuel Olarak Girin olarak değiştirin.Akıllı DNS'yi Manuel Olarak Girin
 7. Şimdi abone olduğunuz VPN servis sağlayıcısının DNS sunucusu adreslerini girin.
 8. tamam tuşuna basın.
 9. İnternet bağlantısı testi tamamlandıktan sonra Smart TV’nizi yeniden başlatın.

Diğer bölgelerden akış uygulamaları yüklemek için yine de Samsung Smart TV’nizin bölgesini değiştirmeniz gerektiğini unutmayın. Başka bir deyişle, aşağıdaki gibi ABD uygulamalarına erişemezsiniz: HBO, Hulu veya Amazon Prime TV’nin ülkesini önce ABD olarak değiştirmezseniz. Bunun nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgi için bu eğiticiye göz atın.

Yönlendiricinizi Kullanarak Samsung Smart TV’de VPN Alma

VPN sağlayıcılarıyla yerel olarak uyumlu olmamasına rağmen, yönlendiricinizi her zaman kullanabilirsiniz. VPN’yi doğrudan yükleyin üstünde. Bu şekilde, yönlendiriciye bağlı tüm cihazlar aynı VPN bağlantısını paylaşır.

Yönlendiricinizi kullanarak, sağlayıcınızın eşzamanlı bağlantı sınırı. Kablosuz ağınıza bağlanan tüm cihazlar, yönlendiricinizin şifreli bağlantısından yararlanır. Akıllı televizyon.

Tüm VPN yönlendiricilerinin VPN ile uyumlu. Yönlendirici kurulumunda VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuza göz atın. Süreç biraz gerektirirken teknik arka plan, Yönlendiricinizde bir VPN bağlantısı kurmak çabaya değer.

Ağ Bağlantı Paylaşımı ile Samsung Smart TV’de VPN’yi etkinleştirme

Bilgisayarınızın İnternet bağlantısını Smart TV’nizle paylaşmak için PC veya Mac’inizi kullanabilirsiniz. Bunu yaparak Samsung Smart TV, PC veya Mac’in VPN bağlantısı.

Bu yöntem ne basit ne de uygulanması kolay olsa da, gerçekleştirilebilir. Yönlendiricinizde VPN bağlantısını kurmayı veya bunun yerine Akıllı DNS’yi kullanmanızı öneririz..

Samsung Smart TV için en iyi VPN’ler

Kullanırız karmaşık kriterler hangi VPN’lerin diğerlerinden daha iyi olduğunu belirlemek için. Samsung Smart TV’lerde, bir VPN sağlayıcısında aramanız gereken ana özellikler hız, sunucu konumları, Akıllı DNS kullanılabilirliği, ve için beceri coğrafi olarak engellenen içeriğe eriş.

Başka bir deyişle, aşağıda listelediklerimizden daha ucuz VPN’ler bulabilirsiniz, ancak yukarıda belirtilen özelliklerin tümü olmasa bile bunlardan biri olmayabilir. VPN sağlayıcıları söz konusu olduğunda, neredeyse her zaman sizin için ne ödeme yaparsınız.

1. ExpressVPN – Editörün Seçimi

ExpressVPN Kapağı

ExpressVPN, eller aşağı, uzmanlar. Yaptığımız testlere göre, bu İngiliz Virginia Adası tabanlı VPN sağlayıcısı, aşağıdakiler açısından bazı mükemmel sonuçlar verdi:

 • hız: Birkaç kez yaptıktan sonra hız performans çalışmaları, internet bağlantım bir ExpressVPN’in VPN sunucularına bağlıyken% 7 hız düşüyor. Başka bir deyişle, hızlı bir İnternet bağlantınız varsa, ExpressVPN’i kullanırken yine de 4K bağlantı akışı sağlayabileceksiniz..
 • Sunucu Ağı: Bu sağlayıcı Önemli konumlardaki VPN sunucuları tüm dünyada (160 VPN konumu). Bir VPN sağlayıcının sunucu ağı, hangi akış hizmetlerinin engellemesini kaldıracağınızı belirlemesi nedeniyle önemlidir.
 • Akıllı DNS: ExpressVPN bu teknolojiyi MediaStreamer. Hizmet, her VPN sunucusunda kendi DNS’sini çalıştırır, yani yalnızca MediaStreamer kullanıyor olsanız bile ek güvenlik elde edersiniz.
 • Coğrafi Sınırlı İçeriğe Erişin: Hizmet aynı zamanda Netflix bölgenizi ABD olarak değiştirmenize ve değiştirmenize izin veren çok az VPN’den biridir. Ayrıca, aşağıdaki gibi büyük akış hizmetlerinin engelini kaldırırsınız Hulu, HBO, DAZN, Amazon Prime ve BBC iPlayer.

ExpressVPN’ler ile Akıllı DNS özelliği, Samsung Smart TV’nizdeki bölgesel kısıtlamaları birkaç dakika içinde atlayabilirsiniz. Engellemeyi kaldırdığınız kanalların sağlayıcı tarafından desteklenmesi gerektiğini, VPN yapar.

Öte yandan, şirket kullanıcılarına 7/24 destek eşliğinde sıfır günlük politikası uygulamaktadır. Ayrıca, beş eşzamanlı bağlantı bu abonelikle.

ExpressVPN maliyetleri $ 12.95 / ay. Ancak, yıllık planlarını seçerseniz, aylık ücretiniz $ 6.67 / ay ile birlikte 3 ekstra ücretsiz ay. Ayrıca, sağlayıcı bir 30-gün para iade garantisi hizmetlerini risksiz test etmenizi sağlayan politika.

Artıları

 • Askeri düzeyde şifreleme.
 • Aynı anda beş bağlantı.
 • 160’ın üzerinde VPN konumu.
 • Torrenting / P2P desteği.
 • Engellemeyi kaldır American Netflix.
 • Öldürme Anahtarı.
 • Akıllı DNS özelliği (MediaStreamer).
 • 30 günlük geri ödeme politikası.
 • Kullanımı kolay uygulamalar.
 • Tarayıcı uzantısı
 • Split-tünel.

Eksileri

 • Biraz pahalı.
 • Yalnızca iOS kullanıcıları için ücretsiz deneme sürümü.

2. BulletVPN

BulletVPN İncelemesi

BulletVPN’in Genel Merkezi Estonya’dadır; bu belirli ülkeyi düzenleyen veri saklama yasalarının bulunmaması olumlu bir durumdur. BulletVPN, Samsung Smart TV’ler için kritik olan VPN özellikleri açısından nasıl işledi.

 • hız: Hız incelememiz, BulletVPN’in kullanıcıların İnternet hızı bağlantı hızını çok fazla etkilemediğini gösterdi. Bir İngiltere sunucusuna bağlandığında, % 6 hız düşüşü oluştu. BulletVPN yüksek hızlı VPN sunucuları birkaç ülkeye yayıldı, abonelerin video kalitesinde bir düşüş olmadan akış cihazlarında UHD içeriği yayınlamasına yardımcı oldu.
 • Sunucu Ağı: BulletVPN’in sunucu ağı diğer en iyi VPN hizmetleriyle eşleşir. Sağlayıcı 47+ ülkede 114+ sunucu dünyanın önemli bölgelerine dağılmış.
 • Akıllı DNS: BulletVPN kullanıcılara Samsung Smart TV’lerde sorunsuz çalışan ücretsiz bir Akıllı DNS seçeneği sunar.
 • Kısıtlanmış İçeriğin Engelini Kaldırma: BulletVPN, kullanıcıların aşağıdakiler gibi tüm büyük akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmasına olanak tanır Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime ve DAZN.

Hizmet, gizliliğinizi koruyan özellikler sunar. Testlerimiz sırasında IP veya DNS sızıntısı yok. Ayrıca, BulletVPN iki farklı gizlilik özelliğine sahiptir. Öldürme Anahtarı ve Mermi Kalkanı.

İlki sonlandırır VPN düşerse ve ikincisi internet bağlantınız yeniden bağlanmana izin vermiyor bir VPN bağlantısı yoksa.

BulletVPN o kadar pahalı değil. Sana maliyeti $ 10.98 / ay ve $ 3.75 / ay eğer abone olursanız yıllık plan (1 ekstra ücretsiz yıldan yararlanacaksınız).

Hizmetlerini denemek istiyorsanız, sağlayıcı bir 30 günlük soru sorulmamış geri ödeme politikası, yanı sıra 1 günlük ücretsiz deneme için Android iletişim kuran kullanıcılar ve müşteriler destek ekibi.

Artıları

 • Askeri düzeyde şifreleme.
 • Altı eşzamanlı bağlantı.
 • 41+ ülkede 70+ sunucu.
 • P2P desteği.
 • ABD Netflix’i destekler.
 • Öldürme Anahtarı
 • Akıllı DNS özelliği.
 • 30 günlük geri ödeme politikası.
 • Kullanımı kolay uygulamalar.
 • Mermi Kalkanı.

Eksileri

 • Yalnızca 1 günlük ücretsiz deneme.
 • Bölünmüş tünel yok (Hangi trafiğin şifrelenip neyin şifrelenmeyeceğini seçmenizi sağlayan bir yöntem).

3. Yer Belirleyici

Unlocator İncelemesi 2023

Unlocator yeniden başlatıldı 2013 Akıllı DNS proxy hizmeti olarak kullanabilirsiniz. Unlocator, temel olarak kötü şöhretli 5 gözlü ittifakın bir uzantısı olan 9-göz ittifakının bir parçası olan Danimarka’da bulunuyor. 2023 itibarıyla, VPN seçeneği abonelik planlarına. Akıllı DNS’yi (tek başına) veya her ikisini birden seçebilirsiniz. Değerlendirmenin bize gösterdikleri:

 • Hız: Unlocator’ın VPN sunucularının çoğu İnternet hızınızı sadece biraz etkiler. Testlerim sırasında, bağlantımı büyük oranda düşüren birkaç sunucuya (İngiltere’de bir tane dahil) rastladım (% 55).
 • Sunucular: Unlocator bir ağ işletiyor 36 ülkede 41 sunucu, Bu, büyük akış kanallarının bulunduğu ülkeleri kapsadığından iyi bir sayıdır.
 • Akıllı DNS: Unlocator Akıllı DNS hizmeti olarak lanse edildi ve kısa süre önce hibrit bir sağlayıcı oldu. Web sitesine göre, Unlocator Smart DNS dünya çapında 235’ten fazla kanalın engelini kaldırabilir.
 • Kısıtlı Kanallara Erişim: Unlocator kullanırken Netflix’i denediğimde, hizmet Netflix’in katı VPN bloğuna rağmen neredeyse anında erişmeme izin verdi.

VPN endüstrisinde yeni olmasına rağmen, Unlocator en yüksek güvenlik önlemini sağlar – AES-256 şifreleme. Uygulaması kullanıcı dostu ve kullanımı çok kolay.

Fiyatlandırma diğerlerine göre daha adil. Nitekim, bu incelemenin son güncellenme tarihi itibariyle sağlayıcının aboneliği listemizdeki diğer üyelerden çok daha ucuzdur. İçin aylık abonelik alabilirsiniz Ayda 9,99 ABD doları (VPN ve Akıllı DNS). Yalnızca Akıllı DNS arıyorsanız, $ 4.95 / ay.

Genel olarak, Unlocator’ın hızları iyi, harika değil, sadece iyi. Ayrıca, Unlocator’da bir 30-gün para iade garantisi, hizmetlerini test ettikten sonra başlayan 7 günlük, tamamen ücretsiz.

Artıları

 • 256 bit AES şifreleme.
 • Beş eşzamanlı bağlantı.
 • 40 ülkede 70+ sunucu.
 • P2P desteği.
 • Engellemeyi kaldır American Netflix.
 • Öldürme Anahtarı.
 • Akıllı DNS özelliği (230+ kanal).
 • 30 günlük geri ödeme politikası.
 • Kullanımı kolay uygulamalar.
 • Yer Değiştirme Kalkanı.
 • 7 günlük ücretsiz deneme.

Eksileri

 • Bölünmüş Tünel Yok
 • Bazı sunucular yavaş.

4. NordVPN

NordVPN Kapağı

NordVPN yeniden başlatıldı 2012 ve sektördeki en iyi VPN sağlayıcılarından biri haline geldi. Dayanmaktadır Panama, zorunlu veri saklama yasalarına sahip olmayan ve Beş Göz veya Ondört Göz dernekleri. 

Sağlayıcının hizmetlerini kontrol ederken, aşağıdaki sonuçları buldum:

 • hız: Bir ABD sunucusuna bağlandığımda hız neredeyse hiç düşmedi (% 9). Ancak, bazı sunucular hiç hızlı değildi. Adanmış olmaları gerekiyor HD akış, ama kalitem bir avuç kullanarak düştü, özellikle de Çift VPN özellik.
 • Sunucu Ağı: Web sitesine göre NordVPNs 59 ülkedeki sunucular. Bölgesel kısıtlamaları atlamak istiyorsanız, bu harika bir sunucu kapsamıdır.
 • Akıllı DNS: SmartPlay özelliği Akıllı DNS VPN bağlantısına gerek kalmadan Smart TV’nizdeki coğrafi kısıtlamalı kanalların engellemesini kaldırmanızı sağlayan bir hizmet.
 • Blokeyi Açma Özelliği: Sağlayıcının engellemesini kaldırabildiğini test ederken sonuçlar olumluydu. NordVPN, aşağıdakilere benzer bölgesel kısıtlamaları atlamanızı sağlar Netflix, Hulu, HBO, CW TV, BBC iPlayer ve CTV sorunsuz.

Bu sağlayıcı, kullanıcıların gizliliklerini koruyarak anonim olarak web’de gezinmesini sağlar. Çift VPN özelliği. Şirketin hizmeti aşağıdakiler için uygundur: coğrafi olarak engellenen içeriğe, çevrimiçi akışa ve torrent / P2P’ye erişme.

NordVPN ayrıca çevrimiçi göz atmanızı geliştirmek için bir güvenlik aracına sahiptir. Denir CyberSec, herhangi bir şeyi savuşturmak için kullanılan bir teknoloji kötü amaçlı yazılım, virüs veya kötü amaçlı yazılım cihazınızı hedefleyebilecek.

NordVPN maliyetleri $ 11.95 / ay, ama eğer onların 3 yıllık plan, aylık ücretiniz $ 3.49 / ay ile birlikte 3 ücretsiz ekstra ay. 

Tıpkı listemizdeki geri kalanlar gibi, NordVPN 30 günlük geri ödeme politikası. Böylece, hiçbir şey riske atmadan onların hizmet deneyebilirsiniz. İçin uygulamaları iPad, iPhone, Android, PC ve Mac kullanımı çok kolay.

Artıları

 • Askeri düzeyde şifreleme.
 • Aynı anda altı cihaz.
 • 60’tan fazla ülkede sunucu.
 • ABD Netflix’e Erişim.
 • Öldürme Anahtarı.
 • SmartPlay (Akıllı DNS).
 • 30 günlük geri ödeme politikası.
 • Kullanıcı dostu uygulamalar.
 • Tarayıcı uzantısı
 • CyberSec
 • Çift VPN

Eksileri

 • Ücretsiz Deneme için kredi kartı bilgileri gerekir.
 • Bölünmüş tünel yok.
 • Bazı Yavaş sunucular.

Samsung Smart TV’ye VPN Yükleme – Son Düşünceler

İşte burada. Samsung Smart TV’ye VPN Yükleme biraz çaba gerektirir, ancak başarılabilir. TV’nizdeki coğrafi kısıtlamaları atlamanın daha kolay bir yolu için şunu kullanın: Akıllı DNS yerine. Yukarıda açıklanan yöntemlerden herhangi birini kullandınız mı? Başarılı mıydınız yoksa herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Bize her şeyi şu şekilde anlatın: aşağıdaki yorumlar.