Firestick’te IP Adresini Gizleme

Firestick’te IP Adresini Gizleme? Sahip olduğunuz Firestick, tam potansiyeline sahip olsaydı sizin için çok şey yapabilir. Firestick, TV’nizin USB bağlantı noktasını bir akış cihazına dönüştürmek için taktığınız taşınabilir bir cihazdır, çünkü televizyonunuz aracılığıyla her türlü akış servisine erişmenizi sağlar. Firestick, Kodi’yi yüklemeyi avantajlı bulan Kodi kullanıcıları arasında popülerdir. Bununla birlikte, coğrafi kısıtlamalar gibi bir Firestick’in eğlencesini mahvedebilecek birçok şey var. Firestick’te bulunan akış kanallarının çoğuna ve Kodi eklentilerine belirli ülkelerde erişilemiyor. Firestick deneyiminizi korumak için bir VPN servis sağlayıcısına ihtiyacınız olacaktır. Amazon Fire TV Stick sahipleri, coğrafi olarak kilitlenmiş akış içeriğinin engellemesini kaldırmak ve akış etkinliğini gizli tutmak için IP’lerini gizlemek için bir VPN kullanabilir.

Firestick'te IP adresi nasıl gizlenir

Firestick’te IP adresi nasıl gizlenir

VPN Kullanarak Firestick’te IP Adresini Gizleme

VPN, tüm İnternet trafiğinizi şifreleyerek ve seçtiğiniz bir konumdaki bir sunucu üzerinden yönlendirerek çalışır. Konumunuzu “sahteciliği” yapabilir ve başka bir ülke veya bölgeden İnternet’e bağlanıyormuş gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer ve HBO gibi akış uygulamalarındaki coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmayı mümkün kılar. Ayrıca, Kodi’nin yüklü olduğu Firestick kullanıcıları, İnternet trafiği hakkındaki bilgileri ISS’leri gizlemekten gizleyebilir. IP’nizi daha sonra Firestick’te gizlemek için bir VPN yüklemek için kullanılan yöntemleri öğrenmek için okumaya devam edin. Firestick’te ExpressVPN kurmak oldukça basittir. VPN uygulamasının kendisi ücretsizdir, ancak bir ExpressVPN oturum açın. Kolayca nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır Amazon Fire Stick’inizin IP adresini gizleyin tarafından üzerine VPN yükleme:

 1. Önce ExpressVPN’e gidin ve VPN hesabınızı kaydedin.
 2. Fire Stick veya Amazon Fire TV’nizi başlatın.
 3. Ana ekranınızın üst kısmındaki “Uygulamalar” a gidin.
 4. Şimdi ‘Kategoriler’i seçin -> ‘Yarar’.
 5. ExpressVPN uygulamasını seçin.
 6. FireStick’inizdeki “Yardımcı Program” bölümünü bulamazsanız, arama işlevini kullanın ve bunun yerine Amazon Store’da ExpressVPN’i arayın.
 7. Ardından, uygulamayı indirmek için ‘Al’ düğmesini seçin.
 8. Bir kez indirilip kurulduktan sonra “Aç” ı seçin.
 9. Ardından, ExpressVPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak VPN uygulamasında oturum açın.
 10. Son olarak, bağlanmak istediğiniz VPN sunucusu konumunu seçin.
 11. VPN bağlantısı kurulduktan sonra, Fire Stick uzaktan kumandanızdaki ana sayfa düğmesine tıklayın..
 12. Firestick için En İyi VPN

FireStick’te IP Adresini Gizlemek için En İyi VPN

İyi bir VPN servis sağlayıcısı için pazardaysanız, hızlı, güvenilir ve güvenli bir tanesini aramanız gerekir. Tüm VPN’ler İnternet bağlantınızı yavaşlatırken, bazıları diğerlerinden daha fazladır. Dahası, Firestick’inizi hapse atmak ve Kodi’yi almak istiyorsanız, tüm Kodi eklentileriyle çalışan bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Bahsetmemek gerekirse, indirme geçmişiniz söz konusu olduğunda gizliliğinizi koruyan bir VPN. Bu nedenle, Firestick için bir VPN satın almadıysanız, Firestick için en iyi VPN önerilerimize bir göz atın:

ExpressVPN

Bu servis sağlayıcı, tüm dünyada geniş bir sunucu ağına sahiptir. Yalnızca birkaç VPN hizmeti Netflix bölgenizi ABD olarak değiştirmenize ve içeriğini yurtdışında yayınlamanıza ve ExpressVPN iş için en iyisi. Yani, Amazon Prime, Hulu, Showtime, Netflix gibi Amerikan kanallarının engelini kaldırmak için ExpressVPN’i FireStick’inizde kullanabilirsiniz. ExpressVPN, kesin kayıt tutmama ilkesine uyar ve yüksek güvenlik düzeylerinin korunmasını sağlamak için güçlü güvenlik protokolleri kullanır. Ayrıca, eşzamanlı üç VPN bağlantısı çalıştırabilir ve 7/24 müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. ExpressVPN hakkında devamını oku bu gözden geçirme.

BulletVPN

VPN servis sahnesinde yeni olmasına rağmen, BulletVPN FireStick üzerinde test edildiğinde şaşırtıcı bir şekilde iyi sonuç verdi. BulletVPN, dünyanın her yerinde bir sunucu ağı sağlar ve her türlü akış kanalının engelini kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu hizmet sağlayıcısında hiçbir günlük depolanmaz ve güvenliği sağlamak için üst düzey şifreleme protokolleri kullanılır. BulletVPN, e-posta veya canlı sohbet üzerinden 30 günlük geri ödeme politikası ve 7/24 premium destek sunar. Bu servis sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için, gözden geçirmek.

IPVanish

Test edilen birçok VPN servis sağlayıcısından, IPVanish en hızlılarından biri olduğunu kanıtladı. Gizlilik koruması ve kullanılabilirlik açısından yüksek puan aldı. Bu, tüm Kodi eklentileriyle çalıştığı için bir Firestick’te kullanılacak harika bir VPN uygulamasıdır. Ayrıca, kurulumu artık en kolay yöntemlerden biridir, çünkü uygulaması şu anda resmi yerleşik uygulama mağazasındadır, ki bu çok hızlı bir yoldur. IPVanish sınırsız p2p torrentine izin verir ve 7 günlük ücretsiz deneme sunar. IPVanish hakkında daha fazla bilgi için okuyun Bu makale.

Firestick’te IP Adresini Gizlemenin Yararları

Firestick’inizde bir VPN yüklü olmanın birçok avantajından biri, IP’nizi gizlemesidir. Aslında, farklı bir ülkeden başka bir IP adresi ödünç alırsınız. Bu önemlidir çünkü IP’niz değiştirildikten sonra o ülkenin içeriğine erişebilirsiniz. İSS’lerin ve üçüncü tarafların sizi izlemesini gerçekten zorlaştırırsınız. IP’nizi gizlemekten yararlanmanın hiçbir yolu yoktur ve bunu kanıtlayan bir listemiz vardır:

 • Konumu neredeyse değiştirerek herhangi bir İnternet erişim engeline geçici çözüm bulun.
 • Web’e anonim olarak göz atın.
 • Üçüncü tarafların IP adresinizi size karşı kullanmasını engelleyin.
 • İnternet özgürlüğü elde edin.
 • FireStick’inizde American Amazon Prime Video, Netflix, Hulu ve BBC iPlayer gibi coğrafi kısıtlı uygulamalara erişin
 • Engellenen veya yasaklanan Kodi eklentilerini engelleyin.
 • Coğrafi konumunuzu gizleyin.
 • İçerik filtrelerini, yasakları veya kara listeyi atlayın.
 • Etkinliğinizi İnternet Servis Sağlayıcınızdan gizleyin.
 • Verilerinizi devlet gözetiminden koruyun.

Amazon Fire Stick’te IP Adresini Maskeleme

Kısa süre önce bir Firestick satın aldıysanız ve ABD dışında Netflix veya Hulu’yu izlemeyi umuyorsanız, bu olmayacak. Baloncuklarınızı patlatmaktan nefret edersiniz, ancak dünya çapında içerik akışının lüksüne uygun olmanın tek yolu IP adresinizi gizlemenizdir. IP’nizi gizlemek için Firestick’inize bir VPN yüklemeniz gerekir. Kodi kullanıcıları, bir Firestick’te, kesinlikle kullanamayacağınız açık bir VPN’e sahip olacaklar. Bize daha sonra teşekkür ederiz. Firestick için en iyi VPN’ler.