Chromecast’te VPN Nasıl Kurulur?

Hiç kendinize şunu sordunuz mu? Chromecast daha fazlasını yapabilir? Yaptım. Bu muhteşem platformu ilk satın aldığımda, kütüphanesinde bulunan gerçek zamanlı aktarım hizmetleri bölgeye özeldir. Hayal kırıklığımı hayal edebilirsiniz. Bunu öğrenmeden önce bir VPN bağlantısı kurun cihazda ve yeni bir akış kanalı listesinin kilidini açın. Hepinizi şişirdiniz, ha? Hemen girelim, olur mu? Öğrenmek için aşağıdaki eğiticiye bir göz atın Chromecast’te bir VPN nasıl kurulur.

Chromecast için VPN Kurulumu

Chromecast’e VPN Yükleme?

Yönlendiricinizi kullanarak Chromecast’te bir VPN Bağlantısı edinin

Başlamadan önce, Chromecast cihazı VPN istemcileriyle yerel olarak uyumlu değil. Bu yüzden yapmalısın VPN’yi yönlendiricinize yükleyin yerine. Bu iyi bir şey, güven bana. VPN, belirli sayıda cihazın aynı anda bağlanmasına izin verir. Başka bir deyişle, VPN sağlayıcısı olan tek bir hesap aldığınız eşzamanlı bağlantıları sınırlar.

Ancak, bunun için bir boşluk var. Eğer sen yönlendiricinize bir VPN yükleyin, sizin bağlantısı ağınıza bağlı tüm cihazları kapsayacak şekilde genişler. Kaç platforma bağlanırsanız bağlanın hepsi bir VPN bağlantısıyla kaplanacak.

Bunu yapmak için, size en uygun olana göre DD-WRT yönlendiriciye veya Domates tabanlı bir yönlendiriciye başvurmanız gerekir. Bir kere sen DD-WRT yönlendiricilerine VPN yükleme, tıpkı benim yaptığım gibi Chromecast’te şifreli bir bağlantının tadını çıkarıyorsunuz.

Chromecast’e VPN Yükleme – Sanal Yönlendirici Yöntemi

Bu bölüme ilerlediyseniz, yönlendiricinize bir VPN yüklemek sizin için çok zordu. Teknik olarak, verilen kılavuzdaki adımları uygularsanız değil. Ama yine de boş elini bırakmana izin vermeyeceğim. Yönlendiriciniz sizin için kesmediyse, kendi dizüstü bilgisayarınızı veya PC’nizi sanal yönlendiricilere dönüştürebilirsiniz. Bu çok kolay. Hepsini aşağıda açıkladım.

Mac / PC VPN Bağlantısı Chromecast ile Paylaşma

Bir bağlantıyı paylaşmaktan bahsederken, herhangi bir kullanıcının alıştığı ilk şey Mobil Erişim Noktası oluşturmaktır. Mobil ağlarını paylaşılan bir Wi-Fi bağlantısına dönüştürdüklerinde herkes cep telefonlarında nasıl yapılacağını bilir. Neyse ki, siz de aynı şeyi Mac veya Windows PC’de işletim.

Bu özelliğin avantajları vardır. Bir yönlendiriciye nasıl VPN yükleneceğini öğrenmeden önce Mac’imi Sanal Yönlendiriciye dönüştür. Hiç zor değil. Tek yapmanız gereken burada ve orada birkaç tıklama ve kendinize paylaşılan bir VPN bağlantınız var.

Yukarıda belirtildiği gibi Chromecast’ler VPN’lerle yerel olarak uyumlu değil. Bu nedenle, tek seçeneğiniz bir VPN bağlantısını cihazla paylaşmaktır. Aldığınız bağlantı doğrudan yönlendiricinize bağlanmak kadar hızlı olmayacak, ancak bir VPN istiyorsanız bir sonraki en iyi şey Chromecast’inizde şifreli Kablosuz.

Sanal yönlendiricinizi oluşturduktan sonra Chromecast’i bağlayın, başlamaya hazırsınız. İşlem, Windows PC kullanırken farklılık gösterir. Çok daha kolay. Ancak, iyi haber şu ki, Mac’inizi ve PC’nizi sanal Yönlendiricilere dönüştürün.

Chromecast için en iyi VPN

Chromecast’te VPN kurmanın hem zaman hem de çaba gerektirdiği göz önüne alındığında, kullandığınız VPN hizmetinin gerçek zamanlı olarak akış cihazınızda çalıştığından emin olmak istersiniz. Beni yıllar boyunca denediğim işe yaramaz VPN sağlayıcılarında kullanmaya başlama.

Aşağıdaki Chromecast’te coğrafi olarak kısıtlanmış kanalların engellemesini kaldırmak için kullanabileceğiniz en iyi VPN’leri listeledim. Bu makalede daha sonra inceleyeceğim için her birine hızlıca göz atın..

Google Chromecast için en iyi VPN

Yukarıda gördüğünüz her VPN servis sağlayıcısının daha ayrıntılı bir analizi için, aşağıdakilerle ilgili belirli ayrıntıları kapsadığı için aşağıdakileri okuyun: Chromecast için en iyi VPN’ler. İşte başlıyoruz.

ExpressVPN

ExpressVPN saygın bir VPN arayan herkes için en iyi seçimimdir. Sadece endüstrinin en iyilerinden biri değil, aynı zamanda Chromecast söz konusu olduğunda, bu bir numaralı seçeneğiniz olmalıdır. Onların teklifi MediaStreamer, yönlendiricinizde kolayca yapılandırılabilen kendi Akıllı DNS hizmetleri.

Ayrıca, VPN sunucularını kullanırken, daha fazla 94+ ülkede 2000 sunucu. Bu, akış deneyiminizi yükseltmezse, ne olacağını bilmiyorum.

ExpressVPN ayrıca yüksek güvenlik özellikleri ve güçlü şifrelemeler Web’e göz atarken güvenliğinizi ve anonimliğinizi garanti eder. Daha fazla bilgi için aşağıdaki madde işaretlerine göz atın.

Artıları

 • Sıfır Günlük politikası.
 • Akıllı DNS Proxy’si.
 • 94 ülkede 145+ sunucu konumu.
 • Üstün AES 256 bit anahtar şifrelemesi.
 • Kill Switch Mevcut.
 • 24 saat sohbet desteği.
 • Sınırsız bant genişliği

Eksileri

 • Pahalı planları var.
 • Yalnızca üç eşzamanlı bağlantı.

NordVPN

İnternette gezinirken, kullanımı kolaylaşmıyor NordVPN. Bu VPN sağlayıcı, piyasadaki en üstlerden biri, eller aşağı. Güvenlik söz konusu olduğunda, NordVPN her şey dahil özel güvenlik önlemleri. Bizden bahsediyoruz Çift VPN. Trafiğiniz iki sunucudan geçerken bu hizmet size şifrelemeyi ikiye katlar. İnternet hızınızı biraz daha düşürür. Ancak, gizliliğinizi önemsiyorsanız, bu en iyi seçeneğinizdir.

Öte yandan Nord’un CyberSec teknolojisi cihazınıza herhangi bir casus yazılım, kötü amaçlı yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımların bulaşmasını önler. Akıllı DNS servislerine de sahip olduklarından bahsetmiyorum bile, SmartPlay. Genel olarak, Chromecast kullanıyorsanız bu VPN çok yararlıdır. Daha fazla bilgi için biraz daha ilerleyin.

Artıları

 • 5000’den fazla sunucu.
 • Çift VPN özelliği.
 • Sıfır günlük tutar (Kullanıcı bilgilerini saklamaz)
 • CyberSec.
 • TCP ve UDP bağlantı noktalarının yanı sıra IKEv2 / IPsec ile OpenVPN.
 • Hesap başına 6 eşzamanlı bağlantı.
 • 7/24 ödüllü VPN desteği.

Eksileri

 • Bazı sunucular gerçekten yavaştı.

BulletVPN

Chromecast’te kullanmak için küçük ama etkili bir VPN sağlayıcısı. Bu, herkesin bir VPN’de aradığı sunucu ağına sahip değil. Bununla birlikte, BulletVPN, tamamıyla web’de gezinebilirsiniz güvenlik ve gizlilik.

Kendi sahiplerinin yanı sıra Akıllı DNS hizmeti, aynı zamanda müşterilerinin endişelerini de önemsiyorlar. Bu nedenle, destek ekibiyle istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz; profesyonellik ve yardımcı asistanlarla karşılaşacaksınız. Aşağıdaki özelliklerin tam listesine bakın.

Artıları

 • Kayıt tutmaz.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli protokoller.
 • Bir Öldürme Anahtarı.
 • Akıllı DNS mevcut.
 • Sınırsız bant genişliği.
 • 7/24 canlı sohbet desteği.

Eksileri

 • 3 cihazı aynı anda bağlar.
 • 30 farklı ülkedeki sunucu.

SurfShark

Bu tomurcuklanan VPN servis sağlayıcı, neler sunabileceğine bir göz attığınızda iyi bir ilk izlenim bırakıyor. İlk olarak, geniş bir sunucu ağına sahip olduğunu göreceksiniz. 50 ülke dünyanın her yerinde Brezilya, Kanada, Şili, İngiltere, Avustralya, ve daha fazlası.

Bu VPN’yi kontrol ederken dikkatimi çeken başka bir şey de VPN bağlantılarını hesap başına sayısız cihaz Bu, en iyi VPN’lerin hiçbirinin müşterilere sunmadığı bir hizmettir. ExpressVPN’in bile hesap başına sınırlı 3 cihazı vardır. Son günlerde, SurfShark katma Akıllı DNS proxy’si kullanıcıların yararlanabileceği özelliklere kadar. Bloktaki bu yeni çocuğun yakın gelecekte yerlere gittiğini söyleyebilirsiniz. Sektördeki en iyi VPN’ler dikkat edin. Bu VPN’den daha fazlasını aşağıda görebilirsiniz:

Artıları

 • 50’den fazla ülkede 800 sunucu.
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı.
 • Akıllı DNS Proxy’si.
 • 7/24 canlı sohbet desteği.
 • DNS Sızıntı Koruması.
 • Kullanımı kolay uygulama.
 • Amerikan Netflix ile iyi çalışır

Eksileri

 • Sunucu ağını biraz daha genişletebilir.
 • Aylık plan için çok pahalı maliyet.

Chromecast’e VPN Kurulumu – Akıllı DNS Proxy Alternatif Yöntemi

Yukarıdaki tüm adımlar sizin için çok karmaşık görünüyorsa, Akıllı DNS proxy sunucuları yerine. Akıllı DNS ile ilgili en iyi şey, kolayca yönlendiriciler üzerinde kurmak. Kullandığınız VPN hizmetinin kullanıcılarına bir Akıllı DNS proxy hizmeti sunduğundan emin olmanız yeterlidir. ExpressVPN buna sahip ve denir MediaStreamer. Alternatif olarak, deneyebilirsiniz Unlocator. Onlar kendi başına bir VPN hizmeti değiller. Eskiden saf bir Akıllı DNS sağlayıcısıydı, ancak şimdi Hybrid ailesine katıldı.

Süre yönlendiricilerin çoğu DNS ayarlarını değiştirmenize izin verir, bazıları değil. Genel olarak, Linksys, Asus, Cisco, D-Link, TP-Link yönlendiricilerin tümü el ile DNS yapılandırmasını destekler. Eğer bir ISS’niz tarafından sağlanan modem, DNS’nin kurulabileceğinden şüpheliyim.

Bu durumda, bir DNS’yi değiştirmenize izin veren ikincil yönlendirici. Ardından, ikincil yönlendiricinin WAN bağlantı noktası Ethernet kablosu kullanarak modeminizin LAN bağlantı noktasına.

En sonunda, Chromecast’i ikincil yönlendiriciye bağlayın.

Chromecast’te Google DNS nasıl engellenir

American Netflix gibi bazı akış kanalları engellemeyi kaldırmak için ek adımlar gerektirir onlar. Yönlendiricinizde VPN kurmanın yanı sıra, Google DNS’i engellemek için statik yollar ayarlama sunucu adresleri. Çünkü bu DNS kodları Chromecast’te sabit kodlanmış.

Temel olarak, akış kanalı Google DNS’ye erişebiliyorsa, gerçek konumunuzu belirleyin. Google DNS’i engelleme yönlendirici düzeyinde izlemek istediğiniz akış kanalını bağlı olduğunuz VPN sunucusunun DNS adreslerini kullanmaya zorlar.

Her zaman statik yollar kurabilir ve Chomecast için yönlendiricinizde Google DNS’yi engelle eğer yolunu biliyorsan.