VPN’ler Hollanda’da Yasal mı?

Hollanda’da bir VPN’nin yasal olup olmadığı sorusu, bu makalede cevaplamayı amaçladığımız şeydir. Birçok ülke VPN kullanımını yasaklamaktadır, ancak aynı durum Avrupa’yı internet erişimine yönlendiren bir ülke için de geçerli mi? Öğrenmek için okumalısın.

VPN Hollanda'da Yasal mı?

VPN Hollanda’da Yasal mı?

Hollanda’da VPN Yasal mı?

Hollanda’da ne yaparsanız yapın, çevrimiçi olduğunuzda bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmak muhtemelen iyi bir fikirdir. Neden? çünkü yapabilirsin, ve onlar yasadışı değil. Devlet tarafından zorunlu kılınan İnternet sansürü mevcut değildir. Bu, çeşitli durumlarda filtrelemeye karşı konuşan temsilcilerin evi ile ilgilidir.

Bununla birlikte, Hollanda’ya diğer Avrupa Birliği ülkeleri tarafından ‘terörle mücadele’ için veri saklama yasaları oluşturma konusunda sürekli baskı uygulanacaktır. Hollandalılar buna karşı bir direnç göstermiş olsalar da, ülkenin gelecekte baskıya girmesi gerekebilir. Hollanda, birçok ülke gibi, internetteki telif hakkı ihlallerini önlemeyi veya kontrol etmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca üzücü olmayan çocuk pornografisini filtrelemek için öneriler var.

Hollanda’da İnternet Erişimi

Genel olarak konuşursak, Hollanda internet özgürlüğü ve güçlü gizlilik yasalarıyla bilinir. Dolayısıyla, bir VPN kullanımının ülkede tamamen yasal olduğunu öğrenmek şaşırtıcı değildir. Nitekim, birçok VPN aslında Hollanda’da bulunmaktadır. Ancak bu, Hollanda’nın 14 Gözlü bir ülke olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz. Yani uluslararası bir gözetim ittifakının bir parçası. Gizlilik eksikliği VPN kullanmak için iyi bir neden var.

Avrupa Birliği direktifine uygun olarak, bazı sağlayıcılardan internet trafiği hakkında bilgi depolamaları istendi. Bu yasa, İSS’lerin 12 ay boyunca depolama için kullanıcı trafiği ve konum verileri toplamasını gerektiriyordu. AB Veri Saklama Direktifi, 2014 yılında geçersiz kılınana kadar Telekomünikasyon Veri Saklama Yasası ile Hollanda’da uygulanmıştır..

Şu anda, Hollanda, Avrupa Birliği’nin geri kalanına benzer şekilde, Genel Veri Tutma Kanunu’na (GDPR) uyar.

Hollanda’da bir VPN kullanın

Bir VPN birçok fayda sağlayabilir. İçerik akışını seviyorsanız, VPN size başka türlü Hollanda’da bulunamayan coğrafi olarak kilitlenmiş sitelere erişim izni verebilir. Örneğin, ABD Netflix’i (ABD dışında kullanılamayan) akış olarak izlemek istiyorsanız, bir VPN size akış hizmetine erişmenizi sağlayabilir. Yurtdışına seyahat ederken Hollanda’ya özgü içeriğe de erişebilirsiniz. Engellemeyi kaldırmanın yanı sıra, VPN size daha fazla güvenlik ve daha fazla gizlilik sağlayabilir.

Web sitenizin trafiğini, ne İSS’lerin ne de üçüncü tarafların çevrimiçi etkinliğinizi izleyemeyecek şekilde şifreler. Bu, özellikle, Avrupa Birliği veri saklama yasaları nedeniyle Hollanda’da bir endişe kaynağı olabilir. Kodi’yi kullanırsanız veya kullanırsanız bir VPN’iniz de kullanışlı olabilir. Herkese açık WiFi kullanıyorsanız – ki bu büyük olasılıkla yapacağınız bir şeydir – bir VPN, bilgisayar korsanlarının bilgilerinizi çalmasını engelleyecektir.

Hollanda için en iyi VPN

Piyasada çok sayıda VPN olduğundan, dikkatinizi aradığınız VPN’e yönlendirerek size yardımcı olacağımızı düşündük. Her şeyden önce, seçmek istediğiniz VPN, güçlü şifreleme protokolleri ve diğer güvenlik özelliklerinin yanı sıra hızlı ve güvenilir bağlantılar sağlamalıdır.

Seçtiğiniz VPN, çevrimiçi etkinliklerinizin hiçbirinin izlenmemesi için günlüğe kaydetmeme ilkesini korumalıdır. En önemlisi, taahhüt etmeye karar verdiğiniz VPN’in güçlü engelleme kaldırma özellikleri olmalıdır. Bu şekilde, Hollanda’dayken dünya çapındaki içeriğin engellemesini kolayca kaldırabileceksiniz..

Hollanda’da VPN Yasal – Son Kelimeler

Ülkedeki bu internet özgürlüğü seviyesiyle, Hollanda’da bir VPN kullanabilmek sadece mantıklı. VPN yasallaştırması konusunda endişelenmeyin, bunun yerine bir VPN kullanılarak elde edilebilecek gizliliğiniz ve çevrimiçi özgürlüğünüz hakkında endişelenmeyin. Hollanda’da çevrimiçi gizlilik ve güvenliğe önem veriyorsanız iyi bir VPN’e ihtiyacınız vardır. Onlar o kadar çok, hangi kontrol edebilirsiniz Hollanda için en iyi VPN makale. Aşağıdaki yorum bölümünde neye karar verdiğinizi bize bildirin.