Farkında Olmanız Gereken 6 VPN Dolandırıcılığı!

Çevrimiçi güvenlik ve gizlilik gereksiniminin artmasıyla birlikte, daha fazla kişi VPN kullanmaya başladı. Piyasada birçok VPN şirketi var ve arada sırada yenileri ekleniyor. Ve bu şirketlerin çoğu olağanüstü özellikler sunuyor. Ancak VPN şirketleri gerçekten değerli bir şey sunuyor mu yoksa kullanıcıları başka bir aldatmaca havuzuna çeken başka bir pazarlama stratejisi mi? Her şey seçtiğiniz VPN’ye bağlıdır. ExpressVPN, BulletVPN ve NordVPN gibi güvenilir ve güvenilir birçok VPN var, ancak verilerinizi çalmak isteyebilecek bazılarını da bulacaksınız.

Farkında Olmanız Gereken 6 VPN Dolandırıcılığı!

Farkında Olmanız Gereken 6 VPN Dolandırıcılığı!

Kaçınılması Gereken 6 VPN Dolandırıcılığı

Bu makalede, kaçınılması gereken altı farklı VPN dolandırıcılığı gösterilmektedir ve Internet koruması ve güvenliği sağlayan bir VPN sağlayıcısı seçmenize yardımcı olur.

# 1 Ömür boyu abonelikler

Uygulama ve yazılım desteğiyle dünya çapında VPN sunucularının hızlı ve güvenli ağı ucuz bir destan değildir. Sabit tekrar eden masraflarla birlikte gelir.

VPN hizmet sağlayıcıları, bu yüksek maliyetlerin indirilemediği düşünüldüğünde nasıl bu kadar ucuz ömür boyu abonelikler sunar??

Bu noktalar nasıl olduğunu açık bir şekilde açıklar:

  1. Toplanan kullanıcı verilerini üçüncü taraf reklamverenlere satmak en kârlı işlerden biridir. Ücretsiz VPN, kullanıcıları reklamlarla uyarır veya komisyonlar için reklamveren web sitelerine yönlendirir.
  2. “Kullanım ömrü” aslında müşteriye değil, VPN şirketinin dayanıklılığına işaret eder. Bir veya iki yıl sonra gerçekten “ömür boyu” aboneliği iptal edebilir ve tekrarlanan ücretli aboneliklere dönüştürebilirler.

açılış: Yaşam boyu VPN aboneliği için asla düşme.

# 2 Ücretsiz VPN

Neden bu kadar çok ücretsiz VPN var??

İnternet kullanıcılarının devasa cemaati öncelikle “özgür” olan her şeye odaklanıyor. Bununla birlikte, acı gerçek, ücretsiz VPN’lerin VPN servis sağlayıcısını tercih etmenin ve verilerinizden kar elde etmelerine yardımcı olmanın başka bir basit yolu olduğunu belirtir..

Ücretsiz VPN’ler, verilerinizin çoğunu üçüncü taraflara satmak üzere toplamak için bir araç olarak kullanılır.

Piyasadaki tüm ücretsiz VPN uygulamaları para kazanarak:

İnternet verilerinizi kötü amaçlı yazılım veya casus yazılım enjekte etmek ve veri paketinizi izlemek veya oturum açmak ve e-ticaret siteleri gibi ortak oldukları üçüncü taraflara satmak gibi farklı yollarla çalmak.

Tüm ücretsiz VPN uygulamaları bant genişliğinizi çalar ve sözde ortaklarına satar.

# 3 Sahte VPN uygulamaları

Tüm VPN uygulamaları verilerinizi hükümetten veya İSS’nizden korumak için yapılmaz.

Bu uygulamaların çoğu gerçek IP adresinizi üçüncü taraf şirketlere sızdırıyor veya web’deki bilgilerinizi çalmak veya zarar vermek için kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, fidye yazılımı, Truva atları ve kötü amaçlı yazılımlar içeriyor.

Bu uygulamaların çoğu veri şifrelemeyi desteklemez ve hassas verilere erişmeye ve kullanıcı bant genişliğini çalmaya çalışmaz.

Kötü amaçlı yazılım bulaşmış VPN ve veri izlemenin kurbanı olan çok sayıda internet kullanıcısı cemaati var.

# 4 Sahte VPN’ler

VPN’lere katlanarak artan ilgi, piyasada yaklaşan sahte VPN’lere yol açtı.

Basit veya sıradan terimlerle, dolandırıcılar VPN abonelikleri için ücret alırken mevcut VPN hizmeti yoktur..

açılış: Son zamanlarda piyasaya sürülen “yeni” VPN hizmetlerinden kaçının.

VPN servis sağlayıcının sicilini, performans raporunu ve müşteri hizmetleri özelliklerini kontrol ederken titiz olun.

5: Sahte vaatler ve hileli sözleşmeler

Bazen şüpheci olmak sizi çok sıkıntıdan kurtarabilir!

Bir VPN şirketi “Kullanıcıların tanımlanabilir kişisel bilgilerini toplamıyoruz, kaydetmiyoruz veya saklamıyoruz” veya “dünyanın en hızlı VPN’si” veya “% 100 anonim” veya “sızıntı koruması” ilan ettiğinde inanmayın. Bunlar VPN sağlayıcınız tarafından size verilen ifadeler ise, inanmadan önce bunları test edin.

IP’nizin VPN tarafından sızdırılıp sızdırılmadığını görmek için bazı sızıntı araçlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir hız düşüşü olup olmadığını görmek için VPN ile ve VPN olmadan hızlarınızı test edin. Ayrıca, verilerinizi günlüğe kaydedip kaydetmediklerini görmek için gizlilik politikalarını okuyun. Eğer yaparlarsa, hangi öğeleri kaydederler?

Sahte anonimlik vaatlerine odaklanmayın, daha ziyade bir VPN’de şeffaflık, güven, rahatlık, yürütme ve güvenilirlik arayın.

# 6 Sham Yorumlar, görüşler ve yorumlar

Arada sırada yeni VPN hizmetleri sunuluyor ve yasal olduklarını söylemek için düzinelerce sahte inceleme yayınlanıyor. Yalnızca güvenilir bloglara güvendiğinizden emin olun. The VPN Guru’da burada size tarafsız yorumlar sunmaktan gurur duyuyoruz. Ancak, para için sahte yorumlar gönderecek bazı bloglar var. Her VPN satıcısının geçerli avantajları ve dezavantajları için bu tür bloglardan ve salt okunur ilk elden kullanıcı incelemelerinden kaçındığınızdan emin olun.

Nihai Düşünceler | Temizleyin veya Başka Bir Kurban Olun

Neredeyse yüzlerce VPN var. Bu kadar çok şirketle doğru şirketi nasıl seçersiniz? Kime güvenebilirsin? Hangi VPN’leri bile kullanmalısınız??

Değerlendirmeleri okumak bir yoludur. Ancak, en az birinin gereksinimlerinizi karşıladığından emin olmak için birkaç seçili VPN’yi test etmeniz gerekecektir. Teknik özellikler iyi görünse ve uygulama sorunsuz olsa bile IP adresinizi sızdırıyor mu? Çevrimiçi etkinliklerinizi günlüğe kaydederse ne olur? Yoksa sisteminize kötü amaçlı yazılım bulaşıyor mu? Bilgilerinizi reklam kuruluşlarına, NSA’ya veya karanlık ağdaki bilgisayar korsanlarına sunar mı??

Herhangi bir şeye abone olmadan önce gölgeli şirketlerden uzak durun ve her zaman VPN hizmetlerini test edin. Para iade garantisi burada size yardımcı olacaktır. Bir VPN’nin sizin için yeterince iyi olduğunu düşünüyorsanız, para iade garantisini okuyun. VPN, hizmetlerinden memnun değilseniz, belirli bir süre içinde paranızı iade edeceklerini garanti ediyorsa, her zaman iyi bir anlaşmadır. Bu şekilde hizmetlerini test edebilir ve IP’nizi sızdırıp sızdırmadığını veya iyi hızlar sunduğunu görebilirsiniz.

Son olarak, bazı VPN’lerde bir dizi sınırlama vardır. Netflix gibi bazı hizmetler, belirli bir VPN kullandığınızda çalışmayabilir. Ve sonra torrentlere izin vermeyen başkaları da var. Bazı VPN’ler Çin’in büyük güvenlik duvarına nüfuz edecek kadar güçlü değildir. Bir VPN kullanmak için belirli bir amacınız varsa (örneğin, ABD Netflix’i yurtdışına erişmek veya Çin’de kullanmak), aboneliği satın almadan önce müşteri hizmetleriyle konuştuğunuzdan emin olun..