Torrent İndirme İşleminde IP Adresi Nasıl Gizlenir?

Torrentleri indirirken IP adresimi nasıl gizleyebilirim? uTorrent ve bittorrent her ikisi de kullanıcıların dosyaları indirip yüklemelerine izin veren torrent istemcileridir. P2P (Eşler arası) protokolü. Bu, tüm dosya paylaşımının merkezi bir sunucu olmadan gerçekleştiği anlamına gelir. Sürecin kendisi hem yararına hem de dezavantajlarına sahiptir. Belki de torrent kullanırken en büyük dezavantajınız IP adresi eklenir sel sürüsü ne zaman olursan peering / tohumlama bir torrent dosyası. Bunda Yardım rehberi, neden hakkında bilgi bulacaksınız ve torrent kullanırken IP adresini gizlemek için VPN nasıl kullanılır.

Torrent İndirme İşleminde IP Adresi Nasıl Gizlenir?

Torrent İndirme İşleminde IP Adresi Nasıl Gizlenir?

Torrent sırasında IP Adresimi Neden Gizlemeliyim?

Daha önce de belirtildiği gibi, bir torrent dosyasını her indirdiğinizde / yüklediğinizde, IP adresiniz bir torrent sürüsüne eklenir. Bu temelde aynı dosyayı paylaşan herkesin IP adresinizi görebilir. Sizin ISS ve telif hakkı trolleri indirme etkinliğinizi takip edebilir. Sonunda, size bir telif hakkı ihlali bildirimi e-postanıza. Bu gibi durumlar özellikle ABD, Avustralya, Kanada, İsveç, Almanya ve Fransa. Bununla birlikte, hepsi kıyamet ve kasvet değildir. Hala yapabilirsin torrent gönderirken IP adresinizi gizleyin Eğer kullanırsan VPN.

Torrent sırasında VPN Gerçekten IP Adresimi Gizliyor mu??

VPN sanal özel ağ anlamına gelir. Büyük şirketler ve hukuk firmaları tarafından uzun zamandır kullanılan bir araçtır. VPN, herkesin şifresizt onların trafiği, IP adreslerini gizle, ve Web’e anonim olarak göz atın. VPN’in popülaritesi, son birkaç yıl içinde iki ana nedenden ötürü önemli ölçüde artmıştır. Birincisi VPN kullanmak için bölgesel kısıtlamaları atla ve coğrafi kısıtlamayı kaldır gibi web siteleri Hulu, HBO Go, Netflix, ve BBC iPlayer.

İkinci sebep ve sellerle daha ilgili olan, torrent dosyalarını anonim olarak indir / yükle VPN sunucusuna her bağlandığınızda. O nasıl çalışır? Bir VPN sunucusuna bağlandıktan sonra, gerçek IP adresi maskelenir. Bunun yerine, web siteleri ve uygulamalar yalnızca VPN sunucusunun IP adresi. Hiç kimse torrent adresinde IP adresinizi takip edemez.

Torrent İndirme Sırasında IP Adresini Gizlemek için VPN Kurulumu?

VPN kurulumu için torrentin olduğunda IP adresinizi gizleg düşündüğünüz kadar zor değil. Kalmak istiyorsan anonim ne zaman torrent indirme, sadece şu adımları takip et.

  1. Bir VPN sağlayıcısına kaydolun daha önce yapmadıysanız hızlı VPN sunucularıyla. kullanma ücretsiz VPN hizmetleri birçok dezavantajı var. Ücretsiz VPN sunucuları genellikle aşırı. Bu, torrent dosyasını indirmenin uzun sürebileceği anlamına gelir.
  2. İndirin ve yükleyin VPN uygulaması üzerinde çalıştığınız cihazda. VPN uygulamaları PC, Mac, iOS, Linux, ve Android.
  3. Adresine git www.whatismyip.network ve IP adresinizi not edin.
  4. VPN uygulaması aracılığıyla bir VPN sunucusuna bağlanın. Www.whatismyip.network adresine geri dönün ve IP adresinizin değiştiğinden emin olun.
  5. Yeni bir IP adresi görürseniz, bağlandığınız VPN sunucusunun adresi.
  6. Başarılısın IP adresinizi gizledim. Şimdi yapabilirsin torrentleri anonim olarak indir.

Kullanabileceğiniz birçok VPN sağlayıcısı var torrentin olduğunda IP adresinizi gizleg. ExpressVPN muhtemelen en iyisidir. İşte benim lop VPN hizmetleri için torrentleri anonim olarak indir.

Torrent Alternatifi Olarak Usenet

Eğer istersen video, müzik veya yazılım dosyaları indir bir torrent sürüsüne IP adresinizi eklemek zorunda kalmadan, Usenet Bittorrent yerine. Usenet, P2P protokolü kullanmaz. Bunun yerine, tüm dosyalarınızı bir merkezi sunucu. Bu, dosyaları tam bant genişliği kapasitenizde indirebileceğiniz anlamına gelir. Usenet ile tüm indirmeleriniz SSL şifreli. Başka bir deyişle, Usenet her ikisi de Daha hızlı ve daha güvenli Bittorrent’ten. Usenet’i denemek istiyorsanız, aşağıda listelenen en iyi Usenet sağlayıcılarından birine göz atın.

RankProvider Bağlantısı
ziyaret-sağlayıcıları
14 Gün Ücretsiz Deneme Süresi
2 ziyaret-sağlayıcıları
2 Hafta boyunca ücretsiz 30 GB
3 ziyaret-sağlayıcıları
Ücretsiz deneme
4 ziyaret-sağlayıcıları
Ücretsiz deneme
5 ziyaret-sağlayıcıları

Torrent İşlemi Sırasında IP Adresi Nasıl Gizlenir? VPN kullan.

Gizliliğiniz konusunda ciddiyseniz, ve yakalanmak istemiyorum torrent dosyalarını indirme, kullanmalısın VPN. Yapmamayı seçerseniz, Usenet uTorrent yerine en sevdiğiniz filmler, TV şovları veya çevrimiçi yazılım.