Ви дійсно перевіряєте дозволи перед встановленням програм Android?

Щоразу, коли ви завантажуєте додаток для Android, вам потрібно надати дозволи на додаток. Якщо вам подобається більшість людей, ви натиснете “Дозволити”, навіть не читаючи дозволи, щоб програма могла встановити. Проблема полягає в тому, що тепер додаток має доступ до всіх даних та апаратних засобів на вашому пристрої Android. Переважно дозволи будуть пов’язані з продуктивністю програми. Наприклад, якщо ви встановите службу ідентифікації абонента, їй буде потрібен доступ до ваших контактів, SMS та інших повідомлень.

Вони називаються нормальними дозволами. І тоді існують інші види дозволів, які можуть загрожувати конфіденційності. Хоча ви обережно ставитесь до того, що ви завантажуєте з магазину Play, вам слід бути в курсі дозволів на додаток заради безпеки вашого пристрою.

Як розумно використовувати дозволи на додаток для Android

Як розумно використовувати дозволи на додаток для Android

Що таке “небезпечні дозволи”?

Звичайні дозволи є загальними, а це означає, що ці дозволи безперечно. Якщо ви встановите додаток для Android, не потрібно пояснювати, що програма може підключатися до Інтернету без вашого дозволу. Це стосується всіх програм, які ви встановлюєте. Це налаштування дозволу за замовчуванням, і вони не становлять ризику для вашої особистої та приватної інформації.

Але деякі шкідливі програми перебирають за бортом свої вимоги отримати доступ до ваших контактів, камери, файлів, електронних листів та особистих даних. Ці дозволи жодним чином не пов’язані з основною метою встановленого додатка. Це “небезпечні дозволи”, про які слід пам’ятати. Для початківців завжди розумно перевірити, чи безпечно встановити певний додаток на пристрої Android чи ні.

Як розумно використовувати дозволи на додаток для Android

Наприклад, офлайн-словнику англійської мови може знадобитися доступ до вашого мікрофона для вимови, але, безумовно, не потрібно знати ваше місцезнаходження. Отже, як розумно використовувати дозволи програм для Android та на які аспекти слід звернути увагу?

1. Прочитайте дозволи перед встановленням програми

У магазині Google Play знайдіть додаток та в інформації розробника натисніть “Деталі дозволу”, розташовані внизу, і тут ви можете знайти необхідний дозвіл.

2. Використовуйте антивірус

Щоб обмежити конкретні дозволи для певних додатків, ви можете використовувати антивірусне програмне забезпечення, встановлене на пристрої, перевіряючи наявність рибних та ескізних дозволів. Сплануйте своєчасне сканування, щоб відфільтрувати небезпечні додатки.

Перевірте налаштування системи

Для встановлених програм перевірте дозволи, перейшовши в налаштування та відвідавши дозволи на програму. Крім того, з’ясуйте, які програми мають доступ до певної функціональності. Дізнайтеся додатки, які вимагають більше дозволів, ніж потрібно.

Кожен пристрій Android має спеціальні привілеї, крім загальних дозволів. Вони є:

Права адміністратора пристрою або права адміністратора

Це дозволи, на які має доступ антивірусне програмне забезпечення або вбудовані програми безпеки на пристрої, як-от анти-крадіжкові програми, які неможливо видалити..

Постійне видалення всіх даних з пристрою та блокування деяких програм після ряду невдалих спроб відкрити або змінити паролі – все це права адміністратора. Шкідливі програми із сумнівними запитами на дозвіл можуть пошкодити дані за допомогою прав адміністратора.

Кореневі привілеї або кореневий доступ

Це найнебезпечніші налаштування дозволів, оскільки якщо шкідливий додаток може отримати доступ до кореневих привілеїв, то незалежно від того, які дозволи ви обмежили для програми, ваші дані не є безпечними. Але, на щастя, Android має вбудовану безпеку для блокування таких дозволів.

Інші небезпечні дозволи Ви повинні бути обережними

Додаток із соціальними мережами для обміну фотографіями має доступ до камери, тоді він також має доступ до галереї. Деякі функції об’єднані в групи, а доступ до одного передбачає дозвіл на доступ до всього, що знаходиться в цій групі. Це може говорити про погані новини в деяких випадках.

Програми для контактів, телефону та повідомлень

Вони вимагають доступу до телефонного номера, реєстру викликів, переадресації дзвінків, голосової пошти, контактів, SMS, WAP-push-повідомлень, MMS-повідомлень, повідомлень постачальника послуг, а також вашої платіжної інформації. Більшість контактів також синхронізовані з обліковим записом Google або іншими обліковими записами електронної пошти.

Наскільки додатки надають вам зручності, якщо встановлений додаток зловмисний, він може збирати ваші конфіденційні дані, щоб шпигувати за вашим телефоном та звичками обміну повідомленнями та використовувати їх проти вас. Вони можуть відображати на своєму пристрої цільові оголошення або навіть надсилати та отримувати електронні листи, повідомлення, націлювати контакти на афери та здійснювати телефонні дзвінки без вашого відома. Підписка на небажані платні послуги, дзвінки до провайдерів преміум-послуг можуть знімати ваші рахунки через дах.

Камера та мікрофон

Деякі додатки мають доступ до мікрофона вашого смартфона. Вони корисні для вашої дикції, якщо ви, скажімо, вивчаєте нову мову або робите подкаст тощо. Програми для редагування фотографій та програми камери мають дозвіл на фотографування. Більш темною стороною є те, що вони можуть використовувати ці дозволи для створення таємних аудіо- чи відеозаписів особистих розмов.

Розташування

Щоб забронювати таксі або додаток для електронної комерції, ви поділитесь своїм місцезнаходженням. Програми можуть відстежувати ваше місцезнаходження, геотегуючи ваші фотографії та неправильно використовуючи інформацію для кримінальних злочинів.

Зберігання

Більшість додатків шукають дозволу на завантаження файлів у каталог. Збережені документи та конфіденційні файли піддаються ризику, якщо їх можуть отримати схематичні програми.

Календарі та додатки для фітнесу

Програми моніторингу здоров’я використовують датчики тіла, щоб шпигувати за станом здоров’я та календаря, можуть вносити зміни до вашого графіку та часу проведення зустрічей, що змушує вас пропустити важливі події.

Як увімкнути або вимкнути дозволи програми для Android

Щоб змінити дозволи, надані певній програмі, виконайте наступні дії:

  1. На своєму пристрої відкрийте головний Налаштування додаток Налаштування.
  2. Торкніться Програми або Менеджер програм (це залежить від вашого пристрою).
  3. Торкніться програми, яку потрібно оновити.
  4. Торкніться Дозволи.
  5. Увімкнення та вимкнення дозволів.

Завжди перевіряйте дозволи на додаток для Android

У попередніх версіях Android не було можливості налаштувати дозволи, які можна надати додатку. Вам заборонено обирати обмеження доступу, яке мав додаток до ваших даних. Якщо ви прийняли умови, додаток було встановлено, інакше вам довелося шукати інший аналогічний додаток.

Але після виходу Android 6.0 Marshmallow наприкінці 2015 року ви тепер можете завантажити та встановити додаток, а потім встановити дозволи – обмежуючи лише ті, які ви вибрали. Під час оновлення деяких додатків ви можете помітити, що отримують одне і те ж повідомлення двічі; другий – від Android, який є фактичним запитом на дозвіл.

Крім того, ви можете вирішити, чи хочете ви встановити оновлення та / або вибрати додаткові дозволи, як-от покупки через додаток. Тим не менш, існує багато нових програм від розробників, які навмисно встановили запит на отримання дозволу на додаток до появи перед установкою.

Google доручив розробникам додатків пояснити дозволи користувачам та вживати заходів безпеки для блокування шкідливих програм. Однак вам важливо уважно прочитати та зрозуміти дозволи, перш ніж натиснути кнопку прийняти під час встановлення програми Android. Для додаткової безпеки та конфіденційності завжди краще використовувати VPN на своєму пристрої Android.