Що таке цифровий підпис і навіщо це потрібно?

Використання цифрового підпису гарантує, що повідомлення в дорозі захищене від вторгнення чи перехоплення. Цифрово підписаний документ забезпечує цілісність повідомлення і те, що воно не було змінено під час транзиту.

Що таке цифровий підпис і навіщо це потрібно?

Що таке цифровий підпис і навіщо це потрібно?

У цьому процесі сервер створює цифровий підпис, додаючи шифрування до вмісту повідомлення. Це шифрування є однобічним процесом хешування, в якому ви будете використовувати як свої відкриті, так і приватні ключі. Коли ви надсилаєте цифрово підписаний документ, ваш клієнт може переглядати повідомлення разом з електронним підписом. Для того, щоб розшифрувати його, він використовує ваш відкритий ключ. Завдяки цьому він може підтвердити вас та справжність вмісту повідомлення.

Цифровий підпис використовується для багатьох конфіденційних форматів обміну повідомленнями. Будь то сервіс електронної пошти, фінансові операції в Інтернеті або фотографії, позначені ідентифікатором eBay, процес забезпечує захист вмісту. Якщо цифровий підпис при передачі не збігається з відкритим ключем цифрового сертифіката, одержувач може бути впевнений, що повідомлення змінено.

Як цифровий підпис забезпечує конфіденційність?

В основному сервер додає цифровий підпис до повідомлення, яке передається за допомогою своєї пари ключів. Це відома як криптографія відкритого ключа, найбільш часто використовуваний процес доставки цифрового підписаного повідомлення. PKC (Криптографія відкритого ключа) використовує системи доставки, засновані на інфраструктурі відкритих ключів.

Як працює інфраструктура відкритого ключа

PKI (інфраструктура відкритих ключів) створює цифрові підписи, використовуючи відкриті та приватні ключі, унікальні для кожного користувача. Пара ключів математично пов’язана між собою. Незважаючи на те, що відкритим ключем можна відкрито ділитися, приватним ключем може користуватися лише особа, яка підписує транзакцію.

Для кожної транзакції PKI створює цифровий підпис для відправника своїм приватним ключем. Під час цього процесу в повідомлення вбудовується крипто код. Коли надійде електронно підписане повідомлення, одержувач може розшифрувати цифровий підпис за допомогою відкритого ключа відправника. Він підтверджує цифровий підпис відправника. Таким чином, одержувач може бути впевнений, що зміст документа не змінено.

Для ілюстрації більш простого прикладу:

Розглянемо A, який цифровим чином підписує файл, натиснувши його “Підписувати” у своєму електронному додатку. Односторонній хеш-процес, про який ми згадували раніше, обчислює хеш-значення для вмісту цього файлу. A використовує свій приватний ключ або ключ підпису для шифрування цього хеш-значення. Таким чином, він створює цифровий підпис, який вбудовується в оригінальне повідомлення.

Коли A надсилає цей файл B, його програма електронної пошти визначає цифровий підпис у повідомленні. Тепер B може використовувати відкритий доступний відкритий ключ A для розшифрування цього цифрового підпису. Він також може обчислити хеш-код вихідного файлу A. Щоб перевірити відправника, він порівнює це хеш-значення з розшифрованим хешом з повідомлення A. Якщо ці два значення неоднакові, це означає, що повідомлення було підроблене.

Для чого потрібен цифровий підпис?

У багатьох галузях промисловості необхідний цифровий підпис для здійснення господарських операцій. Більшість географічних регіонів встановили власні стандарти для процесів електронного підпису, що використовують технологію цифрового підпису.

Ці локальні стандарти електронного підпису засновані на методології PKI. На міжнародному рівні ці стандарти допомагають запобігти шансам маніпуляцій або підробки електронно підписаних документів.

Як створити цифровий підпис?

Якщо ви хочете створити цифровий підпис, ви можете зробити це самостійно, використовуючи цифровий сертифікат. Однак використання самопідписаних сертифікатів ускладнює вашим клієнтам перевірку вашого цифрового підпису. Отже, найкращий спосіб – звернутися до певних органів сертифікації (CA), щоб отримати ваш цифровий підпис. Це дозволяє отримувачам легко перевірити ваш цифровий підпис на предмет справжності.

По-перше, вам потрібно завантажити цифровий сертифікат від надійного ЦС, наприклад GlobalSign або DocuSign. Встановіть сертифікат, і тоді ви зможете цифрово підписувати свої повідомлення. Використовуючи функції “підписати” та “зашифрувати” в додатку електронної пошти, ви можете цифрово підписувати та шифрувати повідомлення, надіслані своїм клієнтам. Це особливо цінується в бізнес-схемах. Ваші клієнти впевнені, що електронний лист справді від вас, а не зловмисник.

Не всі цифрові підписи однакові

Існують різні типи цифрових підписів, які використовуються на різних платформах. Ці платформи для обробки документів дозволяють створювати та використовувати різні цифрові підписи. Наприклад, Adobe PDF підтримує вбудовування деталей, таких як зображення фізичного підпису, офіційної печатки, дати та місцезнаходження. Документи Microsoft Word підтримують видимі та невидимі цифрові підписи.

Типи PDF-документів, що мають цифровий підпис

  1. Сертифіковано: Підписи, що засвідчують, вбудовані в документ PDF, захищають його від підробки. Це також вказує, що ви надіслали документ. Ці документи PDF мають синю стрічку вгорі, яка є унікальною для кожного документа. Тут міститься інформація про те, хто її підписав та хто видав сертифікат.
  2. Схвалення: Підписи схвалення на документі PDF допомагають оптимізувати процедуру затвердження вашої організації. Ваші схвалення будуть захоплені та вбудовані в документ.

Типи текстових документів з цифровим підписом

  1. Видно: Одинакові або декілька користувачів можуть цифрово підписувати один і той же документ Word. Підписи будуть відображатися на документі аналогічно тому, як ви їх бачите у фізичному документі.
  2. Невидимий: Невидимі цифрові підписи зберігають вашу інформацію в документі. На панелі завдань видно зорова блакитна стрічка, яка вказує на справжність документа та його походження.

Забезпечено безпеку

Залежно від вимоги, цифрові підписи забезпечують безпеку в наступних трьох основних службах:

Аутентифікація відправника- Доказ підписувача документа. Тут цифрові підписи можуть ідентифікувати користувача.

Цілісність даних- Доказ цілісності змісту документа. Це доводить, що дані не змінюються.

Не відмова- Відправника відмовити у підписанні документа немає. Якщо в суді буде доведено, що підписник створив підпис, він не може помилково спростувати цей факт.

Цифрові підписи та правозастосування

Процес цифрового підпису використовується вже багато років. Багато країн встановили власні стандарти та законодавство про електронний підпис. Директива ЄС щодо електронних підписів діє з 1999 року, тоді як США впроваджують Закон про електронні підписи в глобальній та національній торгівлі (ESIGN) з 2000 року. Багато інших країн також прийняли подібні до них правила. Це робить електронні підписи, цифрові підписані документи та договори юридично обов’язковими.