Чи VPN використовує більше даних, ніж звичайне використання?

Віртуальні приватні мережі (VPN) – це найновіша популярність серед користувачів Інтернету. Коли загрози безпеці в Інтернеті зростають з кожним днем, цілком природно, що люди хочуть залишатися в безпеці під час користування Інтернетом. VPN – це, мабуть, найпопулярніше рішення в галузі безпеки в Інтернеті в наші дні. Є кілька питань, які задають більшість користувачів VPN. Наприклад, чи призводить до підключення до VPN-сервера використання більше даних, ніж зазвичай? Або VPN допоможе вам обійти обмеження даних вашого постачальника послуг Інтернету? 

Чи VPN використовує більше даних, ніж звичайне використання?

Чи використовує VPN більше даних, ніж звичайне використання?

Що таке VPN?

Щоб зробити це дуже просто, VPN – це фрагмент коду, встановлений на вашому комп’ютері та на сервері VPN. Це шифрує весь трафік, який протікає між вашим комп’ютером та сервером. Після шифрування сервер VPN може надсилати та приймати дані та шифрувати їх, перш ніж надсилати їх на ваш комп’ютер. Жодна третя сторона не може прослуховувати дані, передані між клієнтом та сервером.

Плюси і мінуси VPN

VPN захищає ваші дані, захищає їх у загальнодоступних мережах, а також дозволяє обходити геоблоки в деяких випадках. VPN існують давно, але останнім часом їх популярність зросла.

Однією поширеною скаргою під час використання VPN є те, що потрібно вибирати між швидкістю та безпекою. Кілька користувачів скаржаться, що використання VPN впливає на швидкість і призводить до повільного з’єднання. Що стосується VPN зі швидкістю? Щоб знайти відповідь, ми повинні зрозуміти, як працює VPN.

Чи використовує дані VPN?

Так. Незважаючи на те, що трафік протікає між вашим комп’ютером та сервером VPN, він все ще використовує Інтернет-з’єднання. Тому весь трафік спочатку проходить через сервери вашого Інтернет-провайдера. Ваш Інтернет-провайдер не в змозі прочитати жодну з ваших даних, але він може розрахувати ваше використання. Якщо ви не користуєтесь загальнодоступним Wi-Fi, ваш об’єм даних використовуватиме ваш VPN.

Чи VPN використовує більше даних, ніж звичайне?

Так, VPN використовує більше даних, ніж зазвичай, через шифрування. VPN шифрує весь трафік, щоб захистити їх від онлайн-загроз, і це збільшує використання ваших даних приблизно на 10 відсотків. Це тому, що зашифровані файли займають більше місця, ніж незашифровані. Це називається накладні шифрування. Саме з цієї причини використання ваших даних збільшується при використанні VPN.

Зазвичай, більш сильне шифрування VPN автоматично збільшує накладні витрати. Якщо ви використовуєте вищий сервіс VPN з більш сильним шифруванням, він використовуватиме більше даних для того ж файлу, ніж слабше шифрування. І коли VPN використовує більше даних, ніж зазвичай, це також впливає на швидкість. Чим сильніше шифрування, тим більше буде потрібно для завантаження файлів.

Чи можу я використовувати VPN, щоб обминути обмеження даних провайдера?

Тут слід зазначити, що VPN не може обійти обмеження даних. Це все ще контролюється вашим Інтернет-провайдером. Незважаючи на те, що вони не можуть прочитати ваші дані, вони можуть бачити кількість даних, які ви використовуєте. Тому VPN із сильним шифруванням завжди використовуватиме більше даних та матиме меншу швидкість.

Однак у деяких випадках VPN також може збільшувати швидкість. Зазвичай це відбувається, коли постачальник послуг Інтернету перемикає певні типи даних для підвищення швидкості. Наприклад, коли ви використовуєте VPN, деякі постачальники послуг Інтернету сповільнюватимуть HD-відеоролики до якості низької висоти HD, щоб підвищити швидкість. Хоча це впливає на якість відео, воно, безумовно, покращує швидкість.

Мінусом тут є те, що провайдеру важко розрізняти типи даних під час використання VPN. Отже, вони не можуть сповільнити лише певні типи даних без уповільнення всіх даних. Різні протоколи VPN мають різні витрати на шифрування. У той час як VPN, що використовують 256-бітове шифрування, мають більш високі накладні витрати, але ті, що використовують 128-бітове шифрування, мають нижчі накладні витрати.

Ключові вивезення

Хоча VPN – це неймовірний інструмент для забезпечення безпеки в Інтернеті, деякі речі він не може зробити. Обійти обмеження даних є одним із них. Якщо ваш Інтернет-провайдер не використовує вибіркове утилізація даних, неможливо, що ваші дані будуть сповільнені для підвищення швидкості.

Чим сильніше шифрування ви використовуєте, тим більше даних ви будете використовувати. Це один із недоліків, які мають VPN, але ви не можете ігнорувати безпеку, яку він надає. Переваги потокової передачі та безпека – це відмінні риси VPN, які є основними причинами того, чому віртуальні приватні мережі використовуються настільки широко.