İPhone’da IP Adresi Nasıl Gizlenir

İPhone’da IP adresi nasıl gizlenir? Çevrimiçi olarak anonim olmak ister misiniz? Çevrimiçi kimliğinizi korumak istiyor musunuz? İnternet aktivitelerinizi izleyen üçüncü taraf gözetmenlerden endişe duyuyor musunuz? Ardından IP’nizi gizlemeniz gerekir. IP adresinizin konumunuzla doğrudan ilişkili olması nedeniyle, çevrimiçi kimliğinizi ve gizliliğinizi korumak için gizlemek gerekli hale gelir. Özellikle internet servis sağlayıcılarının ve hükümetlerin çevrimiçi olarak yaptığımız şeyleri izlediği bilgisiyle. Ayrıca, bize atanan IP adreslerine dayanarak nelere erişeceğimize de karar verirler. Ve çoğu durumda, konum bir sorun olabilir. Bu, kullanıcıların IP adreslerini cihazlarında gizlemek istemelerinin birçok nedeninden biridir. Bir iPhone’unuz varsa ve IP’nizi gizlemek istiyorsanız, nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

İPhone'da IP adresini gizleme

İPhone’da IP adresini gizleme

IP adresinizi bir VPN ile iPhone’da gizleme

Ziyaret ettiğiniz veya indirdiğiniz her web sitesi ISS’nizin bilgisi ile yapılır. İSS’lerin ve üçüncü tarafların izlemesi ve toplaması için kişisel bilgilerinizin izlerini geride bırakıyorsunuz. Web’de gezinirken gizliliğiniz ve çevrimiçi güvenliğiniz tehlikede, VPN almak için daha fazla neden var. IP adresinizi iPhone’da gizlemek için çevrimiçi trafiğinizi şifrelemeniz gerekir ve bu bir VPN ile kolayca yapılır. Her bilgisayarın, hükümetlerin, web sitelerinin ve İSS’lerin çevrimiçi etkinliğinizi izlemek için kullandıkları bir IP adresi vardır. Çok havalı değil! Şimdi çevrimiçi kimliğinizi anonimleştirmek için bir VPN yüklemeniz gerekecek. Sanal özel ağ, internet trafiğinizi askeri zor şifreleme yöntemlerini kullanarak şifreler, böylece hiç kimse eline geçemez. Kolayca nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır IP adresinizi iPhone’unuzda gizleyin VPN yardımıyla:

  1. İPhone cihazları için kullanıcılarına VPN uygulamaları sunan bir VPN servis sağlayıcısına kaydolun.
  2. VPN uygulamanızı iPhone’unuza indirin ve yükleyin.
  3. Uygulamayı başlatın ve oturum açın.
  4. VPN sunucularından birini seçin ve ona bağlanın.
  5. Değişiklik yapıldığından emin olmak için IP adresinizi WhatIsMyIP.network gibi bir web sitesi aracılığıyla kontrol edin.
  6. IP adresinizi ISS’lerden ve üçüncü taraflardan resmi olarak gizlediniz.
  Android TV Box'a VPN Kurulumu

Gerçek konumunuzu izlenebilir hale getirecek bir VPN ExpressVPN. ExpressVPN’den daha iyi olamaz. Bu servis sağlayıcı, dünya çapındaki birçok sunucusundan birine bağlanır bağlanmaz IP’nizi maskeleyecektir. IP adresinizi iPhone’da gizleyebilen başka servis sağlayıcılar da vardır ve bunlar aşağıdaki tabloda sunulmaktadır. IP adresinizi iPhone / iPad’inizde gizlemek istiyorsanız ve bunu yapmanıza yardımcı olacak iyi bir servis sağlayıcı arıyorsanız, iOS için en iyi VPN.

IP Adresini Neden iPhone’da Gizle?

İster bir iPhone ister Android kullanıcısı olun, IP’nizi gizlemek sonunda yapmanız gereken bir şeydir. IP’nizi iPhone’unuzda veya cihazlarınızdan herhangi birinde gizledikten sonra, güvenlik endişelenmeniz gereken bir şey haline gelir. Kimin izlediğine ve hangi bilgilerin kaydedildiğine saplantı olmadan web’e göz atma hakkına sahipsiniz. IP adresini gizlemenin ana nedeni güvenlikle ilgili nedenlerden kaynaklansa da, İnternet kullanıcıları IP’deki bir değişiklik için başka faydalar bulmuşlardır. Bir göz at:

  • Gizli bilgileri iOS cihazlarınızda güvenle saklayın: VPN kullanmak, iPhone’unuza fazladan bir güvenlik ve şifreleme katmanı eklemenizi sağlar.
  • Web’e anonim olarak göz atın: İPhone’unuzda web’de gezinirken hiç kimse çevrimiçi etkinliklerinizi izleyemeyecek.
  • Konumu neredeyse değiştirerek herhangi bir İnternet erişim engeline geçici çözüm bulun: Çin, BAE, Suudi Arabistan ve Rusya gibi ülkeler hangi sitelere erişilebileceği ve erişilemeyeceği kısıtlamalar getirmektedir. VPN ile çevrimiçi sansüre veda edin.
  • Coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere ve içeriğe erişin: İPhone’unuzda American Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve Amazon Prime Video gibi coğrafi engelli uygulamaların engellemesini kaldırmak ve izlemek için bir VPN kullanabilirsiniz. App Store bölgenizi değiştirmenin bir yolunu arıyorsanız, bu kılavuza bakın.

IP adresinizi iPhone’da gizleme

Saklanacak hiçbir şeyiniz olmasa bile, asla çok güvenli olamazsınız. Veri hırsızlığına, kimlik sahtekarlığına ve kötü niyetli saldırılara maruz kalabilirsiniz. Başkasının siber suçlarına karşı hazırlıklı olabilirsiniz, bu yüzden bu tür sorunlara karışmamak için gerekli tüm önlemleri almalısınız. İnternet kullanıcılarının çevrimiçi olarak ziyaret edeceği, görebileceği veya yapacakları, bulundukları IP adreslerine bağlıdır. Öyleyse neden davetsiz misafirlere, bunun olmasını engelleyebilecek bir VPN’iniz olduğunda trafiğinizi ve kişisel bilgilerinizi araştırma gücü verin? IP adresini gizlemek, kullanıcıların gizlilik ve güvenlikleri için yapabileceği en iyi şey olduğunu söylemek yeterli. Kabul etmiyor musun? IP adreslerini akıllı telefonlarında gizlemek isteyen Android kullanıcıları bunu okuyun makale.

  Yurtdışında Avustralya TV Canlı İzle
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me