Як встановити VPN на маршрутизаторі – простий спосіб

Як налаштувати VPN-з’єднання на моєму маршрутизаторі? Це питання, яке нам багато задають тут, у гуру VPN. Встановлення VPN в Windows, Mac, Android або iOS порівняно просто завдяки спеціалізованим програмам VPN. Однак у багатьох пристроях немає клієнта VPN. Тому замість цього вам доведеться встановити VPN на роутер. Таким чином, будь-який пристрій, підключений до цього маршрутизатора, матиме спільне з’єднання VPN. Сюди входять ваш PS4, Xbox One, Smart TV, Apple TV, Roku та Amazon Fire TV Stick. У підручнику “Як встановити VPN на маршрутизаторі” нижче, ви можете знайти докладні інструкції щодо налаштування VPN-з’єднання для маршрутизатора..

Як встановити VPN на маршрутизаторі - простий спосіб

Як встановити VPN на маршрутизаторі – простий спосіб

Кращий VPN для маршрутизаторів

Перш ніж почати налаштування VPN-з’єднання на маршрутизаторі, спочатку потрібно зареєструватися у постачальника послуг VPN. Надійні послуги преміум-класу VPN дозволять вам повернути приблизно від 8 до 10 доларів на місяць, але інвестиція варто ваших грошей. Ми розглянули досить багато VPN протягом багатьох років. Ось основні VPN-провайдери для маршрутизаторів станом на 2023 рік. Усі VPN, представлені нижче, мають відмінне обслуговування клієнтів, що важливо при налаштуванні VPN на маршрутизаторі. Це означає, що завжди є допомога, яка хоче миттєво допомогти вам на випадок, якщо у процесі встановлення виникнуть проблеми.

Як встановити VPN на маршрутизаторі – крок за кроком

Перший крок – Встановіть DD-WRT

Перш за все, потрібно знати, що не всі маршрутизатори є VPN сумісний. Якщо у вас є модем ISP, ви, звичайно, не можете встановити VPN на ньому. Якщо ваш поточний маршрутизатор не готовий до VPN, ви можете придбати маршрутизатор, сумісний з VPN, а потім підключити цей вторинний маршрутизатор до поточного маршрутизатора. Все, що вам потрібно зробити, – це підключити WAN-порт маршрутизатора VPN (Інтернет-порт) до порту LAN поточного маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet. Погляньте на ілюстрацію нижче. Маршрутизатор 2 у цьому випадку буде вашим маршрутизатором з підтримкою VPN, тоді як маршрутизатор 1 – ваш модем.

  Як встановити VPN на маршрутизаторі D-Link

Підключення двох маршрутизаторів за допомогою кабелю Ethernet

Підключення двох маршрутизаторів за допомогою кабелю Ethernet

Після підключення двох маршрутизаторів, як показано на зображенні вище, другий маршрутизатор поділиться з Інтернетом підключення першого маршрутизатора. Тепер ви можете встановити DD-WRT на другий маршрутизатор і згодом встановити VPN-з’єднання на ньому. Ось список найпопулярніші маршрутизатори, сумісні з VPN. Майте на увазі, що встановлення VPN передбачає миготіння вашого маршрутизатора за допомогою DD-WRT. Отже, будьте особливо обережні.

 • Asus
 • Бєлкін
 • Буйвол
 • Cisco
 • D-Link
 • TP-Link
 • Linksys
 • Мікротік
 • Netgear

Повний список сумісних маршрутизаторів DD-WRT та їх номер моделі ви можете знайти тут. Після того, як це буде зроблено, ви можете почати з Установка DD-WRT використовуючи це путівник.

Другий крок – встановіть VPN-клієнт на свій маршрутизатор

Якщо припустити, що ви підписалися ExpressVPN, ви отримаєте привітальний електронний лист, який містить необхідні ліцензії. Після натискання на це посилання виконайте ці кроки до налаштування VPN-клієнта на маршрутизаторі. Якщо ви користуєтесь іншою службою VPN, ці необхідні інструкції є практично однаковими.

 1. Увійдіть у свій обліковий запис ExpressVPN та виберіть “Налаштувати ExpressVPN”.
 2. Виберіть “Вручну налаштування”, а потім виберіть “OpenVPN”.
 3. Завантажте файл “.ovpn” на свій ПК або Mac.
 4. Тепер відкрийте конфігурацію маршрутизатора. Це можна зробити, ввівши IP-адресу маршрутизатора в адресному рядку веб-переглядача. Більшість маршрутизаторів мають 192.168.0.1, 192.168.1.1 або 192.168.1.254 як свою IP-адресу.
 5. На панелі керування DD-WRT виберіть “Послуги”, а потім “VPN”.
 6. Обов’язково ввімкніть опцію “Запустити OpenVPN-клієнт”. 
  1. Тепер вам потрібно ввести “IP-адреса / ім’я сервера”“Порт”, TLS Auth KeyCA Cert, публічний клієнт Cert, і Приватний клієнтський ключ.
  2. Для обох IP / ім’я сервера і Порт, відкрити .ovpn config файл, який ви завантажили раніше за допомогою текстового редактора.
  3. Скопіюйте текст між файлами .ovpn і . Потім вставте його в поле TLS Auth Key.
  4. Для сертифікату CA скопіюйте текст між ними  і   і вставити його в CA Cert поле.
  5. Скопіюйте текст між ними і і вставити його в Громадський клієнт Серт поле.
  6. Нарешті, скопіюйте текст між ними і і вставити в Приватний клієнт поле.
 7. Натисніть на Зберегти, і натисніть кнопку Застосувати налаштування щоб почати з’єднання з VPN.
 8. Тепер натисніть на Статус > OpenVPN.  Якщо ви правильно налаштували клієнт VPN на маршрутизаторі DD-WRT, вам слід побачити статус “Підключений успіх”.
  Як встановити VPN на маршрутизаторі Linksys

Як встановити VPN на маршрутизаторі

Встановлення VPN на маршрутизаторі на основі DD-WRT або Tomato може бути тихою задачею. Однак якщо уважно дотримуватися інструкцій, весь процес повинен зайняти менше 15 хвилин. Зрештою, всі ваші пристрої зможуть отримати вигоду від VPN-з’єднання. Це означає, що весь ваш інтернет-трафік буде надійно зашифрований. Ви також зможете попрощатися з будь-якими географічними обмеженнями, накладеними на ваші улюблені потокові послуги, включаючи Netflix, HBO GO, Hulu, BBC iPlayer, Hotstar та багато інших.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me