Як встановити VPN на маршрутизаторі – простий спосіб

Як налаштувати VPN-з’єднання на моєму маршрутизаторі? Це питання, яке нам багато задають тут, у гуру VPN. Встановлення VPN в Windows, Mac, Android або iOS порівняно просто завдяки спеціалізованим програмам VPN. Однак у багатьох пристроях немає клієнта VPN. Тому замість цього вам доведеться встановити VPN на роутер. Таким чином, будь-який пристрій, підключений до цього маршрутизатора, матиме спільне з’єднання VPN. Сюди входять ваш PS4, Xbox One, Smart TV, Apple TV, Roku та Amazon Fire TV Stick. У підручнику “Як встановити VPN на маршрутизаторі” нижче, ви можете знайти докладні інструкції щодо налаштування VPN-з’єднання для маршрутизатора..

Як встановити VPN на маршрутизаторі - простий спосіб

Як встановити VPN на маршрутизаторі – простий спосіб

Кращий VPN для маршрутизаторів

Перш ніж почати налаштування VPN-з’єднання на маршрутизаторі, спочатку потрібно зареєструватися у постачальника послуг VPN. Надійні послуги преміум-класу VPN дозволять вам повернути приблизно від 8 до 10 доларів на місяць, але інвестиція варто ваших грошей. Ми розглянули досить багато VPN протягом багатьох років. Ось основні VPN-провайдери для маршрутизаторів станом на 2023 рік. Усі VPN, представлені нижче, мають відмінне обслуговування клієнтів, що важливо при налаштуванні VPN на маршрутизаторі. Це означає, що завжди є допомога, яка хоче миттєво допомогти вам на випадок, якщо у процесі встановлення виникнуть проблеми.

Як встановити VPN на маршрутизаторі – крок за кроком

Перший крок – Встановіть DD-WRT

Перш за все, потрібно знати, що не всі маршрутизатори є VPN сумісний. Якщо у вас є модем ISP, ви, звичайно, не можете встановити VPN на ньому. Якщо ваш поточний маршрутизатор не готовий до VPN, ви можете придбати маршрутизатор, сумісний з VPN, а потім підключити цей вторинний маршрутизатор до поточного маршрутизатора. Все, що вам потрібно зробити, – це підключити WAN-порт маршрутизатора VPN (Інтернет-порт) до порту LAN поточного маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet. Погляньте на ілюстрацію нижче. Маршрутизатор 2 у цьому випадку буде вашим маршрутизатором з підтримкою VPN, тоді як маршрутизатор 1 – ваш модем.

Підключення двох маршрутизаторів за допомогою кабелю Ethernet

Підключення двох маршрутизаторів за допомогою кабелю Ethernet

Після підключення двох маршрутизаторів, як показано на зображенні вище, другий маршрутизатор поділиться з Інтернетом підключення першого маршрутизатора. Тепер ви можете встановити DD-WRT на другий маршрутизатор і згодом встановити VPN-з’єднання на ньому. Ось список найпопулярніші маршрутизатори, сумісні з VPN. Майте на увазі, що встановлення VPN передбачає миготіння вашого маршрутизатора за допомогою DD-WRT. Отже, будьте особливо обережні.

 • Asus
 • Бєлкін
 • Буйвол
 • Cisco
 • D-Link
 • TP-Link
 • Linksys
 • Мікротік
 • Netgear

Повний список сумісних маршрутизаторів DD-WRT та їх номер моделі ви можете знайти тут. Після того, як це буде зроблено, ви можете почати з Установка DD-WRT використовуючи це путівник.

Другий крок – встановіть VPN-клієнт на свій маршрутизатор

Якщо припустити, що ви підписалися ExpressVPN, ви отримаєте привітальний електронний лист, який містить необхідні ліцензії. Після натискання на це посилання виконайте ці кроки до налаштування VPN-клієнта на маршрутизаторі. Якщо ви користуєтесь іншою службою VPN, ці необхідні інструкції є практично однаковими.

 1. Увійдіть у свій обліковий запис ExpressVPN та виберіть “Налаштувати ExpressVPN”.
 2. Виберіть “Вручну налаштування”, а потім виберіть “OpenVPN”.
 3. Завантажте файл “.ovpn” на свій ПК або Mac.
 4. Тепер відкрийте конфігурацію маршрутизатора. Це можна зробити, ввівши IP-адресу маршрутизатора в адресному рядку веб-переглядача. Більшість маршрутизаторів мають 192.168.0.1, 192.168.1.1 або 192.168.1.254 як свою IP-адресу.
 5. На панелі керування DD-WRT виберіть “Послуги”, а потім “VPN”.
 6. Обов’язково ввімкніть опцію “Запустити OpenVPN-клієнт”. 
  1. Тепер вам потрібно ввести “IP-адреса / ім’я сервера”“Порт”, TLS Auth KeyCA Cert, публічний клієнт Cert, і Приватний клієнтський ключ.
  2. Для обох IP / ім’я сервера і Порт, відкрити .ovpn config файл, який ви завантажили раніше за допомогою текстового редактора.
  3. Скопіюйте текст між файлами .ovpn і . Потім вставте його в поле TLS Auth Key.
  4. Для сертифікату CA скопіюйте текст між ними  і   і вставити його в CA Cert поле.
  5. Скопіюйте текст між ними і і вставити його в Громадський клієнт Серт поле.
  6. Нарешті, скопіюйте текст між ними і і вставити в Приватний клієнт поле.
 7. Натисніть на Зберегти, і натисніть кнопку Застосувати налаштування щоб почати з’єднання з VPN.
 8. Тепер натисніть на Статус > OpenVPN.  Якщо ви правильно налаштували клієнт VPN на маршрутизаторі DD-WRT, вам слід побачити статус “Підключений успіх”.

Як встановити VPN на маршрутизаторі

Встановлення VPN на маршрутизаторі на основі DD-WRT або Tomato може бути тихою задачею. Однак якщо уважно дотримуватися інструкцій, весь процес повинен зайняти менше 15 хвилин. Зрештою, всі ваші пристрої зможуть отримати вигоду від VPN-з’єднання. Це означає, що весь ваш інтернет-трафік буде надійно зашифрований. Ви також зможете попрощатися з будь-якими географічними обмеженнями, накладеними на ваші улюблені потокові послуги, включаючи Netflix, HBO GO, Hulu, BBC iPlayer, Hotstar та багато інших.