Shield TV Pro vs NVIDIA Shield TV – Hangisi Daha İyi?

Nvidia Shield TV ve Shield TV Pro Karşılaştırması – Hangisini almalısın? Akış çok popüler bir segment haline geldi ve büyük teknoloji şirketleri bu hızlı büyüyen sektörden daha büyük bir pasta almak için göz atıyor. Apple ve Amazon gibi devlerden Roku gibi eski zaman oyuncularına kadar herkes bandwagon’a atladı! PC oyunlarıyla ilişkili bir marka olan Nvidia bile günaha karşı koyamadı. Shield TV adlı oyun odaklı akış cihazı, 2015 yılında çıkış yaptığında oldukça büyük bir sıçrama yarattı. Bazı dezavantajları vardı, ancak halefi aka Shield TV 2023, aksaklıkların çoğunu Android TV’nin amiral gemisi olarak adlandırılan bir ölçüde ütülemeyi başardı. Bununla birlikte, Nvidia ayrıca CES 2023’de bir Pro sürümü yayınladı. Doğru yarışmacı seçimini sizin için biraz zorlaştırabilir. Nvidia Shield TV ve Shield TV Pro karşılaştırmasını, nihai kararınızı kolaylaştıracağı umuduyla hazırladık.

Shield TV Pro vs NVIDIA Shield TV - Hangisi Daha İyi?

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – Hangisi Daha İyi?

Nvidia Shield TV ve Shield TV Pro Karşılaştırması

Nvidia Shield TV 2023 ve Pro sürümü arasında seçim yapmak kafa karıştırıcı olabilir. Her iki flamalar de sağlam özelliklerle ve temel zeminde tatmin edici performansla geliyor. Kapsamlı bir analiz ve karşılaştırma görevi sizin için daha kolay hale getirebilir.

tasarlamak

Nvidia Shield TV 2023 ve Shield TV Pro tasarım olarak farklıdır. Shield TV’nin ilk sürümünü gördüyseniz, ilk cihaz ve Shield TV Pro ile bir benzerlik bulacaksınız. Shield TV 2023 daha kompakt ve ilk önce dar alanlar daha iyi. Profesyonelin 654 gramına karşı sadece 250 gram ağırlığında. Boyut ve ağırlıktaki büyük farka rağmen stil oldukça benzer.

NVIDIA Shield TV ve Shield TV Pro - Tasarım

NVIDIA Shield TV ve Shield TV Pro – Tasarım

gözlük

Nvidia Shield TV 2023 Pro’nun Shield TV 2023’den daha iyi bir spesifikasyona sahip olması doğaldır. Pro modelinde, microSD yuvasının yanı sıra mikro USB yuvasına sahip olursunuz. Bunlar standart Shield TV modelinde yoktur. Ancak, her iki modelde de USB bağlantı noktaları ve HDMI bulunur. Pro, 2023 Shield TV’nin ölçülü 16 GB dahili depolama biriminin aksine mamut 500GB HDD’ye sahip. Spesifikasyonun geri kalanı her iki cihazda da aynıdır. İkisi de birlikte verilen uzaktan kumandayla gönderilir. Her iki cihaz da Nvidia’nın çok konuşlu Tegra X1 işlemcisi ve 3 GB RAM’i ile çalışıyor.

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro - Özellikler

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – Özellikler

Özellikler ve yazılım

İki cihazı akış ve özellik listesi açısından ayırmak için fazla bir şey yoktur. Her iki cihaz da Netflix gibi servislerden HD içerik akışı yapmanıza izin verir ve 4K HDR içeriği desteklenir. Bu cihazlar Hulu’nun yanı sıra Amazon Prime Instant Video’yu da destekliyor. Oyun oynamaya gelince, bir PC kullanarak doğrudan akış gerçekleştirebilir veya GeForce Now abonelik hizmetini kullanabilirsiniz. Her ikisi de Google Asistan AI özelliğini destekliyor. Her iki cihaz da 802.11ac Wi-Fi desteğine sahip ve Android 7.0 Nougat tarafından desteklenen yeni bir Android TV sürümünde çalışıyor.

Fiyat

En büyük farkın olduğu yer burası! 2023 Shield TV’nin, Pro kardeşinden 100 $ daha az maliyeti var. Pro sürümü açıkça mütevazı bir bütçeye sahip olanlara yönelik değil.

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro - Fiyatı

NVIDIA Shield TV vs Shield TV Pro – Fiyatı

Uzaktan kumanda

Hem 2023 Shield TV hem de Pro kardeşleri uzaktan kumanda ünitesiyle birlikte geliyor, ancak uzaktan kumandalar aynı değil. 2023 Shield TV uzaktan kumandanın kulaklık jakı yok. Ancak, TV’yi kontrol etmek için kullanabileceğiniz gömülü IR blaster’a sahiptir. 2023 Shield TV Pro, IR blaster’dan yoksun, ancak bir kulaklık girişi içeriyor. Shield TV Pro uzaktan kumanda, standart uzaktan kumandanın aksine, içindeki pili şarj etmek için kullanılan mikro USB bağlantı noktasıyla çalışır.

Kodi

Hem Nvidia Shield TV hem de Shield TV Pro, Kodi için mükemmel bir şekilde uygundur. Etkileyici işlem güçleri, Kodi 17 Krypton uygulamasını sorunsuz bir şekilde ele almalarını sağlar.

Nvidia Shield için En İyi VPN

Diğer tüm akış cihazlarında olduğu gibi, Nvidia’nıza alabileceğiniz uygulamalar ve kanallar bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Örneğin Amerikalılar Amerikan Netflix, HBO GO ve Hulu gibi kanallara erişebilirler. Tüm bu uygulamalar ABD dışında coğrafi olarak engellenmiştir. Bölgesel kısıtlamaları atlamak için, Nvidia Shield’inizin yerini, VPN gibi bir sanal özel ağ kullanarak aldatmanız gerekir. Herhangi bir Nvidia Shield üzerinde bir VPN kurma süreci o kadar da zor değil; her şeyi anlamak için teknoloji düşkünü olmak zorunda değilsiniz. Aldığınız faydalar muazzam.

Aşağıda hem Nvidia Shield hem de Nvidia Shield Pro için en iyi VPN hizmetlerinin bir listesini bulabilirsiniz.

Nvidia Shield TV vs Shield TV Pro – Hangisini Alınır?

Bu, iki akış cihazını olduğu gibi karşılaştırdıktan sonra bile zor bir soru olabilir. İkili arasında son seçimi yapmanıza yardımcı olacak en önemli faktörler depolama alanıdır. Pratik bir perspektiften düşünün. 16 GB depolama alanı, hayal edebileceğinizden daha hızlı bir şekilde ele alınacak ve 500 GB HDD, sınırsız depolama alanı olmasa bile çok sayıda oyun ve müzik dosyasını kolaylıkla barındırabilir. Hey, hayat mükemmel değil!

Sıkışık bir dairede yaşıyorsanız ve her bir inç önemliyse, Pro modeli sizin için hantal olabilir. Uzaktan kumanda, ikisi arasındaki son ayırt edici faktördür. TV’yi kontrol etmek için ortak bir uzaktan kumanda istiyorsanız ve şarkıları dinlemek için de kullanabilmek ve medya içeriğini yönetebilmek için de düşünmek gerekir..