NordVPN vs IPVanish Karşılaştırması – Hangi VPN Daha İyi?

NordVPN vs IPVanish: 2018 içinde hangi VPN servis sağlayıcısına kaydolmalısınız? IPVanish ve NordVPN’nin her ikisi de, kendi VPN korumaları için kendilerine güvenen abonelere mükemmel müşteri hizmeti sağladığı bilinen VPN hizmetleridir ve tek başına bu gerçek, ikisi arasında seçim yapmayı çok zorlaştırır. Yine de yakından bakarsanız, iki hizmetten hangisine güveneceğinize karar vermenize yardımcı olabilecek bazı farklılıklar olduğunu öğreneceksiniz. Bu IPVanish vs NordVPN karşılaştırmasında bu farklılıkları ön plana çıkaracağız. Umarım, işiniz bittiğinde, hangi hizmetin sizin için en uygun olduğunu bilirsiniz.


NordVPN ve IPVanish Karşılaştırması

NordVPN ve IPVanish Karşılaştırması

NordVPN vs IPVanish: Fiyatlar

Her iki hizmetin sunduğu türden özelliklere sahip olmadan önce, her iki sağlayıcıya abone olmanın maliyeti ne kadar olacaksa, daha iyi olduğunu düşünüyoruz. IPVanish, NordVPN’den biraz daha ucuz olsa da, iki hizmet tarafından sunulan fiyat aralığı oldukça benzer. NordVPN hizmet için ayda 11,95 dolar ücret alırken, IPVanish sadece 10 dolar istiyor. NordVPN’in altı aylık bir planı 7,00 dolar, IPVanish ise üç aylık bir plan için 8,99 dolar alıyor. Her iki hizmet de yıllık paket olarak sırasıyla 5.75 dolara ve 6.49 dolara NordVPN ve IPVanish’e gidiyor.

İki sağlayıcıdan herhangi biri hakkında çok emin olmayan yeni VPN kullanıcılarının bunları test etmek isteyebilecekleri ve bu nedenle her ikisinin de ilgili kullanıcılarına para iade garantisi ve ücretsiz deneme süreleri sundukları beklenmektedir. NordVPN 30 günlük para iade garantisi sunarken, IPVanish 7 günlük para iade garantisi ile sadece daha kısa bir süre için izin verir. Yalnızca IPVanish için bir iOS kullanıcısıysanız ücretsiz denemenin tadını çıkarabilirsiniz, ancak değilse, NordVPN’in tüm kullanıcılara açık olan ücretsiz VPN denemesine dönebilirsiniz.

Genel olarak, fiyat konusunda bu kadar endişeliyseniz, NordVPN ile gitmenizi tavsiye ederiz, ancak yalnızca uzun vadeli olarak bu hedefe bağlı kalmayı planlıyorsanız. İki yıllık 3.29 $ ‘lık aylık planı, çok para tasarrufu yapmanızı ve yine de güvenilir bir VPN sağlayıcısının hizmetlerinin tadını çıkarmanızı sağlar..

NordVPN vs IPVanish: Özellikler

Bir VPN hizmetinden beklenen özellikler, beklenen hizmet standardını belirleyecek ana faktör oldukları için insanların kararlarının çoğunu bilgilendirecektir. İşte belirleyebildiklerimiz:

  • Yazılım: IPVanish ve NordVPN her ikisinde de gezinmesi kolay iyi tasarlanmış uygulamalar var, ancak IPVanish’in özellikle Mac OS uygulamasıyla ilgili bir takım sorunların olduğu söylenen bazı olaylar oldu.
  • Sunucu Değiştirme: Her iki hizmet de sunucular arasında geçiş yapmanıza ve en sevdiğiniz hizmette kalmanıza izin vermelidir..
  • VPN protokolleri: Hem NordVPN hem de IPVanish için OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec gibi protokollerle kolaylaştırılan şifrelemenin tadını çıkaracaksınız, ancak NordVPN’in hem IKEv2 / IPSec hem de SSTP sunarak hafif bir avantajı var.
  • Akış Desteği: Yayıncılar, BBC iPlayer, Amazon Prime, Hulu ve Netflix de dahil olmak üzere akış kanallarının NordVPN’in çeşitli engelleri kaldırdığını bilmekten mutluluk duyacaklar. Öte yandan IPVanish, çevrimiçi kanalların büyük bir çoğunluğunu da engelliyor, ancak Amerikan Netflix’in engellemesini kaldırmıyor.
  • Eklenen Özellikler: IPVanish kullanıcılarına ücretsiz bir NAT güvenlik duvarı ekleyerek ve çevrimiçi olduğunuzda LAN trafiğini engelleyebilme özelliği sunarak kullanıcılarına başka hiçbir yerde alamayacakları bir özellik sunar. NordVPN ayrıca, yazılımını otomatik olarak güncellemek, çift şifreleme ile birleştirmek ve kötü amaçlı yazılımlardan koruyan CyberSec adlı ek bir araç yapılandırmak suretiyle hizmetiyle ilgili çok şey gösterdi..

Verim

Diğer cihazlarla uyumluluk açısından, hem NordVPN hem de IPVanish, yazılımlarının piyasadaki tüm popüler platformlarla iyi çalışan sürümlerini piyasaya sürmede başarılıdır. Bu işletim sistemleri arasında iOS, Mac, Android, Windows, Linux ve çok sayıda akıllı TV bulunmaktadır.

Her iki sağlayıcı da, yaklaşık 850 sunuculu IPvanish’e kıyasla 61 ülkede biraz daha büyük 1.100 sunucu ağına sahip NordVPN ile büyük sunucu ağlarına sahiptir. Bu tür büyük sunucu ağları, akış ve çoklu bağlantılar için muazzam destek sağlarken sınırsız bant genişliği ve sunucu geçişine izin verir. IPVanish 10 bağlantıya izin verirken NordVPN 6’ya izin verir.

VPN hizmetleri hakkında birkaç şey bilenler, VPN hizmetlerinin İnternet hızınızın bir kısmına “yiyeceğinin” farkında olmalıdır, ancak bu azalma büyük ölçüde çalışmayı seçtiğiniz sağlayıcıya bağlıdır. Bu durumda, IPVanish, NordVPN ile karşılaştırıldığında en düşük hız kaybına katlanmış gibi görünüyor, ancak test sonuçlarımızın çoğunluğu az çok tutarsızdı.

Müşteri servisi

NordVPN’in canlı sohbet hizmeti aracılığıyla bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle her zaman iletişim kurabileceksiniz ve e-postanız da etkili e-posta desteklerinden hemen yararlanarak yanıtlanacaktır. IPVanish için, canlı bir sohbet hizmeti ayarlanmadığından yalnızca e-posta desteğine güvenmeniz gerekir.

Fiyatlandırma & Güvenlik

Hem NordVPN hem de IPVanish tarafından sunulan güvenlik seviyeleri en üst düzeydedir, her iki sağlayıcı da 256 bit AES şifreleme, internet kill anahtarları, DNS sızıntı koruma mekanizmaları ve sıfır günlükleme politikaları sunmaktadır. IPVanish, kullanıcılarının kimliğini, katı veri kurallarının geçerli olduğu ABD’de yerleşik olma nezaketinden ödün verebilmesine rağmen, her iki abone aracılığıyla da anonim olarak torrent sunabileceksiniz. Bu kuralların uygulanmadığı Panama’da bulundukları için NordVPN’in sadece bu gerçeği nedeniyle daha iyi bir avantajı olduğu sonucuna vardık..

NordVPN vs IPVanish: Sonuç

Yaptığımız sonuçlar her ikisinin de IPVanish ve NordVPN yüksek kaliteli bir hizmet sunmaya heveslidir, bu yüzden çok iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, NordVPN’in ödülü çok ince bir farkla olsa da daha iyi bir seçim olarak aldığı sonucuna varabiliriz. Dünya çapında daha fazla sunucuları var ve canlı sohbet hizmetleri, müşteri hizmetleri ekipleriyle gerçek zamanlı olarak konuşabileceğiniz ve sorununuzu olabildiğince hızlı bir şekilde sıralayabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak, özellikle Kodi ile kullanmak için bir VPN servis sağlayıcısı arıyorsanız, önerdiğimiz IPVanish.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me