ExpressVPN vs VyprVPN – Karşılaştırma İncelemesi

ExpressVPN ve VyprVPN’in ikisi de VPN endüstrisinde çok büyük isimler ve her ikisi de büyük bir sadık abone grubuna sahip. VPN’de yeni olan herkes için, ikisi arasında seçim yapmak biraz zor olabilir, özellikle de bu hizmetle ve bununla ilgili olarak sunulanlardan çok emin değilseniz, ayrıca bu basit teknolojiyle ilişkili teknik terimlere aşina değilseniz. Bu size benziyorsa, her iki hizmetten ne beklediğinizi karşılaştırarak ve bir VPN hizmetini düşünürken bakmanız gereken faktörleri göstererek bu incelemede size yardımcı olacağız..

ExpressVPN ve VyprVPN

ExpressVPN ve VyprVPN

ExpressVPN ve VyprVPN Karşılaştırma İncelemesi

Bulgularımızın, belirli bir sağlayıcının ikisinden daha iyi olduğuna işaret edebilmesine rağmen, her müşterinin yerine getirilmesi gereken kendi özel ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, belirli bir sağlayıcının diğerinden daha iyi performans gösterdiğine karar verirsek, ancak ikincisi ihtiyaçlarınız için en uygun olacağı konusunda herhangi bir baskı altına girmemelisiniz. Zaman ayırın ve incelememizdeki bilgileri genel bilginiz olarak kullanarak her iki sağlayıcıyı da test edin. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememize ve VyprVPN incelememize de göz atabilirsiniz. ExpressVPN ve VyprVPN karşılaştırmamıza başlayalım.

Fiyatlandırma & Ödeme

Birçok müşterinin, her bir hizmetin sunduklarından önce bile düşündüğünü düşündüğümüz bir faktörle başlayacağız; paket fiyatı. Bir aylık abonelik için, ExpressVPN VyprVPN aynı süre için 9,99 dolar. 6 aylık ve 1 yıllık süre ExpressVPN tarafından sırasıyla 59.94 $ ve 99.84 $ ve ayrıca sırasıyla 59.94 $ ve 80.04 $ olarak ücretlendirilir. VyprVPN. ExpressVPN açıkça daha pahalı bir seçimdir, ancak sadece tek ay ve tüm yıl paketleri için. 6 aylık abonelik maliyetleri her iki paket için de aynıdır; bu nedenle, her ikisi tarafından sunulan 30 günlük para iade garantisini denediyseniz ve seçiminizi zaten yaptıysanız, 6 aylık seçenek fiyat faktörünü dikkate almaz.

Gizlilik & Güvenlik

VPN hizmetinizin gerçekte ne kadar özel olduğunu göz önünde bulundururken dikkatle bakmanız gereken bir öğe, tarama geçmişinizi saklayıp saklamamaları olmalıdır. ExpressVPN genel merkezi hiçbir veri saklama kanununun uygulanmadığı İngiliz Virgin Adaları’ndadır, ancak VyprVPN, ABD’de yerleşik olması nedeniyle müşterilerinin bilgilerini teslim etmeye zorlanabilir. Bu, doğru teknolojiyi kullanarak, hükümet belirli bir kullanıcıya göz atma geçmişini izleyebileceği ve artık anonim hale getiremeyeceği anlamına gelir. Bir VPN sağlayıcısına yalnızca yüksek bir güvenlik düzeyi için kaydolan kullanıcılar bu durumdan kapatılabilir, bu nedenle ExpressVPN’in VyprVPN’e göre avantajı vardır çünkü müşterilerinin tarama geçmişlerini kaydetmediği veya kaydetmedikleri için tam gizliliği garanti ederler.

hız

Çoğu kişi, bağlantılarının ne kadar hızlı olduğunu ölçmek için çevrimiçi testlere güvenirken, devam ettim ve uğraştığım hızlar hakkında daha fazla bilgi verecek yazılımlar aradım. ExpressVPN, ikisi arasında% 100 hız oranında daha iyi bir seçim oldu. VyprVPN en iyi% 80. VyprVPN’in tüm sunucularına tamamen sahip olmasına rağmen, ExpressVPN’in ağı altındaki kişilerin kalitesiyle hala eşleşemediler. VyprVPN’in sunucuları da önemli miktarda hız kaybı ile karşılaşıyor ve bu da ExpressVPN’e VyprVPN üzerinde bir puan daha veriyor.

Sunucu hızlarıyla uğraşırken, tutarlılık da önemli bir konudur ve ExpressVPN bu gerçeği çok iyi anlamış görünmektedir. Tüm sunucu konumları, sıfıra yakın bırakma oranlarıyla tutarlı bir bağlantı hızı sunar. VyprVPN’in de herhangi bir düşüşü yok, ancak hizmet ExpressVPN tarafından sunulan düşük hız düşüşleriyle karşılaştırılamıyor.

Sunucu Ağı

Bir VPN hizmetinin sayısı ne kadar fazlaysa, o ağ üzerinden erişilebilen coğrafi kısıtlayıcı kanalların ve web sitelerinin listesi o kadar uzun olur. ExpressVPN sunucularının dünyadaki ülkeler arasında iyi bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için çok şey yaptı ve bu, müşterilerin büyük bir kısmını çekmek için çalıştı. Öte yandan, VyprVPN’in tüm sunucularına özel olarak sahip olması da oldukça etkileyicidir, çünkü müşteri trafiğini nasıl yönetecekleri üzerinde tam kontrole sahiptirler. 50’den fazla ülkedeki konumu ve sayımı da büyük bir avantaj.

Genel olarak, ExpressVPN daha büyük bir sunucu ağına sahiptir, yani VyprVPN’in ağı altında yapabileceğinizden daha fazla ülkeden içeriğe erişebilirsiniz.

Müşteri desteği

Herhangi bir servis sağlayıcısının müşteri hizmetleri ekibinin gerektiğinde yardım sağlamak ve müşterinin tüm sorunlarının ortaya çıktıklarında çözülmesini sağlamak için her zaman hazır olması önemlidir. Bu cephede, hem ExpressVPN hem de VyprVPN, müşteri sorunlarının derhal çözülmesini sağlamak için çok şey yaptı ve ekipler, kendilerine atılabilecek herhangi bir şeyle başa çıkmaya hazır iyi eğitimli bireylerden oluşuyor. Her iki hizmet de müşterilerine canlı sohbet olanakları sağladı ve hatta doğrudan e-postalara yanıt verdi. İyi müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda, hem ExpressVPN hem de VyprVPN’in eşit olduğu sonucuna varabiliriz..

Cihaz Uyumluluğu

Giderek daha fazla VPN hizmeti, tüm yazılımlarının, müşterilerinin şifrelemek istediği cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için çok çalışıyor.. ExpressVPN ve VyprVPN istisna değildir, çünkü iki sağlayıcı uygulamalarının Windows, Android, iOS, PlayStation ve Linux cihazlarınızda çalışmasını sağlayarak, kullanmayı seçtiğiniz cihaza bakılmaksızın çevrimiçi korumaya sahip olmanızı sağlar.

Tüm cihazlarınızın her birini kurmanıza gerek kalmadan VPN bağlantınızı kullanmasını tercih ederseniz, bunu yapmanın akıllı bir yolu yönlendiricinizi önce VPN ile kurmak, daha sonra internet bağlantınızın ev veya ofis aracılığıyla Wifi. Bu şekilde tüm cihazlarınız korunacak ve hiçbiri sizi herhangi bir çevrimiçi güvenlik tehdidine maruz bırakmayacak.

Ekstra Özellikler

Teknoloji bugün süper hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor ve bu nedenle, VPN şirketleri, müşterilerinin ilk tercihi olarak kalmayı umuyorlarsa, en son ve en önemli araç ve özellikleri sunmakla yükümlüdür. ExpressVPN ve VyprVPN burada neredeyse boyun ve boyun, VyprVPN ExpressVPN’in sahip olduğu ve yapmadığı belirli bir özellik tarafından kenara çekiliyor. Favori sunucunuzun IP’sini kaydetme seçeneği budur. Aksi takdirde, her iki sağlayıcı da bir kill switch, kullanıcı dostu arayüzler, gizli mod ve torrent dostu ayarlar gibi özellikler sunar.

Sonuç: ExpressVPN vs VyprVPN

Eğer skor tutuyorsanız, ExpressVPN ikisinin daha iyi VPN’i olarak ortaya çıkıyor, ancak VyprVPN’i büyük bir farkla geçmiyor. Değerden ödün vermeyen cep dostu bir seçim arıyorsanız, VyprVPN sizin seçiminiz olmalı, ancak genel olarak ExpressVPN, abonelik için oldukça pahalı fiyatını haklı çıkararak yüksek bir standart ve hizmet seviyesini destekliyor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me