ExpressVPN vs Unlocator VPN – Hangisini Seçmelisiniz?

Her ikisi de ExpressVPN ve Unlocator VPN ve Akıllı DNS alanlarında önde gelen sağlayıcılardır. Son zamanlarda, Unlocator VPN hizmetini başlattı ve Unlocator’ın piyasadaki durumunu göz önünde bulundurarak, kısa bir süre içinde ExpressVPN ile rekabet edeceğini varsayabiliriz. Bu yüzden cevaplara ihtiyacımız var. Hangi VPN daha iyi? Bu incelemede, bu iki devin her birinin niteliklerini inceleyeceğiz ve bir VPN servisi olarak hangisinin üst sıralarda olduğunu görün.

ExpressVPN ve Unlocator karşılaştırması

ExpressVPN ve Unlocator karşılaştırması

ExpressVPN vs Unlocator VPN – Hızlı Bir Karşılaştırma

Devam etmeden ve bu VPN’lerin her birinin özelliklerine daha derinlemesine dalmadan önce, konuya biraz ışık tutmak için size kapsamlı bir karşılaştırma tablosu sağladım..

ExpressVPNUnlocator
Merkezİngiliz Virgin AdalarıDanimarka
Eşzamanlı Bağlantılar55
Geri Ödeme Süresi30 gün30 gün
Günlük İlkesiGünlük YokGünlük Yok
Sunucu Sayısı200041
Sunucu Konumları94 Ülke36 Ülke
Fiyat$ 12.95 / Ay$ 9.99 / Ay
Akıllı DNSEvetEvet
Ücretsiz denemeHayırEvet
İnternet sitesiExpressVPN’i ziyaret edinUnlocator’u ziyaret edin

Bunlar, bu makalelerde ele aldığımız tüm özellikler değildir. Her birini değerlendirmek istiyorsanız bu daha hızlı bir yaklaşımdır. Herhangi bir VPN web sitesini ziyaret ederseniz, sektördeki en iyi olma iddialarını bulacaksınız. İddialarının doğru olup olmadığını kanıtlamak için buradayız. Bu incelemenin sonunda, bakış açımızın bir sağlayıcıdan ikisinin daha iyisi olmaya eğilimli olabileceğini göreceksiniz..

Ancak bu, diğerinin o kadar iyi olmadığı anlamına gelmez. Her şey kullanıcının sonunda ne aradığına bağlıdır. Hız, Netflix uyumluluğu, desteği ve diğer hizmetleri Unlocator ve ExpressVPN’in sunduklarını test ettikten sonra, oldukça iyi bir inceleme yaptık. Başlayalım, olur mu?

Ödeme & Fiyatlandırma

Herhangi bir özelliği kontrol etmeden önce, VPN planlarının bütçenize uygun olup olmadığını kontrol etmek için fiyatlandırma bölümüne gidin. Hepsi bu kadar değil, aynı zamanda kullandığınız ödeme yöntemini desteklediklerinden de emin olmalısınız. İkisi arasında küçük bir karşılaştırma yaptım ve işte burada bulduğum şey.

ExpressVPN

ExpressVPNPrices fiyatları Unlocator’dan biraz daha pahalıdır, ancak bariz bir nedenden dolayı. Daha sonra bu makalede, ExpressVPN’in daha fazla hizmet sunduğunu göreceksiniz. Unlocator. ExpressVPN Maliyeti aylık 12,95 dolar, 6 aylık planla 9,99 $ ve yıllık planla 8,32 $. Hizmetlerine uzun süre yatırım yapmak istiyorsanız, yıllık plan çok iyi bir fikir gibi geliyor.

ExpressVPN İncelemesi - Fiyatlandırma Planları

Çevrimiçi sınırlı bir süre için, özel ExpressVPN indirimi web sitemiz üzerinden ExpressVPN’e abone olmayı seçen herkes için. Artık özel indirimlerimizi kullanarak ExpressVPN aboneliğinizin% 49’undan tasarruf edebilirsiniz. Sadece bu da değil, ücretsiz olarak 3 ay daha alacaksınız.ExpressVPN İndirimi

Yöntemlere gelince, ExpressVPN hizmetleri için ödeme yapmanıza izin verir. Visa, Mastercard, PayPal, ve dahası. Güvenliğiniz hakkında endişeleriniz varsa, bitcoin bile kullanabilirsiniz.

ExpressVPN İncelemesi - Ödeme Seçenekleri

Konumlandırıcı VPN

Unlocator bir Akıllı DNS hizmetiydi ve hala bir DNS hizmetidir, bu yüzden herhangi birinizin bir VPN’nin ek güvenliğini gerçekten istememesi durumunda aboneliği VPN’nin yanında tutmuştur. Smart DNS hizmetine diğer planlarla birlikte ayda 4,95 $ karşılığında abone olabilirsiniz.

Unlocator Akıllı DNS Fiyatı

VPN aboneliğine gelince, Unlocator’un sunduğundan biraz daha pahalıdır. Üzgünüm, önyargılı olmak istemiyorum, sadece ikisini değerlendiriyoruz. Satın alabilirsiniz Aylık 9.99 $, 6 ay için 8.17 $ ve yılda 6.58 $ için Unlocator aboneliği.Konumlandırıcı VPN Maliyeti

Şimdi, ödeme yöntemleri için Unlocator’ın ExpressVPN’den daha az seçeneği var. Birincisi, internet güvenliğini önemseyenler için oldukça gerekli olan Bitcoin seçeneğinin olmaması. Unlocator VPN’ye aşağıdakileri kullanarak abone olabilirsiniz: Visa, MasterCard, Amex, Discover, Google Pay ve Apple Pay.Konum Belirleyici Ödeme Yöntemleri

Karar: ExpressVPN, “Fiyatlandırma” ve “Ödeme Yöntemleri” alanlarının ikisinde de kazanır. Unlocator VPN’den daha pahalı olmasına rağmen, ExpressVPN aslında sizin için ne ödeme yaptığınızı verir. Kanımca, Unlocator çok fazla ücret alıyor ve çok az veriyor.

Güvenlik ve Gizlilik

VPN sağlayıcıları güvenliğinizi ve gizliliğinizi sağlamak için ilk etapta mevcuttur ve hem ExpressVPN hem de Unlocator’ın güvenlik standartlarını çok ciddiye aldığından emin olabilirsiniz.. Bu VPN sağlayıcılarının her ikisi de çeşitli güvenlik protokollerini destekler seçim yapmak, ama biri diğerinden daha iyi.

Unlocator ile ilgili tek sorun, uygulamalarını kullanırken tüm protokollerin desteklenmemesidir. Bu protokolleri kullanmak istiyorsanız, bağlantıyı cihazınızda manuel olarak ayarlamanız gerekir. Protokoller arasında geçiş yapabilen sadece 2 cihaz Windows ve iOS’tur. İşin iyi tarafı, ExpressVPN ve Unlocator, en son askeri sınıf AES-256 şifrelemesini kullanıyor.

Gizliliğe gelince, ExpressVPN hakkında herhangi bir şikayet olmamıştır. Bu sağlayıcı, web sitesinde iddia ettiklerine kadar yaşadığı bilinmektedir. Unlocator, sunucularından birinde çalışırken bir DNS sızıntısı fark ettiğimde beni biraz korkuttu. Destek bana, bu nedenle onların Hibrit teknoloji, Akıllı DNS sunucularını aynı anda kullandıkları yer. Dolayısıyla, ISS verileriniz kendi sunucuları üzerinden sızıyor gibi göründüğü için hiçbir şey göremez. Biraz web sitelerinde ne bahsettiklerini düşünmekle ilgili.

“Mac, Windows, IOS ve Android için kullanımı kolay VPN uygulamalarımız sizi güvende tutar ve gizliliğinizi meraklı gözlerden ve kötü adamlardan korur.”

Meraklı gözler kısmından emin değilim. Ama hey, onlara şu an için şüphe yaratalım.

Karar: ExpressVPN bu alanda Unlocator VPN’i de üstleniyor.

Sunucu Ağı

Hiç “daha fazla merhamet” duydunuz mu? Sunucu ağları söz konusu olduğunda bir VPN’de tam olarak neyi arayacağınız budur. Bir VPN’de ne kadar çok sunucu varsa, dünya genelinde kısıtlı kanalların engellemesini kaldırma şansı o kadar artar. Bu bölümde, aslında ikisi arasında bir karşılaştırma yok. Unlocator hala büyük hırslarla genç ve tekmeleyen bir VPN, ancak ExpressVPN gibi bir devle rekabet etmek hala çok küçük.

2000+ sunucu ağını sadece 41 olan bir ağ ile karşılaştırabilir misiniz? Tabii ki hayır ve bunu yapmak zaman kaybı olacaktır. Ancak Unlocator VPN, Akıllı DNS sunucularında çalıştığından, kaç VPN sunucusuna sahip olurlarsa olsunlar çok sayıda coğrafi kısıtlamalı kanalın engellemesini kaldırabileceklerini söyleyebilirsiniz..

Unlocator VPN 41 ülkeyi kapsıyor, ExpressVPN’in sunucu dağıtımına kıyasla sönük. Lider sağlayıcı 145 sunucu konumuna dağılmış durumda dünya çapında. Buna 94 ülke dahildir.

Karar: dünyanın her yerinden coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırırken iyi bir akış deneyimi garanti etmek istiyorsanız, ExpressVPN’in sunucu ağı bunu kolayca yapmanıza yardımcı olacaktır.

ExpressVPN vs Unlocator VPN – Hız Performansı

Bu hepinizin beklediği kısım. Bir VPN şifrelemesinin internet hızınızı düşüreceğini hepimiz biliyoruz. Ancak soru şu ki, bağlantınız ne kadar etkileniyor? Bu cevap, VPN sunucularının hızlı olup olmadığıdır. Bu kapalı durumda, bir VPN sunucusuna bağlandığınızda sadece% 7 düştüğü için ExpressVPN tekrar kazanır.

ExpressVPN Hız Testi

ExpressVPN kullanırken hız testimin sonuçlarını görebilirsiniz:

 • İlk olarak, bir VPN sunucusuna bağlanmadan cihazımın performansını kaydettim.
  ExpressVPN olmadan Hız Testi
 • Sonra ExpressVPN’i başlattım ve bulunduğum yere yakın bir sunucuya bağlandım. Bu şekilde en yüksek hızları sağlıyoruz. İşte sahip olduğum şey:
 • Uzak bir sunucuya bağlandığımda, bağlantı biraz daha düştü. Ancak, yükleme hızı arttı.

Konumlandırıcı VPN Hız Testi

Daha önce söylediğim gibi, ExpressVPN bunu kazanır çünkü Unlocator bağlantımı büyük ölçüde kurcaladı. Yaptığım işte size rehberlik edeyim:

 • Yine, daha sonra karşılaştırmak için cihazımın VPN bağlantısı olmadan performansını kaydetti.Konum Belirleyicisiz Sonuçlar
 • Sonra, Londra’daki bir sunucuya bağlandım, ki bu oldukça kötüydü. Yani indirme ve yükleme hızlarındaki düşüşe bakın.Londra Unlocator Sunucusu
 • Bundan sonra, sadece bu sunucu olup olmadığını görmek için başka bir sunucuya bağlandım. Hayır, aynı olduğu ortaya çıktı.Başka bir Unlocator VPN

Karar: ExpressVPN, cihazınızın hızı söz konusu olduğunda bu raundu kazanır.

Müşteri desteği

İyi müşteri desteğine sahipseniz, sektördeki en iyi şirketlerden biri olma yolundasınız. Neyse ki, bu ikisi arasında bir eşleşme. Her ikisi de mükemmel müşteri desteği sunuyor ve canlı sohbet seçeneği de var.

ExpressVPN’in müşteri destek temsilcileri sorunlarınızı çözerken oldukça verimli ve profesyoneldir. Diğer yandan, Konum bulucunun desteği sorumu saniyeler içinde yanıtladı. En iyi VPN’lerin çoğunun size cevap vermesi için birkaç dakika gerekmesi göz önüne alındığında bu çok güzeldi.

Her iki VPN web sitesi cihazınızı kolayca kurmanıza yardımcı olabilecek kılavuzlar ekleyin. VPN mi yoksa Akıllı DNS mi olduğu önemli değil, web sitelerinde bilmeniz gereken her şey için yapılandırma eğitimleri var.

Karar: Her iki VPN’in de mükemmel destek hizmetleri var. Bu bir beraberlik.

ExpressVPN ve Unlocator VPN – Cihaz Uyumluluğu & Uygulama

Çoğunlukla, tüm VPN sağlayıcıları aynı miktarda platformu destekler. ExpressVPN ve Unlocator müşterilerini aşağıdaki gibi büyük işletim sistemlerinde bulacaksınız Windows, Mac, Android, iOS ve Amazon Fire TV.

VPN istemcileriyle yerel olarak uyumlu olmadıkları için PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarında VPN bağlantısı kuramazsınız. Bu tür platformlarla bir bağlantı paylaşmak istiyorsanız, VPN’yi yönlendiricinize yüklemeniz gerekir ve evet, bunu yapabilirsiniz.

ExpressVPN’in Unlocator’ı en iyi kullandığı şeylerden biri, tarayıcı uzantıları sunmasıdır. Bu kategoride eşitlerdi, ancak ExpressVPN tekrar mükemmel.

ExpressVPN şık bir tasarıma ve kolay bir arayüze sahiptir. Unlocator VPN’in uygulaması basit, ancak çok basit. Uygulamada yeterince gezinirseniz, üzerinde çok fazla çalışma yapılmadığını görebilirsiniz..

ExpressVPN’in uygulaması basit ancak çok etkili. Ayarları bölümü seçim ve kullanım için çok şey sunarken, Unlocator yalnızca otomatik olarak bağlanmak veya Kill Switch’i açmak istediğinizde sunar. Bu kadar. İyi olan ve ikisi arasında yaygın olsa da bağlantı kolaylığı. Bir sunucu seçin ve bağlan düğmesine basın. Bu kadar basit.

Karar: Unlocator’ın kendi özel uygulamalarındaki uzantı ve seçenek eksikliğinden dolayı ExpressVPN zaferleri.

ExpressVPN ve Unlocator VPN – Akış Servisleri

Öncelikle, her iki VPN sağlayıcısı önde gelen akış platformu US Netflix’in engellemesini kaldırabilir. Netflix VPN erişimini engelleyebilir ve bunu uzun süredir yapıyor. En iyi VPN’lerden biri bile IPVanish kanalın Amerikan kütüphanesine giremiyor. Unlocator, VPN endüstrisinde yeni olmasına rağmen.

ExpressVPN’in, akış hizmetlerinin VPN’leri engelleme girişimlerini atladığı bilinmektedir. Yani, bunu yaparken güvenebilirsiniz. Her ikisi de Netflix’e uygulanan her türlü coğrafi kısıtlamayı atlamak için son derece iyi çalıştı. ve bu dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

ExpressVPN’in 94 ülkede sunucusu var, Bu, hizmetini kullanırken yüzlerce kanalın kilidini açabileceğiniz anlamına gelir. Akıllı DNS özelliğinden bahsetmiyorum bile. Unlocator ise Akıllı DNS sunucularında çalışır. Tek bir VPN sunucusu kullanırken, hizmet tarafından desteklenen tüm kanallara tam anlamıyla erişebilirsiniz. Unlocator tarafından hangi 230+ kanalın desteklendiğini görmek için web sitelerini kontrol edin.

Şunların engellemesini kaldırabileceksiniz:

 • Hulu
 • ITV
 • NBC Sports
 • Şimdi TV
 • Spotify
 • Starz
 • beIN Sports
 • Kanal Oyunu
 • FuboTV
 • Epix
 • ESPN
 • Fox Sports
 • Netflix ABD
 • AMC
 • bir&E
 • BBC iPlayer
 • BlinkBox
 • Prime Video
 • WWE Ağı
 • Kanal 4
 • CW
 • CBC
 • BT Sport
 • CTV

Karar: Her ikisi de ABD Netflix ve dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce kanalın engelini kaldırabilir. Bu catergory hem ExpressVPN hem de Unlocator VPN’e gidiyor.

Unlocator VPN ve ExpressVPN – Son Karar

Hem Unlocator hem de ExpressVPN mükemmel VPN sağlayıcıları. Çok çeşitli özellikler sunarlar, ne tür bir kullanıcı olursanız olun kullanıcı dostudurlar ve coğrafi kısıtlamalı içeriğin engelini kaldırma konusunda çok güvenilirdirler. Bu aydınlatıcı incelemeden sonra, bu VPN’lerin her birinin neye üstün geldiğine ve neyin eksik olabileceğine daha iyi bir göz atalım..

ExpressVPN

Artıları

 • 2000+ sunucu.
 • MediaStreamer Akıllı DNS.
 • 7/24 güvenilir sohbet desteği
 • Sınırsız sunucu değiştirme.
 • Öldürme anahtarı.
 • Beş eşzamanlı bağlantı.
 • Sıfır günlük politikası.
 • US Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır.
 • Bölünmüş Tünel Açma.

Eksileri

 • Pahalı planlar.

Unlocator

Artıları

 • 30 günlük nakit iade garantisi.
 • Ücretsiz deneme.
 • 7/24 canlı sohbet desteği
 • Sınırsız bant genişliği.
 • Öldürme anahtarı.
 • 5 eşzamanlı bağlantı.
 • Akıllı DNS.
 • Netflix ile çalışır

Eksileri

 • Biraz pahalı.
 • Küçük sunucu ağı.

ExpressVPN ve Unlocator VPN – Nihai Düşünceler

Eğer nihai bir karar verecek olsaydık, ExpressVPN, ikisinin daha iyi VPN’i olarak çıkıyor. Unlocator’ın hala yeni ve zirveye ulaşmak için çok fazla şey yapması gerektiğini ortadan kaldırmak istemiyoruz. En azından bu, en iyi olanların birkaçının yapamadığı Netflix’in engellemesini kaldırabilir. Bu incelemede ne söylemem gerektiğini kontrol edin ve hangi VPN’in daha iyi olduğunu seçin. Bu ExpressVPN’e karşı Unlocator davasında kazanan olarak kim ortaya çıkıyor? Bu ikisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, buna göz atın ExpressVPN incelemesi veya Unlocator VPN incelemesi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me