ExpressVPN vs Hotspot Shield: Hangi VPN En İyisidir?

ExpressVPN VS Hotspot Shield: Hangi VPN’ye abone olmalısınız? VPN bir taahhüttür ve VPN seçiminiz gizliliğinizi büyük ölçüde etkiler. Elbette, doğru kararı verdiğinizden emin olmak istersiniz. En çok indirilen VPN’lerden ikisi olan ExpressVPN ve Hotspot Shield arasında sıkışıp kalırsanız, hangi VPN’nin dikkatinizi hak ettiğini öğrenmek için bu karşılaştırmalı incelemeye göz atın. Bu karşılaştırmanın Hotspot Shield’in Premium sürümüne dayandığını lütfen unutmayın.

ExpressVPN vs Hotspot Shield - Hangi VPN En İyisi

ExpressVPN vs Hotspot Shield – Hangi VPN En İyisi

ExpressVPN VS Hotspot Shield – Özellikler ve Hizmetler

Hem sağlayıcıların sunduğu özelliklerin ve hizmetlerin kapsamlı bir görünümünü vermek için, hem ExpressVPN hem de Hotspot Shield’in fiyatlandırmasını, müşteri hizmetini, internet hızını, cihaz desteğini ve sunucularını karşılaştırdım.

Fiyatlandırma

Hem ExpressVPN hem de Hotspot Shield’in fiyatlandırma planını gözden geçirerek başlayalım.

ExpressVPN 3 farklı fiyatlandırma planı sunar:

 • $ 12.95 aylık (Aylık plan)
 • $ 9.99 aylık (İki yıllık plan – 59,95 ABD doları olarak faturalandırılır)
 • $ 6.67 aylık (Yıllık plan – ilk yıl 99,95 ABD doları + 3 ücretsiz ayda faturalandırılır)

Hotspot Shield 4 farklı fiyatlandırma planı sunuyor:

 • $ 12.99 aylık (Aylık plan)
 • $ 8.99 aylık (İki yıllık plan – 53.94 $ ‘dan faturalandırılır)
 • $ 5.99 aylık (Yıllık plan – 71,88 TL tutarında faturalandırılır)
 • $ 3.49 aylık (3 Yıllık plan – 125,64 ABD doları olarak faturalandırılır)

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Hotspot Shield, bütçe için kullanıcılar için daha iyi planlar sunar. 3 yıllık planları ExpressVPN’in yıllık planından yaklaşık 26 $ daha fazla.

ExpressVPN, geri ödeme politikalarında açıkça belirtilmiş ve soru sorulmadan 30 günlük para iade garantisi sunar. Hotspot Shield, 45 günlük bir geri ödeme politikası sunuyor, ancak politikada herhangi bir kısıtlama olup olmadığını görmek için geri ödeme politikalarını çevrimiçi bulamadım. Müşteri destek hizmetleriyle iletişim kurdum ve politikalarının bant genişliği veya bağlantılarla ilgili herhangi bir kısıtlaması olmadığı konusunda bilgilendirildim.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Fiyatlandırma Kararı: Sıcak Nokta Kalkanı.

Müşteri servisi

Hem Hotspot Shield hem de ExpressVPN’in müşteri desteği için canlı sohbet seçeneği var.

ExpressVPN ile canlı sohbet portalına web sitesinin herhangi bir yerinden erişebilirsiniz. Canlı sohbetin çalışması için herhangi bir tanımlayıcı bilgi istemezler. Müşteri destek acenteleri, ExpressVPN’in sunması gereken her şey hakkında tam olarak bilgilendirilir ve yollarına atılan herhangi bir soruya hızlı bir şekilde cevap verir. Temsilcinin bilgileri iki kez kontrol etmesi gerekiyorsa, sizi bu konuda bilgilendirecek ve cevapla size geri döndüklerinde sabırlı olmanızı isteyeceklerdir..

Hotspot Sheild’in canlı sohbet seçeneği biraz hayal kırıklığı yarattı. Başlamak için sohbet portalına yalnızca fiyatlandırma sayfalarından erişebilirsiniz. Tıklamanız için bir düğme yoktur, sohbet sayfanın alt kısmında açılır. Ayrıca, müşteri destek temsilcisiyle konuşabilmeniz için bir ad ve e-posta adresi de gerekir. Yapılan çoklu testler sırasında ajanları, yanıtı geciktirme ihtiyacından haberdar etmeden sürekli olarak uzun süreler boyunca cevap vermeyi bıraktı (yaşadığım maksimum 2 dakika radyo sessizliği idi). Hizmetleriyle ilgili tüm temel soruları cevapladılar, ancak SSS’de olmayan herhangi bir soruya çok belirsiz cevaplar verdiler.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Müşteri Hizmetleri Kararı: ExpressVPN.

hız

Uzmanlarımız ExpressVPN ve Hotspot Shield için hız testleri yaptı.

ExpressVPN’in hızları test edilen tüm sunucular arasında oldukça tutarlıydı. Genel olarak, indirme hızları tüm sunucularda yaklaşık% 10 azaldı.

Hotspot Shield’in hızları, uzmanlarımızın test ettiği sunucular arasında tutarlı değildi. İndirme hızları bazen sadece% 0,9 ve diğer zamanlarda% 22,7 daha yavaştı.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Hız Kararı: Sıcak Nokta Kalkanı.

Cihaz Desteği

ExpressVPN aşağıdakiler için desteklenen uygulamalar sunar:

 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Blackberry ve belirli yönlendirici modelleri.
 • Şunun için uzantılar: Chrome, Firefox, Safari.

ExpressVPN ile aynı anda 3 adede kadar eşzamanlı bağlantı elde edersiniz.

Hotspot Shield aşağıdakiler için desteklenen uygulamalar sunar:

 • Windows, Mac, Android, iOS, Windows telefonu.
 • Şunun için uzantılar: Chrome ve Firefox.

Hotspot Shield ile bir seferde en fazla 5 eşzamanlı bağlantı elde edersiniz.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Cihaz Desteği Kararı: ExpressVPN

Sunucular

ExpressVPN, 92 ülkede 148 sunucu konumunda 2000’den fazla sunucu sunmaktadır. Sunucu listesi web sitelerinde mevcuttur.

Hotspot Sheild biraz daha hileli. Kaç sunucuları olduğunu anlamak için uygulamayı indirene kadar beklemek zorunda kaldım. O zaman bile, hala kaç sunucu sunduklarını bulamadım. Bildiğimiz şey, Hotspot Shield’in sadece 24 ülkede sunucuları var.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Sunucu Kararı: ExpressVPN

ExpressVPN VS Hotspot Shield – Gizlilik & Güvenlik

Özelliklerden bağımsız olarak, bir VPN hizmetinin en önemli özelliği kullanıcının gizliliğine ve güvenliğine yaklaşımıdır. Bu iki sağlayıcı şu şekilde test edilmiştir:

Bir VPN’nin güvenliğini değerlendirirken, genellikle VPN protokollerine, şifrelemelerine ve günlük kayıt politikalarına bakarız. ExpressVPN VS Hotspot Shield ile bulduklarımız:

ExpressVPN:

 • VPN Protokolleri: TCP / UDP’li OpenVPN – SSTP – L2TP / IPsec – PPTP.
 • Şifrelemeler: 256 bit AES şifrelemeleri, AED-256-CBC, Veri kanalı Simetrik Şifreleme Şeması, İleri Şifreleme.
 • Günlük Kaydı İlkesi: ExpressVPN’in katı sıfır günlük ilkesi vardır (denenmiş ve test edilmiştir).

Sıcak Nokta Kalkanı:

 • VPN Protokolleri: Hotspot Shield, ana şirketleri AnchorFree tarafından geliştirilen Catapult Hydra adlı kendi protokolünü kullanıyor.
 • Şifrelemeler: 128 bit AES şifrelemeleri, TLS 1.2 sunucuları, ileri gizlilik.
 • Kayıt Politikası: Hotspot Shield’in sıfır günlük politikası vardır (Gizlilik Politikasına göre, Demokrasi ve Teknoloji Merkezi tarafından kabul edilir).

ExpressVPN, kullanıcılarının günlüklerinin etkinliklere göz atmadığına dair bir şüphe gölgesinin ötesini kanıtladı. Hotspot Shield ise kullanıcılarının verilerini üçüncü taraflarla paylaşmakla suçlandı.

ExpressVPN VS Hotspot Shield Gizlilik & Güvenlik Kararı: ExpressVPN

ExpressVPN VS Hotspot Shield – Son Karar

Yaptığımız testlere ve hem Hotspot Shield hem de ExpressVPN tarafından sunulan özelliklere dayanarak, ExpressVPN’in açık kazanan olarak ortaya çıktığı açıktır. Hotspot Shield daha uygun fiyatlı olabilir, ancak özellikleri ve gizliliği & ExpressVPN güvenliklerine karşı güvenlik iyi değildi. Her iki sağlayıcı arasında hala takılı kalırsanız, ExpressVPN’e abone olmaktan çekinmeyin. Daha pahalı olabilir, ancak en azından hizmetleriyle gerçekten güvenli ve özel bir bağlantı garanti edilir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me