ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması

ExpressVPN vs PureVPN: Hangi VPN servis sağlayıcısı daha iyi? Hizmet odaklı bir endüstrideki en iyi iki yarışmacı arasında seçim yapmak hiç kolay olmamıştı, özellikle de her ikisinin de üst düzey performansa sahip oldukları ve önyüklenecek sadık müşteri gruplarının kayıtları varsa. Bu, pek çok VPN kullanıcısının ExpressVPN’i şu anda iyi bir süredir piyasada olan tanınmış iki sağlayıcı olan PureVPN ile karşılaştırırken uğraşması gereken bir ikilemdir..


[GÜNCELLİ AĞUSTOS – 2018]
ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması

ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması

ExpressVPN vs PureVPN – Karşılaştırma

Kararı biraz daha kolaylaştırmak için, güvenilir bir VPN hizmetinde dikkat etmeniz gereken önemli yönlerin çoğuna bakarak ikisini gözden geçirdik. Bu iki VPN hizmetinin tam bir incelemesini arıyorsanız, sırasıyla ExpressVPN incelememize ve PureVPN incelememize göz atın. Karşılaştırmamızda size yardımcı olacağız ve neden gitmeniz gerektiğini düşündüğümüze biraz ışık tutacağız ExpressVPN.

Fiyatlandırma

Yukarıda belirtildiği gibi, ExpressVPN ve PureVPN bir süredir 2009 ve 2007’de kuruldu. Bu nedenle piyasayı analiz etmek ve hedef müşteri gruplarını çekmeyi başaracaklarını düşündükleri fiyatlandırma stratejileri bulmak için çok zamanları oldu. Abonelik maliyetlerine bir göz atarsanız, ExpressVPN’lerin PureVPN’in oranlarından önemli ölçüde daha yüksek olduğunu fark edersiniz ve sırasıyla bir, üç ve altı ay için 12,95 dolar, 9,99 dolar ve 6,67 dolar ücret alırsınız. Öte yandan PureVPN, ilk ayınız için 9,95 dolar, altı aylık bir süre için 7,95 dolar ve iki yıllık bir süre için 2,45 dolar.

ExpressVPN, reklamlarında, yalnızca en iyisini beklemeniz gereken birinci sınıf bir hizmet olduklarını açıkça belirtti. Cebinizi çok fazla zorlamak istemiyorsanız ve sormaya değer bir hizmet arıyorsanız, o zaman PureVPN harika bir seçim.

hız & Verim

Sunucuları tüm dünyaya ve büyük ölçüde İngiltere’ye dağılmış olarak & ABD, ExpressVPN, sitelerin bölgesel olarak kısıtlanıp kısıtlanmadığına bakılmaksızın müşterilerine küresel içeriğe erişim vaat ediyor. PureVPN de bu konuda geride bırakılmadı ve 140 ülkeden 750’den fazla sunucu, artan abone listesine hizmet verecek.

Hız açısından, ExpressVPN genel olarak biraz daha hızlı bir hizmete sahiptir, ancak PureVPN, müşterilerinin sürekli oyun veya torrent gibi belirli aktiviteleri gerçekleştirirken seçilen sunuculara gitmesine izin verir. Aynı hesapta birden fazla cihaz kullanmak isteyenler bunu duymaktan memnun olacaklardır. PureVPN ExpressVPN maalesef sınırlarını 3’e ayarlarken,.

Gizlilik & Güvenlik

Teknolojideki değişiklikler ve gelişmeler, VPN sağlayıcılarının hizmetlerinin her zaman piyasadaki yeniliklerle güncel olmasını sağlamasını zorunlu kılmıştır. Sonuç olarak, her ikisi de ExpressVPN ve PureVPN en son AES-256 şifrelemesine sahiptir, ancak birincisi Tor üzerinden kullanılabilirken, ikincisi soğan web sitelerine ulaşmak için iyi çalışır.

Geçen yıl, PureVPN polisin siber suçluları yakalamak için günlüğe kaydetme ayrıntılarını sağlamaya yardım ettiği haberini aldı. Şimdi, VPN sağlayıcı ToS’yi değiştirdi ve gerçek bir sıfır günlük politikası var. PureVPN artık kullanıcılarını hiçbir şekilde tutmuyor.

Bir sağlayıcıda sürekli anonimlik arıyorsanız, PureVPN’e kendilerini kanıtlamaları için biraz zaman vermek isteyebilirsiniz.

Özellikleri

 • Bir VPN hizmeti, yalnızca müşterilerine sunduğu özellikler anonimliklerini tespit etmeye veya güvenlik düzeylerini artırmaya yardımcı oluyorsa fiyatına değer. İki sağlayıcının birbirleriyle karşılaştırıldığında ne kadar iyi performans gösterdiğini karşılaştırmak için bir dizi hizmetten geçtik. İşte öğrendiklerimiz:
 • Protokoller: Sağlayıcınızın sunduğu protokol sayısı arttıkça, almanız garanti edilen şifreleme kalitesi de artar. Her iki sağlayıcı da PPTP, OpenVPN, SSTP ve L2TP sunuyor, ancak PureVPN IKEv2’yi sağlamak için ekstra yol kat ediyor.
 • Akış Özellikleri: Her iki sağlayıcı da streaming akış için harika ’VPN sağlayıcıları listesinde. ExpressVPN eskiden Amerikan Netflix’e sınırsız erişimi garanti edebilen tek kişiydi, ancak PureVPN son zamanlarda bunlara yetişti.
 • Ödeme metodları: Her iki hizmet için PayPal, Bitcoin gibi çeşitli yollarla veya dünya çapında mevcut birçok kredi kartı hizmeti aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz. Her iki hizmet de anonim ödemeyi kabul eder, bu nedenle ödemenizle devam ederken kimliğinizi ifşa etme baskısı yoktur..
 • Mobil uygulamalar: Sağlayıcının yazılımlarından herhangi birini Android, iOS veya Windows akıllı telefonunuzda çalıştırmak, her ikisinin de böyle sürümlerde çalıştığı için kolay olmalıdır.
 • Tarayıcı Desteği: Doğru tarayıcı ile birleştiğinde, sağlayıcınız ek bir güvenlik katmanı sağlama potansiyeline sahiptir. ExpressVPN’in Chrome uzantısıyla biraz daha iyi çalıştığı düşünülür, ancak PureVPN hem Firefox hem de Chrome’daki uzantılarla iyi performans gösterir.
 • hızları: Bağlantı hızı söz konusu olduğunda ExpressVPN hiç şüphesiz daha iyi ve PureVPN’den% 6,5 daha iyi performans gösteriyor. Yavaş bir internet bağlantınız olduğunda bu özellikle faydalıdır.

Müşteri desteği

Herhangi bir ciddi hizmet tabanlı işin, müşteri destek ekibinin müşterileri sağlam tavsiye için güvenebilecek güvenilir profesyonellerden oluşmasını sağlamak zorunda olduğunu söylemeye gerek yok. Aynı durum VPN sağlayıcıları için de geçerlidir ve yardım masasının yerinde olduğundan emin olmak için çok şey yapmıştır. ExpressVPN, müşteri bakım sistemlerine yaptıkları yatırımla tanınır ve müşterilerinin canlı sohbet servisi aracılığıyla yardıma erişmesine olanak tanır.

PureVPN kısa süre önce destek ekibi için canlı sohbet seçeneği oluşturdu. Bunu akılda tutarak bile, canlı sohbet aracıları sağlayıcının vaat ettiği kadar deneyimli görünmüyor. SSS ve çevrimiçi rehberleri sahip oldukları en büyük yardımcı bilgi kaynağı olmaya devam ediyor.

 ExpressVPN, hizmetlerini test edebileceğiniz 30 günlük para iade garantisi sunar ve PureVPN kısa süre önce 31 günlük garanti sunmaya başladı. 

Sonuç: ExpressVPN vs PureVPN – Karar

Bir VPN sağlayıcı seçerken karşılaştırılması gerektiğini düşündüğümüz tüm faktörleri dikkate alarak, ExpressVPN PureVPN’e karşı daha iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. PureVPN’i hız ve mükemmel müşteri hizmetlerinde geride bırakıyorlar, ancak PureVPN’in daha iyi fiyatlandırma ve daha büyük bir sunucu ağı gibi bazı kazançları var. Sonuç olarak, her iki sağlayıcı da çevrimiçi güvenlik ile ilgili ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en iyi seçimler olmaya devam ediyor.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map