ExpressVPN ve Özel İnternet Erişimi

Bir VPN servis sağlayıcısı seçerken, dikkate alınması gereken bir dizi faktör vardır: güvenlik, gizlilik, yazılım / özellikler ve hız. Bu temel özellikleri içeren iki harika seçenek: ExpressVPN ve Özel İnternet Erişimi. Bunlar, özellikle BitTorrent kullanıcıları arasında iki popüler VPN servis sağlayıcısıdır. Torrent IP adresinizi gizlemek ve torrent indirmelerinizi şifrelemek için iyi sağlayıcılar olarak hizmet ederler. PIA’nın güvenliği mükemmel olsa da, ExpressVPN’in yazılımı ölecektir, her sağlayıcının kendi özelliklerini ve özelliklerini diğerinden ayıran özellikleri vardır. Bu yazıda size ayrıntılı bir karşılaştırma sunuyoruz PIA ve Express VPN. Bu, hangi servis sağlayıcıya abone olmanız gerektiği konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır..


ExpressVPN ve PIA karşılaştırması

ExpressVPN ve PIA karşılaştırması

Karşılaştırma Tablosu – ExpressVPN vs PIA

İşte bu iki VPN sağlayıcısının birbirine nasıl yığıldığının kısa bir özeti.

ExpressVPNPIA
Merkezİngiliz Virgin AdalarıAmerika Birleşik Devletleri
Eşzamanlı Bağlantılar35
Geri Ödeme Süresi30 gün7 gün
Günlük İlkesiGünlük YokGünlük Yok
Bölünmüş Tünel AçmaEvetHayır
Sunucu Sayısı20003100
Sunucu Konumları94 Ülke28 Ülke
Hız Kaybı% 7% 12
Fiyat$ 6.67 / Ay3,33 $ / Ay
İnternet sitesi

ExpressVPN ve PIA – Özellikler

Her iki sağlayıcı da çevrimiçi etkinliklerinizi korumak ve kısıtlanmış içeriğe erişmek için mükemmel yollar sunarken, bir sağlayıcı diğerinin üzerine gelmek zorundadır. Bununla birlikte, bu iki sağlayıcının aşağıdaki kategorilerde nasıl farklı olduğuna bakalım.

Fiyat

Maliyet söz konusu olduğunda, bir PIA aboneliği çok daha ucuzdur. Ancak, fiyatın kendisi her şeyi ortaya çıkarmaz. Bir ExpressVPN aboneliği için iki kattan fazla ödeme yapmanız gerekse de, ödediğiniz ürün için birçok ek özellik ve VPN konumu da alırsınız. Para için değer açısından, ExpressVPN burada zirveye çıkıyor.

Geri ödeme politikası

ExpressVPN’e kaydolmaya karar vermeniz durumunda, orijinal abonelik tarihinden itibaren 30 gün içinde tam bir geri ödeme alabilirsiniz. NordVPN ve BulletVPN benzer iade politikaları sunmaktadır. PrivateInternetAccess ise sadece 7 günlük para iade garantisi sunuyor. Bu, IPVanish’in geri ödeme politikasına benzer. PIA’ya kaydolursanız, bu VPN servis sağlayıcısının tüm gizlilik gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığı konusunda kararınızı hemen vermelisiniz..

Güvenlik

Her iki sağlayıcı da 256 bit oturum anahtarlarıyla OpenVPN veya L2TP / IPSEC şifrelemesini kullanır. ABD ordusu ve hükümeti tarafından yüksek güvenlikli iletişim için kullanılan şifreleme politikasını kullanıyorlar. Bununla birlikte, PIA, ayarlanabilir şifreleme ayarlarına sahip olmanın üstesinden gelir (video akışı sitelerinin coğrafi engelini kaldırma gibi düşük güvenlikli VPN kullanımları için şifrelemeyi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz). PIA ayrıca çoğu VPN tarafından kullanılan 2048 bit şifrelemeden çok daha güçlü olan 4096 bit el sıkışma şifrelemesi kullanıyor.

Gizlilik

ExpressVPN, veri saklama yasalarının olmadığı İngiliz Virgin Adaları’nda (BVI) yer almaktadır. Sağlayıcı hiçbir türde kullanıcı günlüğü tutmaz. Özel İnternet Erişimi ise, kullanıcıları için çok rahatlatıcı olmayan ABD’de bulunmaktadır. Ancak şirket, kullanıcılarının çevrimiçi etkinlikleriyle ilgili herhangi bir kayıt tutmadıklarını iddia ediyor.

Yazılım

PIA ile ilgili özel olan şey, yazılımında yerleşik olarak bulunan ayarlanabilir şifreleme seçenekleri ve üçlü IP sızıntı korumasıdır. Bununla birlikte, ExpressVPN, yazılımlarını keyifli bir deneyim haline getiren çok sayıda benzersiz özelliğe sahiptir. ExpressVPN ile VPN protokollerinin 5 tanesine erişebilirsiniz (oysa PIA’nın yazılımı yalnızca OpenVPN TCP veya UDP’ye izin verir). PIA’nın sunucu seçimi o kadar da iyi değil. Sunucu konumları eklemeye devam ederse, yakında yeni bir sunucu seçim arayüzüne ihtiyaçları olacak.

hız

Çok fazla fark olmasa da, ExpressVPN PIA’dan daha hızlı olduğunu test etti. Afterall, iyi bir şifreleme ile birlikte gelir ve ExpressVPN, karttaki hızlarla biraz daha tutarlıdır. Ayrıca, yükleme hızı sizin için önemliyse, ExpressVPN size iyi hizmet etmelidir.

Sunucular

PIA’nın daha fazla sunucusu varken, ExpressVPN’in daha fazla sunucu konumu vardır. ExpressVPN, dünyanın 94 ülkesine yayılmış 1.500’den fazla sunucu sunmaktadır. Sağlayıcının mükemmel global sunucu kapsamı, engellenen içeriğe erişme konusunda birçok seçeneğiniz olacağı anlamına gelir. Ancak, Özel İnternet Erişimi sadece 25 ülkede 3.272 sunucu sunmaktadır. PIA’nın ABD, İngiltere, Fransa ve diğerleri gibi dünyanın önde gelen ülkelerinde sunucuları olsa da, engellenen içeriğe ExpressVPN ile yapacağınız kadar erişiminiz olmayabilir.

Müşteri servisi

ExpressVPN, sorunlu bilet gönderme formu, canlı metin sohbeti, e-posta desteği ve arama kolaylığı destek kütüphanesi sunduğu için daha iyi müşteri hizmetlerine sahiptir. Özel İnternet Erişimi destek seçenekleri arasında çevrimiçi bir sorun bilet gönderme formu ve canlı destek sohbeti olmayan aranabilir bir bilgi tabanı bulunur.

ExpressVPN ve PIA – Karar

Bu hizmet sağlayıcıların ikisi de anonimlik ve güvenlik sunar. PIA’nın özelliklerine ve ayırt edici özelliklerine rağmen, ExpressVPN bizim bir numaralı tercihimiz olmaya devam ediyor. Şirketin konumu, hızı ve sunucu dağıtımı, bizce bu hizmet sağlayıcısını daha iyi bir hizmet olarak nitelendiriyor. Ne düşünüyorsun? Hangi servis sağlayıcıya abone olursunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Bizim kontrol ExpressVPN incelemesi ve daha derin bir içgörü için PIA incelemesi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map