Ücretsiz Genel WiFi Erişim Noktası Kullanımı Güvenli mi?

Gibi halka açık birçok yer oteller, restoranlar, okullar, kolejler, ve havaalanları, halka açık ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır. Bu sıcak noktalar çevrimiçi olmak ve aşağıdaki gibi sosyal web sitelerini kontrol etmek için uygun bir yöntem sunarken Facebook veya heyecan, empoze ediyorlar gizliliğiniz için tehdit. Bu makalede, bir ağa bağlanmanın her iki tehlikesini de ele alacağım. halka açık ücretsiz WiFi Hotspot Ağı yanı sıra yöntemleri özel bilgilerinizi koruyun bu ağları kullanırken.


Ücretsiz WiFi Kullanımı Güvenli mi?

Ücretsiz WiFi Kullanımı Güvenli mi??

Ücretsiz WiFi Bağlantı Noktalarının Tehlikeleri

Windows dizüstü bilgisayarınızda veya OS X Mac’inizde, başkalarının gizlice dinlemesini istemeyeceğiniz bazı hassas özel bilgiler bulunur. Bu, banka hesaplarınızın, sosyal medya hesaplarınızın, e-postalarınızın ve çevrimiçi alışveriş hesaplarınızın kullanıcı adlarını ve şifrelerini içerir. Herkese açık WiFi üzerinden web’de gezinirken, kendinizi maruz bıraktığınız tehditlerin bir listesi vardır..

Halka Açık WiFi Erişim Noktası Tehlikesi – 1. Rogue WiFi Ağları

bir haydut WiFi Ağı, genellikle dolandırıcı erişim noktası olarak bilinir, hem DoS hem de veri hırsızlığı saldırılarında kullanılır. Bilgisayar korsanı temel olarak meşru bir ağa benzeyen bir ‘sahte’ ağ kurar. Bu ağlara bağlanmak için kimlik doğrulaması gerekmemesi, onları bir kafede otururken veya havaalanı salonunda beklerken İnternet’e erişmek isteyen insanlar için cazip bir yem haline getirir. Kullanıcı sahte AP’ye bağlandıktan sonra, bilgisayar korsanı kullanıcının cihazından özel bilgileri çalabilir.

Halka Açık WiFi Erişim Noktası Tehlikesi – 2. Paket Sniffer

bir paket dinleyicisi, veya paket analizörü, dijital bir ağ üzerinden geçen trafiği yakalayabilen ve günlüğe kaydedebilen bir programdır. Okulunuzda / yüksekokulunuzun kütüphanesinde İnternet’e göz atarken, bilgisayar korsanları güvenli olmayan halka açık WiFi Ağı üzerinden gönderilen paketleri hedeflemek için bir paket dinleyicisi kullanabilir. Bilgisayar korsanı ile aynı ağa bağlı olduğunuz sürece, bilgilerinizin çalınması riski vardır.

Halka Açık WiFi Erişim Noktası Tehlikesi – 3. Ortadaki Adam Saldırısı

bir Ortadaki Adam Saldırısı, diğer adıyla MiTM, bilgisayar korsanları tarafından hassas verilere erişmek için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Bir MiTM sırasında, bilgisayar korsanı bir kullanıcının web tarayıcısına ve işlemler ve konuşmalar sırasında gönderdiği ve aldığı verilere kulak misafiri olabilir ve bunlara erişebilir. Saldırgan kullanıcıyı kullanıcıyı ulaşmayı beklediği siteye benzeyen sahte bir web sitesine yönlendirir. Sosyal web siteleri, çevrimiçi bankacılık, ve e-ticaret web siteleri en sık hedeflenenlerdir. Bilgisayar korsanı, diğer hassas verilerin yanı sıra giriş bilgilerini de yakalayabilir.

Kamu WiFi Hotspot Tehlike – 4. Sosyal Hack

Bazı durumlarda, bilgisayar korsanı kafe masasında kötü amaçlı bir USB sürücü bırakabilir. Merak eden kullanıcı, USB’yi şüphesiz dizüstü bilgisayarına takıyor. İşiniz bittiğinde, bilgisayar korsanı hassas verileri Kötü amaçlı yazılım.

Ücretsiz Ortak WiFi Erişim Noktası Kullanırken Verileri Koruma – VPN

Ücretsiz WiFi erişimi, hassas bilgilerinizden ödün vermeye değmez. ayrılma bankacılık bilgisi veya e-ticaret giriş bilgileri maruz kalmanın yıkıcı sonuçları olabilir. Genel WiFi erişim noktalarını birlikte kullanmayı bırakıyor musunuz? Veya kendinizi ücretsiz WiFi tehditlerine karşı korumanın bir yolu var mı? Gizliliğinize ve çevrimiçi güvenliğinize değer veriyorsanız ancak yine de halka açık yerlerde İnternet’e erişmek istiyorsanız, VPN. VPN, ‘Sanal Özel Ağ’ anlamına gelir. Büyük şirketler ve şirketler VPN kullanmak için değerli verileri koruma / koruma. Sıradan İnternet kullanıcılarının bir VPN kullanmasını engelleyen hiçbir şey yoktur.

  • VPN temel olarak tüm trafiğinizi bir ayrı, güvenli, özel ağ.
  • VPN tüm verilerinizi şifreler. Bu, bilgisayar korsanının çevrimiçi etkinliğinize kulak misafiri olamayacağını garanti eder. IP adresiniz potansiyel bilgisayar korsanlarından ve casuslardan gizlenecek.
  • VPN, NSA ve diğer devlet kurumlarının sizi gözetlemesini önler.
  • Bazı sosyal web siteleri, Facebook ve Twitter, genellikle okullarda ve kolejlerde engellenir. Bir VPN kullanmak, bu web sitelerinin engellemesini kaldır.
  • VPN ayrıca şunları yapmanızı sağlar: genel IP adresinizi değiştirin, size erişim izni veriyor coğrafi engellenen web siteleri ve akış kanalları süreç içerisinde.

Farklı VPN sağlayıcıları içeren birçok araştırma yaptım. ExpressVPN, örneğin, bir SSL güvenli ağ ile birlikte 256 bit şifreleme bu da meraklı gözlerin cihazınıza sızmasını imkansız hale getirir. Elbette, evde veya herkese açık çevrimiçi etkinliğinizi korumak için kullanabileceğiniz başka VPN sağlayıcıları da vardır. Aşağıdaki listeye bir göz atın.

Ücretsiz Ortak WiFi Erişim Noktalarını Kullanmanın Tehlikeleri – Kapat

VPN’ye ek olarak, potansiyel tehlikelere karşı korunduğunuzdan emin olmak için atabileceğiniz başka adımlar da vardır..

  • Antivirüs programlarının ve tanımlarının her zaman güncel tutulduğundan emin olun.
  • PC’nizdeki “Güvenlik Duvarı” nı etkinleştirin.
  • Ağ ‘Paylaşım’ı kapatın. Bu hem Windows hem de Mac’te yapılabilir.
  • HTTPS yerine HTTP kullanan web sitelerini kullanmayın. HTTPS, bilgisayarınız ve web sunucusu arasında gönderilen ve alınan verileri şifreler.

Çevrimiçi gizliliğinizi hafife almayın. Seni kimin gözetlediğini veya gizlice dinlediğini asla bilemezsin. Genel bir kural olarak, kullanmadan çevrimiçi olmanızı asla önermem VPN, özellikle halka açık yerlerde. Hackerlar neredeyse her zaman kolay hedeflerin peşine düşer. Bir VPN kurmak ‘normal’ kullanıcı için çok fazla güçlük gibi görünse de, ilk kez ayarladıktan sonra onu askıya alabilmelisiniz. Eşeği sağlam kazığa bağlamak.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me