VPN Yasal ve Güvenli mi?

VPN yasal ve kullanımı güvenlidir? VPN kullanmayı düşünen birçok kişi bölgesel kısıtlamaları atla ilk kez tereddüt ediyor. İki büyük endişeleri var. Sanal özel ağ kullanarak yasadışı bir davranışta bulunuyorlar mı? Cihazlarının güvenliğini riske atıyorlar mı? Bu kılavuzda hem VPN yasal hem de güvenlik endişelerini ele alacağım. Yani, Avustralya, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa veya ABD’de VPN güvenli ve yasaldır? Hadi bulalım.


VPN Yasal ve Güvenli mi?

VPN Yasal ve Kullanımı Güvenli mi??

VPN Güvenli mi?

VPN’nin ana görevi ekstra gizlilik ve güvenlik katmanı çevrimiçi etkinliklerinize. Başka bir deyişle, VPN ile onsuzdan daha güvenlisiniz. Tüm İnternet trafiğiniz şifrelenmiş. Ne ISS’niz, ne bilgisayar korsanlarınız, ne de devlet kurumlarınız çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı gizlice dinleyemez. Bu, saygın bir VPN sağlayıcısı kullandığınız sürece.

Ne yazık ki, tüm VPN hizmetlerinin kullanıcılarının güvenliği tam olarak geçerli değildir. Bu özellikle Hola gibi ücretsiz VPN’ler için geçerlidir. Kullanıcılarının Interne gizlilik ve güvenliğini korumak yerine, özel verilerinizi ve hatta bant genişliğini üçüncü taraflara satarlar. Bir VPN sunucusuna bağlandığınızda, tüm trafiğinizin bu sunucudan geçeceğini bilmelisiniz.

Sonuç olarak bir VPN güvenlidir kullandığınız sürece doğru VPN sağlayıcısı.

VPN ABD, Kanada veya Başka Bir Yerde Yasal mı?

Kısacası evet, VPN tamamen yasal. Kendi sanal özel ağınızı kurmak veya bir VPN sağlayıcısına kaydolmak sizi herhangi bir yasal soruna sokmayacaktır. Aslında devlet kurumları, hukuk firmaları, muhasebe şirketleri kendi özel ağlarını kullanıyorlar. Bu şekilde, tüm hassas verilerini meraklı gözlerden uzak tutabilirler. Başka bir deyişle, VPN kullanımı ABD, Kanada, Avustralya veya İngiltere’de yasa dışı değildir. Bu ülkelerin vatandaşlarının bir VPN sunucusuna bağlanmasını yasaklayan bir yasa yoktur..

Bununla birlikte, bazı ülkelerde, bir devlet kurumunun istemesi durumunda VPN sağlayıcılarını kullanıcı verilerini serbest bırakmaya zorlayan bağlayıcı yasalar vardır. Emin olmak için ihtiyacınız olan şey VPN hizmetiniz herhangi bir kayıt tutmuyor tarama etkinliklerinizin.

Bazı akış kanalları, bir VPN sunucusuna bağlıyken videolarını izlemenin hizmet şartlarına aykırı olduğunu belirtebilir. VPN kullanıyorsanız aboneliğinizi iptal edebilirler. Ancak, bu olaylar çok az olmuştur. Çoğu durumda, bir akış kanalı, VPN bağlantınızın bağlantısını kesene kadar izlemeye çalıştığınız videoyu engeller.

VPN Yasaklı Ülkeler

Özgürlük herkes için kolay değildir. VPN’lerin yanı sıra liberal internet hizmetlerinin de kısıtlandığı veya açıkça yasaklandığı en iyi ülkelerin listesi:

Çin

Çin Halk Cumhuriyeti, ücretsiz internet erişimi söz konusu olduğunda dünyanın en kısıtlayıcı ülkelerinden biridir. Çin Büyük Güvenlik Duvarı, başka her yerde serbestçe erişilebilen çok geniş bir web sitesi listesini engeller. Buna Google, Facebook, YouTube ve her gün kullandığımız birçok popüler web sitesi dahildir. Çin son zamanlarda VPN’leri kırıyor.

Ancak, hükümet yasağını atlamak ve bu sitelerdeki içeriğe erişmek için VPN’leri kullanabilirsiniz. Bunu fark eden Çin hükümeti, hükümet tarafından onaylananlar dışındaki tüm VPN’leri yasaklayan bir yasa çıkardı.

Bunun eksiklikleri ortada. Devlet onaylı VPN’ler, ülkede yasaklanan sitelere erişmenize izin vermez. Dahası, bunlar hükümet tarafından internet etkinliğini izlemek için kolayca kullanılabilir. Bu yasalara uymamanız size ağır para cezası verir ve bazı durumlarda hapis cezasına neden olabilir.

Kuzey Kore

İnsanların gerçekten çok fazla özgürlüğe sahip olmadıkları bir başka örnek durum olan Kuzey Kore, dünyadaki en katı internet yasalarından birine sahiptir. Aslında, sürekli olarak ulusal bir intranete doğru çabalamaktadır. Bu, Kuzey Korelilerin yakında küresel internetten tamamen kesilebileceği anlamına geliyor. Sadece bir avuç hükümet yetkilisinin internete gerçek erişimi var ve hatta birçok web sitesi engelleniyor.

ABD ile NK arasında aslında nükleer bir savaş olsun ya da olmasın, NK hükümetinin kendi halkının özgürlüğü üzerindeki savaşı her geçen gün daha büyük bir başarıya dönüşüyor..

Rusya

Rus hükümeti kitleler arasında daima “muhalefet” konusunda ihtiyatlı davrandı. Bu, özellikle çevrimiçi muhalefeti etkiler. Örneğin, bu temel insan haklarını destekleyen LGBTQ aktivistleri ve liberaller, görüşlerini çevrimiçi olarak ifade ettiklerinde genellikle ağır para cezalarına ve cezalara maruz kalmaktadır..

Bu nedenle Rusya Federasyonu’ndaki insanlar, benzer düşünen insanlarla gizlice bağlantı kurmak ve hükümetin baskıcılığı hakkındaki görüşlerini dile getirmek için VPN kullanıyor. Ancak hükümet bunu yakaladı ve yakın zamanda VPN kullanımını yasaklayan bir dizi yasa kabul etti. Rusya seyahat etmek için harika bir yer olabilir, ancak orada olduğunuzda düzenli özgürlüklerinize saygı gösterilmesini beklemeyin.

Türkiye

Türkiye dünyada daha güvenli ve daha liberal İslam ülkelerinden biridir. Türkiye vatandaşları tartışmasız dünyadaki diğer tüm İslam ülkelerinden daha büyük haklara sahiptir (okuma ayrıcalıkları). Bu genellikle internete de yayıldı.

Bununla birlikte, son zamanlarda Türk hükümetinin politikası internet özgürlüğünün kısıtlanmasına doğru kaymıştır. Sosyal medyaları ülke çapında yasaklara maruz kaldı ve bu hareketin uzun ömürlü olması bekleniyor.

Ücretsiz internet erişimine devam etmek için birçok vatandaş VPN’lere başvurdu. Ancak hükümet bunu hızlı bir şekilde keşfetti ve VPN servis sağlayıcıları ve kullanıcıları üzerinde çeşitli baskılar yaptı. Şimdi olduğu gibi, ülkedeki VPN’leri kullanmak sıkıcı olabilir.

Irak

ABD’nin Irak’ı işgalinden bu yana, ülke ayağını bulmakta zorlanıyor ve defalarca başarısız oldu. Ülkede isyan yaygındır ve insanların yaşamları sivil rahatsızlıklardan ve şiddetten sürekli olarak etkilenmektedir. IŞİD’in yükselişi, temel hakların kısalmasına neden oldu.

Daha fazla IŞİD propagandasının ülkedeki sosyal medyayı kirletmesini önlemek amacıyla Irak hükümeti tüm ülkede internet hizmetlerini kapattı. Doğal olarak, VPN’ler paketin bir parçasıdır ve biriyle yakalanırsanız, ciddi bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz..

Birleşik Arap Emirlikleri

BAE, uluslararası gezginlere, yabancı yatırımcılara ve diğerlerine kapısını açmış olabilir, ancak yine de dünyanın en kısıtlayıcı rejimlerinden biridir. Davranış ve konuşma üzerine birçok kısıtlama getirdiği yaygın olarak bilinir ve internet buna bir istisna değildir. Yakın tarihli bir dizi uygulamada, ülke VPN kullanımını yasakladı, ancak bir yakalama var. Sadece düzenli internet yasaklarını engelleyen faaliyetler yasadışı kabul edilir. VPN’leri eyalet tanımlı sınırlar içinde kullanırsanız, sorun olmaz. BAE’ye ilk kez seyahat ediyorsanız, Skype ve Whatsapp gibi VoIP uygulamalarının bile engellendiğini görünce şaşıracaksınız..

En İyi VPN Sağlayıcıları 2019

Daha önce de belirttiğim gibi, belirli ‘ücretsiz’ VPN sağlayıcıları kullanmak sizi rahatsız edebilir. Tehlikeye girebilir çevrimiçi güvenlik ve gizlilik bilmeden bile. Bu yüzden en önemli adım, yasal ve güvenli VPN. Çok sayıda VPN hizmetini inceledim ve hizmetlerinden geçtim Hizmet Şartları ve gizlilik politikaları de. İşte güvenlik ve yasallık açısından en iyi 4 VPN’im. Tamamen güvendesiniz ve aşağıdaki VPN’lerden herhangi birine kaydolarak yasaları ihlal etmiyorsunuz.

ExpressVPN Kanada, ABD, Avustralya veya Fransa’da Yasal mıdır??

Daha önce de belirttiğim gibi, ExpressVPN’e kaydolarak ve kullanarak herhangi bir siber suç işlemiyorsunuz.

 • Tarama etkinliğinizin kayıtlarını tutmazlar.
 • Yapabilirsin internette gezinmek, bölgesel kısıtlamaları atlamak, ve anonim olarak çevrimiçi film izlemek.
 • ExpressVPN ayrıca tüm büyük akış kanallarının engellemesini kaldırmanızı sağlar. Buna Sling TV, DirecTV, Netflix, Hulu, BBC ve daha pek çok şey dahildir.
 • 30 günlük geri ödeme süreleri neredeyse rakipsiz.

Yasal VPN Hizmetlerinin Listesi

 • ExpressVPN
 • HideMyAss
 • IPVanish
 • BulletVPN
 • NordVPN
 • VyprVPN
 • StrongVPN
 • Özel İnternet Erişimi

VPN Yasal ve Güvenli mi?

VPN’ler internet kullanımının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. VPN’leri kimliğinizi korumaktan, coğrafi olarak engellenen içeriğe erişmeye, hükümet eyleminden korkmadan fikirlerinizi dile getirmeye kadar her şeyi kolaylaştırır. Ancak VPN kullanımını engelleyen bir ülkedeyseniz, dikkatli olmalısınız. Yasaklandığında interneti serbestçe kullanmak çok tatmin edici olabilir, ancak bu en iyi şekilde önlenen ciddi yansımalar ile birlikte gelebilir.

Bir VPN’yi indirip kullanmaya başlamadan önce, kendinizle ilgili çevre yasalarını ve cezalarını öğrenmeniz önemle tavsiye edilir. Bu şekilde, nasıl güvenli olabileceğinizi ve yine de internetin sağlayabileceği tüm zevklerin tadını çıkarabilirsiniz..

Baskıcı bir ülkede (Çin gibi) seyahat etmeyi planlıyorsanız, sisteminizde zaten bir VPN bulunduğundan emin olun. Ayrıca, VPN kullanımı yasa dışı olduğu için dikkatli olun.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map