VPN veya Proxy’lerle Omegle Nasıl Engellenir

Nasıl engellemeyi kaldır Omegle Chat okulda, iş, kolej ya da başka bir yerde? Omegle, sizi dünyanın her yerinden rastgele insanlara bağlayan eğlenceli bir sohbettir. Gününüz arasında birkaç dakikanız olduğunda oturum açtığınız sitelerden biridir. Bunu duyduysanız ve başarısız bir şekilde denemeye devam ettiyseniz, bunun nedeni muhtemelen bölgenizden gelen trafiğin bir nedenden ötürü engellenmiş olmasıdır. Bu derlemede, web sitesinin geçmişine ve hizmete erişmek için neler yapabileceğinize biraz daha bakacağız..

VPN veya Proxy'lerle Omegle Nasıl Engellenir

VPN veya Proxy’lerle Omegle Nasıl Engellenir

Omegle açıkladı

Omegle’ın arkasındaki fikir, kullanıcıların dünyanın dört bir yanından rastgele seçilen diğer kullanıcılarla sohbet başlatabilecekleri anonim bir sohbet alanı sağlamaktı. Bir Leif K-Brooks’un beyni, hizmete girdiğinde ve kurulduğunda 18 yaşındaydı..

Siteye giriş yaptıktan sonra kayıt yapmanız gerekmez; tek yapmanız gereken bir düğmeyi tıklamaktır ve hattın diğer ucunda sohbet edecek başka birisine sahip olursunuz. Başlangıçta, kullanıcılar birbirleriyle yalnızca metin aracılığıyla konuşabiliyordu, ancak zamanla site görüntülü sohbet yeteneklerini tanıttı, böylece tam anlamıyla rastgele bir yabancıyla yüz yüze geleceksiniz.

Zamanla, hizmet çok popüler oldu, çünkü birçok insan her zaman rastgele insanlarla konuşma fikrinde heyecanlandı. Bu, insanların hareket halindeyken bile sohbet etmelerini sağlayan bir Omegle uygulamasının kullanılmasına yol açtı.

Nasıl çalışır

13 yıldan fazla olmanız koşuluyla, nereden olursanız olun Omegle hizmeti size açıktır. 13 yaşından küçük kullanıcılar yetişkin gözetimine ihtiyaç duyabilir, ancak hepsi bu kadar. Oturum açtıktan sonra, sohbet konsolu için adınızı belirtmeniz bile gerekmez. Sadece ‘Siz’ ve ‘Yabancı’ var. Ayrıca, sohbet oturumunu istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Birkaç ortak noktası olacak bir yabancı istiyorsanız, diğer kullanıcıların ilgilenebileceği bazı konular belirtebilirsiniz. Hizmet daha sonra neredeyse aynı ilgi alanlarına sahip bir kullanıcı arayacak ve sizi bağlayacaktır. iki birlikte. Sohbet etmek istemiyorsanız, belirli bir konuyu gündeme getirip the Casus ’modunu seçip sohbete katılamadan tartışılmasını izleyebilirsiniz..

Omegle Neden Yasaklanabilir?

Kurucusunun dürüst niyetlerine rağmen, birçok insan hizmeti, her türlü uygunsuz içeriğin sunulduğu açık bir paylaşım platformuna dönüştürdü. Site sahipleri sohbetleri izlediğini ve denetlediğini iddia ediyor, ancak onlar da her şeyi temiz tutamıyor. Bu nedenle, bazı İSS’ler siteyi kara listelerinde bulundurmayı seçerler, böylece ağlarındaki hiç kimse siteye erişemez.

Sitenin sık kullanıcısıysanız ve kötü davranışlara kapılırsanız, açıklanmayan bir süre için geçici olarak engellenirsiniz. Bu birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişebilir. Bu başınıza gelebilirse ve oyuna nasıl geri döneceğinizi merak ediyorsanız, sizi halletmeyi garanti eden bir çözümümüz var.

Omegle’den Engellemeyi Kaldırma

Omegle, kullanımını kısıtlamak için IP adreslerine güvenmektedir. ISS’niz erişiminizi engelliyorsa, siteye tekrar giriş yapmak istiyorsanız başka bir adres de alabilirsiniz.

Omegle yasağı etrafında çalışmak yalnızca güvenilir bir VPN hizmetine abone olmayı gerektirir. VPN, uzak bir ağ sunucusu üzerinden İnternet trafiğinizi yeniden yönlendirerek IP adresinizi gizli tutmanıza olanak tanır. Bu şekilde, bağlantınız uzak sunucunun bulunduğu yerden başlatılmış gibi görünecektir. Ayrıca, söz konusu uzak sunucuya ait yeni bir IP adresi alırsınız; gerçek adres gizli kalıyor. Yeni IP, gerçek IP’nizi gizler ve böylece Omegle’ı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz..

Adresinizi değiştirmenin yanı sıra, bir VPN kullanmak da çevrimiçi olduğunuzda size tam güvenlik ve anonimlik sağlar. Bu, bölgeye özgü sitelere ve kanallara erişebileceğiniz ve ayrıca anonim işlemler yapabileceğiniz anlamına gelir. VPN pazarındaki birçok sağlayıcı arasında, ExpressVPN kişisel bilgilerinizi kötü niyetli kişilerden uzak tutan askeri sınıf güvenlik şifrelemesi ile bilinir. Hizmet ayrıca göz atma geçmişinizin kayıtlarını tutmaz, bu nedenle İnternet kullanımınızı dinleyenlerden korkmadan istediğiniz tüm siteleri ziyaret edebilirsiniz..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me