PS4’e VPN Yükleme

PS4’te VPN nasıl kullanılır? PS4’ünüzün bir VPN’e ihtiyaç duymadığını ve onunla olduğu gibi iyi olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak size bu konuda neden yanlış olabileceğinizi açıklamamıza izin verin. Bilmiyorsanız, PlayStation ağı güvenlik için en iyi üne sahip değildir, bu da şifrelemeyi daha da gerekli kılar. Oyun konsolunuz üzerinden hassas bilgiler gönderiyorsanız bu özellikle doğrudur.


Bununla birlikte, oyun PS4’te sizin için tek endişe kaynağı olabileceğinden, üzerinde çalışan bir VPN’ye sahip olmanın oyun deneyiminizi değerli hale getireceğini bilmelisiniz. PS4’ünüzde yüklü bir VPN, coğrafi olarak engellenen oyunlara erişmenizi ve çevrimiçi oyun hızınızı artırmanızı sağlar. Dolayısıyla, PS4’ünüzü bir VPN’ye bağlamanın yollarını aramasaydınız, şimdi biraz düşünmek için mükemmel bir zaman olurdu. PS4’e nasıl VPN yükleneceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

PS4'e VPN nasıl kurulur

PS4’e VPN nasıl kurulur

PS4’e VPN Yükleme?

Bir VPN’in güvenliğinizi sağlaması ve akıllı telefonunuzdaki çevrimiçi özgürlüğünüzü arttırması gibi, PS4’ünüzde de aynı durum geçerlidir. PS4’te VPN almak imkansız değil, ancak akıllı telefonda bir tane almaktan daha fazla çaba gerektiriyor.

 • PlayStation bir VPN’yi doğrudan desteklemez, ancak yönlendiricinize bir tane yükleyerek çözülebilir. Bunun için, yerleşik bir VPN erişimi olan bir VPN uyumlu yönlendiriciye ihtiyacınız olacaktır. Yönlendiricinizde bir VPN kurma sorununu yaşamak istemiyorsanız, sağlayıcınızın yerleşik ayarlarını içeren bir yönlendirici satın alabilirsiniz. Veya VPN ayrıntılarını Wi-Fi yönlendirici ayarlarınıza manuel olarak ekleyebilirsiniz. . Yönlendiricinizi ayarladıktan sonra, bağlanmak için PS4 WiFi’nizi açarsınız.
 • Alternatif olarak, bir PC kullanarak PS4’ünüzdeki bir VPN’ye bağlanabilirsiniz. Tabii ki, önce VPN yazılımını PC’nize yüklemeniz, ardından hem bilgisayarınızın hem de PS4’ün arkasına bir Ethernet kablosu takmanız gerekir. Mac’iniz varsa Mac’inizin VPN bağlantısını PlayStation 4’ünüzle paylaşmak için bu talimatları kullanabilirsiniz..

Bölgenizde bulunmayan PS4 uygulamalarını yüklemek isterseniz, PSN bölgenizi bu bölümde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi değiştirmeniz gerekir buradaki makale. PS4 için en iyi VPN servis sağlayıcıları ExpressVPN ve BulletVPN’dir. Bunun nedeni, bu hizmet sağlayıcılarının her ikisinin de hizmetleriyle birlikte akıllı bir DNS proxy sunmasıdır, bu da iyi bir pakettir.

VPN’den farklı olarak, Akıllı DNS doğrudan PS4’te yapılandırılabilir ve Amerikan Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer gibi bölgesel olarak kısıtlanmış içeriğe erişmenizi sağlar. Dolayısıyla, PS4’ünüzdeki engelleme engellemesi kaldırılmış uygulamalarının peşinde olduğunuz şey varsa, VPN yerine Akıllı DNS’yi kullanabilirsiniz..

PS4’te Neden Bir VPN Gerekiyor??

VPN’leri her zaman öneriyoruz çünkü her türlü cihaza bağlandıklarında ne kadar yararlı olduklarını biliyoruz. İnternet trafiğinizi şifreler, izlemeyi ve hedeflemeyi önler, gerçek konumunuzu gizler ve çevrimiçi oyununuzu geliştirir. PS4 gibi cihazların Netflix, YouTube, Pandora, Hulu veya HBO Go gibi önceden yüklenmiş popüler medya akışı uygulamalarıyla geldiğini unutmayın..

Bu, bu cihazların gerçekte ne kadar çok yönlü olduğunu gösterir. Yaygın olarak bilinenlerden daha büyük bir işlevi yerine getirebilirler. Bu hizmetlerin menşe ülkeleri dışında coğrafi olarak kısıtlanmış olması bir VPN bağlantısı gerektirir. PS4’ünüzde bir VPN’e ihtiyaç duymanızın nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • daha yüksek oyun hızları kazanın
 • daha verimli sunucu atlamaları alın
 • konumunuzu aldatmak
 • kimliğini gizle
 • kısıtlanmış içeriğe eriş
 • dünyanın her yerinden içerik akışı.
 • verilerinizi şifreleyin.
 • izleme ve İSS’lerden korunmaya devam edin.

Birçok oyuncu coğrafi kısıtlamalar nedeniyle istedikleri oyunları oynayamaz. Bununla birlikte, bir VPN ile istediğiniz oyuna erişebileceksiniz. İstediğiniz oyunların yeni çıktığı ülkelerin IP adreslerini de alabilirsiniz.

Bu şekilde, bölgenizde başlatılmasını beklemek zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca, bir VPN bağlantısıyla, dünyanın dört bir yanından oyun sunucularına erişeceğiniz için korkunç ping süreleriyle uğraşmanıza gerek kalmayacak.

PS4’te VPN kullanma

Bu VPN-PS4 bağlantısının sunduğu sonsuz olanakları keşfettikten sonra korkacaksınız. Böylece, PS4’ünüzü tam potansiyeline kadar kullanacak ve birçok avantaj elde edeceksiniz. Oyun deneyiminizi geliştirin, gecikmeli çevrimiçi bağlantıları geliştirin, azaltmayı azaltın ve PS4’ünüzdeki bir VPN ile hizmetlere ve oyunlara erişin. Hangisi olduğunu bilmek istiyorsanız PS4 için en iyi VPN, bu makaleye göz attığından emin ol.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map