PlayOn ile VPN Nasıl Kullanılır

Bugünün dünyasında, tek bir düğmeyi tıklatarak çok fazla içerik kolayca bulunabilir. İnternete bağlı olduğunuz sürece, filmlere, şovlara, belgesellere, dizilere, müziklere ve farklı formatlarda sonsuz bilgi akışına erişebilirsiniz. Normalde çok yoğun bir programı olan insanlar için, medyalarının yayınlandığı farklı zamanlamalara ayak uydurmak bazen zor olabilir. Bu tür bir sorunla, kontrolü tekrar elinize alan bir çözüme ihtiyacınız olacak.


PlayOn için En İyi VPN

PlayOn ile VPN Nasıl Kullanılır

PlayOn Nedir?

Başlangıçta 2016’da başlatılan PlayOn, daha çok favori akış sitenizden içerik kaydetmenize izin veren bulut tabanlı bir medya sunucusudur. Netflix, HBO Now, Amazon Instant Video, Pluto TV, YouTube ve diğer pek çok şeyden bahsediyoruz. Tüm içeriğinizin tek bir yerde depolanması da işleri daha kolay hale getirir. PlayOn uygulamasıyla, içeriğinizi Roku, Akıllı TV’niz, Chromecast veya Amazon Fire TV gibi diğer oynatma cihazlarına veya medya akışlarına aktarabileceksiniz. Kaydettiğiniz içerik, İnternet bağlantısı olmasa bile istediğiniz zaman izlenebilir. Dahası, reklamları atlayıp doğrudan akışınıza geçebilirsiniz.

PlayOn, kullanıcılarına sağladığı rahatlık düzeyi ile kesinlikle çok sayıda kupa kazandı. Medya kitaplığınızı yönetmenin en iyi yollarından birini sağlar. Yazılım bir kerelik ücret karşılığında satın alınabilir ve bu da hizmetin size sağlayabileceği daha fazla başka özelliğe eklenir.

PlayOn Uygulamaları ve Uyumluluk

Uyumluluk konusunda endişe duyanlar için PlayOn’un uzun bir desteklenen cihaz ve platform listesi var. Akıllı TV’nin yanı sıra iOS, Kindle Fire, Xbox 360, Roku, Chromecast, Windows Phone 8, PS3, PS4 var. Kurulum prosedürü de basit ve doğrudan, çünkü tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak ve tak ve çalıştır.

PlayOn’un getirdiği tüm avantajlarla, başa çıkmak için bir çözüm aramak zorunda kalacağınız tek sorun coğrafi kısıtlı içeriktir. Bunlar, yalnızca konumunuz nedeniyle kilidini açamayacağınız veya erişemediğiniz gösteriler ve platformlardır. Abone olduğunuz tüm yayın platformları yalnızca bölgeniz için kullanılabilir içeriği gösterir. Seyahat ediyor veya ABD, İngiltere veya Avrupa dışında yaşıyorsanız, muhtemelen tüm iyi şeyleri kaçırıyorsunuzdur. Yurtdışında olmasına rağmen bu tür içeriğe erişmenin bir yolu var mı? Kesinlikle var. Tek yapmanız gereken bir VPN ile kayıt olmak.

Coğrafi Kısıtlı İçeriğin Engelini Kaldırmak için PlayOn’u VPN İle Kullanma

Bir VPN veya sanal özel ağ, İnternet Protokolünüzü veya IP adresinizi gizleyerek coğrafi olarak kısıtlanmış birçok içeriğe erişmenizi sağlayan bir hizmettir. Bu, belirli bir web sitesinde her oturum açışınızda cihazınızın günlüğe kaydettiği adrestir. Geçerli konumunuz ve bazen de kimliğiniz gibi ayrıntıları içerir. Konumunuzda bulunmayan içeriğe erişmek için IP adresinizi gizlemeniz gerekir. Bir VPN, farklı konumlardaki sunuculara bağlanarak bunu yapmanıza yardımcı olur. Örneğin ABD merkezli bir sunucuya bağlandıktan sonra, istediğiniz içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz, çünkü aslında oradaymışsınız gibi görünürsünüz. 

PlayOn Üzerinde VPN Kurulumu

Tüm PlayOn VPN kurulum süreci oldukça basittir. Her şey PlayOn’u kullanmak istediğiniz cihaza bağlıdır. Örneğin, şu anda dizüstü bilgisayarınızda PlayOn kullanıyorsanız, VPN’yi bu cihaza da indirmeniz gerekir. PlayOn ile VPN’yi şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  1. Her şeyden önce, bir VPN sağlayıcısına kaydolun. Şu anda ExpressVPN kullanıyorum.
  2. Ardından, VPN uygulamasını genellikle PlayOn’u kullandığınız aynı cihaza indirin ve yükleyin. Android, PC, Mac, iOS ve hatta FireStick’in hepsinde VPN uygulamaları var.
  3. Şimdi, VPN uygulamasını başlatın ve bir VPN sunucusuna bağlanın. Bağlandığınız VPN sunucusunun bölgesi, coğrafi olarak kısıtlanmış hangi kanallara erişebileceğinizi belirler; yani Amerikan kanalları için bir ABD VPN sunucusuna bağlanın.
  4. Son olarak, VPN uygulamasını arka planda çalışır halde bırakın ve PlayOn uygulamanızı açın.

PlayOn ile kullanabileceğiniz önerilen VPN’ler açısından, ExpressVPN’i denemenizi öneririz. Kullanıcıların hemen hemen tüm coğrafi engelli kanalların engellemesini kaldırmasına izin veriyorlar. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi var. Bu yüzden onları denemede hiçbir risk yok.

PlayOn için En İyi VPN’ler

Bunu kolaylaştırmak için doğru türde bir hizmet bulduğunuzdan emin olmak için, PlayOn ile kullanabileceğiniz en iyi VPN sağlayıcılarının bir listesini zaten hazırladık. Aşağıdaki listemize bir göz atın.

1. ExpressVPN

Tam olarak güvence altına alabileceğimiz bir premium hizmet varsa, ExpressVPN’den başkası değildir. Bu ödüllü hizmet İngiliz Virgin Adaları’nda bulunmaktadır ve 90’dan fazla ülkeye dağılmış 2000’den fazla sunucuya sahiptir. Sağlayıcı, verilerinizi koruyacak kadar iyi olan 256 bit AES şifreleme sunar & ISP’lerden gizleyin. Bu, akış sırasında herhangi bir kısıtlamayı önlemenize yardımcı olur. ExpressVPN’de ayrıca, VPN kullanımını desteklemeyen bir ülkede yaşıyorsanız bağlanabileceğiniz gizli sunucular da bulunur.

Hizmet, VPN protokolleri olarak OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPSec ve IKEv2’yi tamamen destekler. Abone olduktan sonra, aynı anda 3 cihaza kadar bağlanma seçeneğiniz de olacaktır. ExpressVPN aynı zamanda birinci sınıf müşteri hizmetleri ekibi ile de tanınıyor. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sosyal medya, canlı mesajlaşma, biletleme ve hatta e-posta yoluyla onlarla iletişime geçmekten çekinmeyin. ExpressVPN ayrıca, bölünmüş tünelleme yeteneği, otomatik bir öldürme anahtarı, DNS sızıntı koruması ve VPN üzerinden Tor desteği gibi bir dizi ek özelliğe sahiptir. Tüm bunların birlikte iyi bir tarama deneyimi sağlamak için nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için ExpressVPN İncelememize göz atın..

2. IPVanish

IPVanish, PlayOn için en iyi VPN hizmetlerinden biridir. Sağlayıcının ağında 1500’den fazla sunucu var; iyi güvenli ve iyi için yiyecek ve içecek tutmak için fazlasıyla yeterli. IPVanish, sahip olabileceğiniz diğer cihazları da destekleyebilir. Her bir abone için 10’a kadar çoklu bağlantıya izin verir. 256 bit AES şifreleme sayesinde güvenlik de su geçirmez.

IPVanish sağladığı yüksek tarama hızlarıyla tanınır. Bu nedenle, HD akışını yapmak isteyen kullanıcılarla gerçekten iyi çalışır, çünkü onları uzun süre bekletmez. Abone olduktan sonra, sınırsız bant genişliği kullanımı ve sunucu değiştirmede sıfır sınırlama hakkına sahip olacaksınız. Bu, hizmetin torrent yapmak isteyen kullanıcılara sağladığı desteğe ek olarak. IPVanish anonim torrent vaat ediyor ve P2P dosya paylaşımı konusunda da herhangi bir sınırı yok. Abone olduktan sonra ne alacağınız hakkında daha fazla bilgi için IPVanish İncelememize göz atın..

3. NordVPN

Kısa listemizdeki son giriş NordVPN’dir. Bu özellik, özellikle diğer sağlayıcılar tarafından verilen güvenlik kalitesinden emin değilseniz başvurmak için en iyisi olan paket sağlayıcıdır. Başlangıç ​​olarak, NordVPN abonelerine 4000’e kadar sunucu sunuyor. Bu, sunucularının tıkandığı bir durumları olmayacakları anlamına gelir. 6 adede kadar eşzamanlı bağlantı kapasitesi, tüm cihazlarınızın korunmasını da sağlar.

NordVPN ayrıca muhtemelen diğer servis sağlayıcılarda bulamayacağınız bazı güvenlik özelliklerine sahiptir. Böyle bir hizmet, çift şifreleme özelliğidir. Normal 256 bit AES şifrelemenizin yanı sıra NordVPN, trafiğinizi bir yerine iki sunucu üzerinden yönlendirerek koruma düzeyini iki katına çıkarmanızı sağlar. Sağlayıcı, premium Cybersec yazılımı sayesinde istenmeyen reklamları ve kötü amaçlı yazılımları da uzak tutar. NordVPN ile, VPN üzerinden tam Tor yetenekleri, bir İnternet Kill Switch’i, özel IP hizmeti ve DNS Sızıntıları üzerinde tam koruma elde edersiniz. Tüm bunlar kulağa ilginç geliyorsa, daha ayrıntılı NordVPN İncelememize bir göz atın ve bu sağlayıcının sizin için gerçekten neler yapabileceğini görün.

VPN ile PlayOn Kullanımı Hakkında Sonuç

PlayOn, özellikle içeriklerini daha iyi yönetmeyi takdir eden kullanıcılar için gerçekten bir oyun değiştirici oldu. Eğlencelerini nereden kaynaklayacağına dair gerçekten küresel bir seçim yapmak isteyenler, bir VPN’ye abone olarak işleri değiştirebilir. Burada açıkladığımız üç hizmet, bağlantınızı kolaylaştırmaktan daha fazlasıdır. Hepsinin dünya çapında sunucuları olduğundan, seçim için şımarık kalacağınızı garanti ediyoruz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me