En İyi 5 eSpor Akış Kanalı

Son birkaç yıl akış için önemliydi. Kent nüfusunun artan bir yüzdesi geleneksel televizyondan uzaklaşıyor ve yayın hizmetlerine bağlı kalıyor.


En İyi 5 eSpor Akış Kanalı

En İyi 5 eSpor Akış Kanalı

Yeni Bir Çağ

Akışın birçok insan için, özellikle de yeni nesiller için televizyonun yerini almasının birkaç nedeni vardır. Çeşitlilik ve kolay erişilebilirlik başlıca faktörlerden ikisidir.

İster canlı ister isteğe bağlı içerik olsun, akış, televizyonun yapabileceğinden çok daha fazla çeşitlilik sunar. İnternet erişimi tüm dünyada mevcut olduğu için, akışın gelişmesi kolay oldu.

Sunulan içerik çeşitliliğine rağmen, akış maliyeti kablo veya uydu TV’den çok daha azdır. Geleneksel TV şovları bile artık yayın için kullanılabilir, bu da insanların kablo bağlantısından vazgeçmesini sağlar. 

Spor Akışı

Yakın zamana kadar spor insanların TV için gereken tek şeydi. Ama şimdi canlı sporlara adanmış birkaç akış hizmeti var. Bu, kablo ve uydu TV endüstrisi için kötü bir haber olsa da, NFL hayran kitlesinin çoğunu paramparça etmiş ve Nike onu zengin yapan ülkeye hakaret etmiş olsa bile, her zaman daha fazla spor akışı hizmeti isteyenler için harika bir haber. Under Armour, Nike Kaepernick’in kararını seviyor ama bu başka bir konu!

Geleneksel sporlar hem televizyonda hem de akış platformlarında kullanılabilse de, eSports esas olarak akış hizmetlerinde kullanılabilir. eSports, video oyunları içeren bir yarışma veya turnuvadır.

Bu hala niş bir pazar, ancak artan sayıda meraklı, birkaç e-spor akış platformunun oluşturulmasına yol açtı.

Bugün akış, geleneksel platformlardan çok daha fazla erişime sahiptir. Birçok eSpor organizasyonunun, takiplerini büyütmek ve sponsorlar getirmek için canlı yarışmalar ve turnuvalar yaşamasının nedeni budur. Bütün bir bölüm genellikle akış yönetimine ayrılmıştır.

En İyi 5 eSpor Akış Kanalı

Burada en popüler e-spor akış platformlarından bazılarına göz atıyoruz.

1. Seğirme

En eski e-spor akışı platformu olan Twitch, 2011 yılında video oyunları canlı akışı için başladı. Video oyununun o zamana özel bir yayın platformu olmadığından, Twitch ilk günlerde bile büyük bir başarıya dönüştü. Platformun popülaritesi nedeniyle Amazon tarafından 970 milyon dolar karşılığında satın alındı..

Satın alma işleminden sonra platform, her türlü yayıncıya yemek sağlamak için video oyunları dışında çeşitli yeni dallar kazandı..

Spor dışında, Twitch ayrıca düzenli akış hizmetlerine sahiptir. Twitch ayrıca, yayıncıları bir takdir jetonu olarak devirmek için kullanılabilen Bits adlı kendi kripto para birimini tanıttıktan sonra 2016’dan beri mikroişlemlerle ilgileniyor. Aynı yıl, platform Amazon Prime’ın çizgisinde Twitch Prime’ı tanıttı.

2. Mikser

Bu, Microsoft tarafından satın alınmadan önce Microsoft’un sahip olduğu ve daha önce Beam olarak adlandırılan bir platformdur. Mixer’ı diğerlerinden farklı kılan şey, yayın ile izleyicilere ulaşan içerik arasındaki düşük gecikmedir.

Bu, kullanıcıların etkinliği olduğu gibi gerçek zamanlı olarak izleyecekleri anlamına gelir. Diğer birçok spor akışı hizmeti, eylemi artık gerçek zamanlı tutmadığı için 10 veya 20 saniyelik gecikmeden muzdariptir. Mixer ayrıca görüntüleyenlerin bazı oyunlar ile doğrudan etkileşime girmelerini sağlar.

3. YouTube Oyun Oynama

Bu platform hem canlı hem de isteğe bağlı e-spor içeriklerini bir araya getiriyor. Gerçek zamanlı olarak gerçekleşen canlı etkinlikleri izleyebilir veya tercih edilen oyun videolarını seçmek için büyük video kütüphanesine göz atabilirsiniz..

Canlı akış, YouTube Oyunlarının ana odağı olmaya devam ediyor, ancak isteğe bağlı bir bölümü olduğu için oyun videoları aramak sadece daha kolay değil, aynı zamanda çok daha eğlenceli. YouTube Oyun, kullanıcıların canlı bir yayını geri sarmasına, belirli bölümleri tekrar oynatmasına veya en baştan izlemesine olanak tanır.

4. Facebook Oyun

Facebook Gaming, eSports akış pazarında yeni bir katılımcıdır, ancak Facebook olduğu için sektör üzerinde zaten bir etkisi olmuştur. Platform sadece bu yıl piyasaya sürüldü ve FB.gg olarak adlandırıldı.  

Facebook Gaming’in yaptığı, kullanıcıların hoşlandığı sayfaları ve canlı içeriği özelleştirmek için katıldıkları grupları analiz etmektir. Facebook Gaming canlı yayınlarını Facebook haber akışında da bulabilirsiniz. Lansmandan önce, Facebook Gaming diğer platformlardan gelen izleyicileri platformlarına katılmaya ikna etmişti.

Ancak Facebook Gaming hala çok genç olsa da, birkaç özel yayın hakkı kazanmanın arkasında değil. ESL Pro League ve ESL One serisi, Gfinity Elite Serisi, İkiz Gökadalar ’ H1Z1 Süper Lig, ve Hi-Rez Studios ’ Paladinler İngiltere Premier Ligi.

5. Steam TV

ESports akış endüstrisindeki en yeni girişlerden biri Steam.tv. Zaten birkaç oyun platformu olmasına rağmen, Steam TV geliştiricileri, Steam Topluluğu’ndaki canlı video oyunları yayınlarıyla izleyicileri cezbediyor.

Steam TV’nin sohbet entegrasyonu gibi başka yararlı özellikleri de vardır. Platformda, kullanıcılar genel sohbeti kişisel sohbetten ayırabilir.

Ayrıca Google Chrome için yerleşik sesli sohbet özelliği vardır. Steam TV henüz herhangi bir büyük yayın için kullanılmamasına rağmen, hem yayıncılar hem de izleyiciler arasında yavaşça popüler hale geliyor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me