Android’den AirPlay’e Nasıl Akış Yapılır

AirPlay özelliğini kullanarak bir Android’i bir Apple TV’ye yansıtmak mümkün mü? AirPlay, Apple ahırının başka bir ürünü ve video arasında kablosuz akış sağlayan özel bir protokol paketi / yığını & ses cihazları, cihaz ekranları ve fotoğrafları ile ilgili meta verileri. Konsept başlangıçta yalnızca Apple tarafından üretilen ‘cihazlar ve yazılımlar için geçerliydi ve başlangıçta sadece ses için kullanılabilen AirTunes olarak adlandırılıyordu..


Android'den AirPlay'e Nasıl Akış Yapılır

Android’den AirPlay’e Nasıl Akış Yapılır

AirPlay Nasıl Kullanılır

Airplay’i kullanmak için, iOS cihazınızın bağlı olduğu Wi-Fi ağına ve AirPlay’i kullanmak istediğiniz cihaza bağlanmanız gerekir. İOS aygıtında ekranın altından yukarı doğru kaydırın ve Kontrol Merkezi’ni açın. Bu yapıldıktan sonra, yatay bir kaydırma yapın ve Şimdi Yürütülüyor ekranına girin.

Bununla birlikte, AirPlay telefonlar ve TV’ler arasında paylaşım yapmayı inanılmaz derecede kolay hale getirmiş olsa da, yalnızca Apple cihazları için geçerliydi. Bir Android cihazla içerik paylaşma çabası mutlak ve genellikle sinir bozucu başarısızlığa neden oldu. Ancak iyi haber şu ki, 3. taraf akış uygulamalarının ortaya çıkmasıyla Android ve Airplay nihayet aynı sayfada.

Android’den Airplay’e Yayın Yapan Uygulamalar

Android akıllı telefonunuzu Apple TV’nize Airplay için kullanabileceğiniz en iyi Android uygulamalarının listesi:

1. LocalCast

Bu, evdeki İnternet’e bağlı cihazlara video, müzik ve görüntü yayınlama söz konusu olduğunda benim en sevdiğim uygulama. LocalCast, telefonunuzu veya tabletinizi, NAS (DLNA / UPnP veya Samba), Google Drive, Google+, Dropbox veya bir web sayfasını bir Chromecast, SmartTVs, Roku, Nexus Player, Apple TV, Amazon Fire TV veya Stick’e, Sony Bravia, Samsung, LG, Panasonic ve diğer SmartTV’ler, Sonos, Xbox 360, Xbox One veya diğer DLNA Cihazları.

AirPlay ile Android’i Apple TV’ye Aktarmak için LocalCast Nasıl Kullanılır

Sonuçta, bu uygulamanın kurulumu oldukça kolaydır.

  1. LocalCast uygulamasını Google Play Store’dan indirin.
  2. Apple TV’nizi açın.
  3. Hem Android’inizin hem de Apple TV’nizin aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olun.
  4. LocalCast’i başlatın ve sağ alt köşedeki Döküm simgesini tıklayın.
  5. “Değiştir” i seçin ve “Apple TV” yi açın
  6. Şimdi “Tamam” ı seçin.
  7. Uygulama artık ağınızı herhangi bir Apple TV için tarayacak.
  8. Bu yapıldıktan sonra, kullanıma sunulan cihazlar listesinden Apple TV’nizi seçin.
  9. Artık yerel videoları, görüntüleri, müzikleri ve hatta çevrimiçi videoları Android cihazınızdan Apple TV’nize yayınlayabilirsiniz.

2. DoubleTwist 

Hayır, bunun dansla ilgisi yok! DoubleTwist üçlü bir tehditle birlikte gelir. Bu ücretsiz medya yöneticisi, podcast yöneticisi ve birleşik müzik çalar olarak hizmet ederken, Mac’iniz arasında müzik, çalma listeleri, fotoğraflar ve video içeren kişisel iTunes koleksiyonunuzu senkronize eder & Windows masaüstü bilgisayar ve Android cihazı.

DLNA desteği, albüm kapak araması, ekolayzer ve podcast reklamlarının kaldırılmasıyla birlikte AirPlay ve AirSync işlevlerinin kilidini açmak için yaklaşık 5 $ tutarında bir ücret ödenir. DoubleTwist, Wi-Fi ağınızdaki AirPlay standardıyla uyumlu herhangi bir cihaza zaten yayınlanabilir.

3. Allcast

Allcast, herhangi bir mobil cihazdan içeriği dongle’lara olduğu kadar akış için de çoklu set üstü kutulara memnuniyetle ışınlar. Sadece Apple TV ve diğer çeşitli AirPlay özellikli cihazlarla uyumlu değil, aynı zamanda Chromecast, Xbox 360, Amazon Fire TV, WDTV, Roku ve aynı zamanda birkaç Sony, Samsung ile iletişim sağlayan uyandırma DNLA desteğinde de sunuyor. & Keskin akıllı TV’ler.

Ayrıca, Allcast bağlı bir Google Drive’dan, Dropbox hesaplarından ve yerel depolama cihazlarından içerik alır. Bununla birlikte, Allcast’in ücretsiz sürümü, yükseltme için 5 $ ücret ödenmediği sürece video ve fotoğraf açısından 5 dakikalık oynatma limiti ile kasıtlı olarak hamstung..

4. Tümü

Yalnızca müzik akışı yapmak veya yeni bir müzik çalara geçmek istemiyorsanız, Allstream tam size göre. Hem DNLA hem de AirPlay bağlantısı sunuyor, başlangıçta sadece bir verici olarak ücretsiz eylemler için gelen bu uygulama.

Bu, başka bir deyişle, tercih ettiğiniz müzik çaları saklayabileceğiniz anlamına gelir ve bu, mevcut tüm AirPort Express, XBox 360, XBMC, PS3’e aktarabilirken Spotify, Rdio, Google Play Müzik veya TuneIn olabilir. veya Apple & Samsung Akıllı TV’ler.

Bununla birlikte, Allstream’in mobil cihazınızın sorunsuz çalışması için köklendirilmesi gerektiğini ve önceden belirlenmiş süre sınırı aşıldıktan ve 5 Euro veya diğer ülkelerdeki nakit eşdeğerinin ödenmesi gerektiğinde işlevini durdurduğunu akılda tutmak gerekir. tekrar kilidini açmak için. Allstream uygulamasından tam olarak yararlanmak için Android cihazınızı da rootlamanız gerekiyor gibi görünüyor.

5. AppleTV AirPlay Medya Oynatıcı

Adından da anlaşılacağı gibi, ZappoTV’den AppleTV AirPlay Media Player, Apple TV’lerle kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yine ücretsiz olarak gelen bu uygulama, Android tabanlı herhangi bir içeriği, yerel ağda bulunan içeriği ve ayrıca herhangi bir AppleTV’ye daha büyük İnternet’i ışınlamanızı sağlar. 

Buna ek olarak, Android tabanlı cihazınızı veya telefonunuzu hepsi bir arada özelliklere sahip bir uzaktan kumanda olarak da güçlendirir. YouTube, video podcast, Flickr, SHOUTcast, Picasa ve Facebook gibi çok sayıda çevrimiçi kaynaktan içerik arayın, göz atın ve paylaşın (Facebook’ta bu sahte haberlere dikkat edin!). Tabii ki, Android 2.1 veya sonraki sürümlerini çalıştırmanız ve ayrıca AppleTV AirPlay Media Player’ı kullanmak için ZappoTV’de bir hesabınız olması gerekir.

6. Twonky Işın

Twonky Beam, çift AirPlay-DNLA yetenekleri nedeniyle hem Android hem de iOS’ta kullanılabilir. Çok sayıda akış kutusuna ve TV’ye bağlanabilir ve iletim ve / veya marka önemli değildir. Bunlara Xbox 360, Apple TV, Rokus ve AT dahildir&T sistemleri (U-ayet).

Ev ağındaki birden fazla cihaz arasında içerik paylaşmak için UPnP standardını kullanır. Sonuç olarak, yerel ağınızdan kendi mobil cihazınıza kolayca medya kaydetmenize ve ayrıca bir telefondan herhangi bir TV’ye içerik akışı yapmanıza olanak tanır. Tabii ki, bu en azından iOS 6 veya Android 4.0 gerektirir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me