ABD Dışında Amazon Echo Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Şimdiye kadar, muhtemelen kendinizi aldınız veya büyük ses asistanı Amazon Echo’yu duydunuz. Etkileşimli sesine sahip bu akıllı hoparlör Alexa, takviminizi yönetebilir, alarm ayarlayabilir ve hatta istek üzerine müzik çalabilir. Ne yazık ki, Amazon Echo ABD dışında çalışmaz ve yurtdışındaysanız Alexa uygulamasını mağazalarda bulamazsınız. Üzülmeyin, bu kılavuz size ABD dışında Amazon Echo’yu nasıl kolayca kuracağınızı gösterecek.


ABD Dışında Amazon Yankı Nasıl Kurulur

ABD Dışında Amazon Yankı Nasıl Kurulur

ABD Dışında Amazon Alexa Uygulaması Nasıl Gidilir

Her ülkenin belirli bir uygulama mağazası sürümüne sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Çok fazla fark var ve bazı uygulamalar kendi ülkeleriyle sınırlı olduğu için tüm uygulamalar her yerde indirilemiyor. Örneğin, Alexa uygulamasını ABD dışındayken bulmaya çalışırsanız, bölgenizde bulunmadığını görürsünüz. Bu nedenle, sorunu aşmak için yapmanız gereken tek şey mağazanızın bölgesini ABD olarak değiştirmek ve size tam olarak nasıl yapılacağını göstereceğim. Kaydırmaya devam.

iOS Kullanıcıları

İPhone veya iPad’inizde Alexa’ya erişmek için Apple Kimliğinizi ABD bölgesine geçirmeniz gerekir. Sizler gerçekten çok basit. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 1. PC’nizde veya Mac’inizde iTunes’a gidin ve hesabınızdan çıkış yapın.
 2. Ekranınızın sağ alt köşesine bakın, bir bayrak bulacaksınız. ABD’yi seçin.
 3. Alexa’yı arayın ve Get’i tıklayın.
 4. Bundan sonra, “kart yok” seçeneği ile yeni bir hesap oluşturmanız istenir. Bir tane yarat.
 5. “Kart yok” u seçerken ABD’ye yerel bir adres gönderin.
 6. Şimdi, iPhone veya iPad’inizde iTunes’dan çıkış yapın.
 7. Yeni hesabınızla oturum açın.
 8. Son olarak, ABD tabanlı bir Apple Kimliğiniz var ve Amazon Alexa’yı indirebilirsiniz.

Android Kullanıcıları

Bu, bir iOS cihazından biraz daha zor. Google Store’da Alexa uygulamasını aradığınızda şu mesajı alırsınız: “Bu öğe ülkenizde mevcut değil”Google, IP adresinize bakarak nerede olduğunuzu belirler. Bu nedenle, IP adresinizi değiştirmek burada ana odak noktasıdır ve sadece Sanal Özel Ağ kullanılarak yapılabilir. Daha fazla uzatmadan, Google Mağazanızın bölgesini şu şekilde değiştirebilirsiniz:

 1. Bir VPN sağlayıcısına kaydolun ve uygulamayı cihazınıza yükleyin.
 2. Sunucu listesine gidin ve bir Amerikan sunucusu seçin.
 3. Bağlantı kurulduktan sonra cihazınızın ayarlarına gidin.
 4. Uygulamaları tıklayın ve Google Play Store’a gidin.
 5. Verileri Temizle’yi ve ardından Durmaya Zorla’yı tıklayın.
 6. Google Play’den çıkın ve yeniden başlatın.
 7. Artık bir Amerikan Google Play’iniz var ve Amazon Alexa’yı indirebilirsiniz.

Alexa Yankı ile Amazon Yankı Nasıl Kurulur

Şimdi Amazon Echo’nuzu Alexa uygulamasını kullanarak indirdikten sonra yapılandırmaya odaklanacağız. Bu çok kolay bir süreç, bu yüzden endişelenmeyin. Sadece bu adım adım ilerleyin ve sohbet etmek için yeni bir yapay arkadaşınız olacak:

 1. Amazon Echo’yu bir güç kaynağına bağlayın ve mavi halkanın yanmasını bekleyin.
 2. Cihaz hala yeniyse, mavi ışıklar birkaç saniye sonra turuncuya döner..
 3. Alexa uygulamanızı başlatın.
 4. Bir Amazon hesabına ihtiyacınız olacak. Eğer bir hesabınız yoksa, “Yankı” yı bir tane olmadan kullanamayacağınız için kaydolun.
 5. Uygulamada, Cihazlar sekmesine ve ardından üstteki + simgesine dokunun.
 6. Cihaz Ekle’yi tıklayın ve Amazon Echo’yu seçin.
 7. Listeden Yankı Modelinizi seçin, Amazon Yankınızı Seçin bölümünde görünmelidir.
 8. Üzerine dokunun ve dili seçin.
 9. Bundan sonra, turuncu ışığı görüp görmediğiniz sorulacaktır..
 10. Evetse, Alexa uygulamasını simge durumuna küçültün ve Kablosuz ayarlarına gidin.
 11. Bir Amazon ağı göreceksiniz. Üstüne tıkla.
 12. Alexa’ya geri dön ve devam et tuşuna bas.
 13. Şimdi Alexa bir Wi-Fi Ağına bağlanmanızı isteyecek. Sizinkini seçin.
 14. Amazon Echo’yu başarıyla kurdunuz.

Amazon Echo için VPN kullanma

Alexa uygulamasını kullanmak eğlencelidir. Etrafında yolunuzu öğrendikten sonra, yapabileceğiniz çok şey olduğunu göreceksiniz. Örneğin, Amazon Yankınıza bir Pandora eklentisi ekleyebilir ve en sevdiğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Alexa’ya Pandora’yı etkinleştirmesini ve belirli bir şarkıyı çalmasını söyleyin ve anladınız. Ancak, o kadar basit değil.

Pandora, yalnızca ABD’de kullanılabilen bir müzik akışı hizmetidir. Bu nedenle, harika bir müzik kitaplığına dokunmak istiyorsanız yönlendiricinize bir VPN yüklemeniz gerekir. Amazon Echo’nun Pandora gibi coğrafi olarak kısıtlanmış bir kanalı çalıştırmak için mevcut bir VPN bağlantısı olan bir Wi-Fi hizmetine bağlanması gerekir. Aynı kriter Spotify ile de işe yararsa.

Bir VPN, Amazon Echo kullanırken gizliliğinizin korunmasına da yardımcı olur. Amazon Echo gibi yüksek teknoloji ürünü bir cihazla, muhtemelen herhangi bir saldırı girişiminden korkuyorsunuz. Siber suçlular, Sanal Özel Ağ ile iyi korunmazsa sizi gözetlemek için Alexa’yı kullanabilir.

Amazon Echo deneyiminizde size yardımcı olabilecek saygın bir VPN’den bahsederken, ExpressVPN. ABD’de ve 92’den fazla ülkede inanılmaz hızlı sunucular sağladığı için bu sağlayıcıya kesinlikle güvenebilirsiniz. En iyi VPN hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki tabloya bakın.

ABD Dışında Amazon Yankı Nasıl Kurulur – Son Düşünceler

Genel olarak, evde bir Amazon Yankı olmasını gerçekten öneririm. Gerçekten eğlenceli ve günlük rutinleriniz sırasında size çok yardımcı olabilir. Yine de hızlı bir hatırlatma, Amazon Echo kadar şaşırtıcı, yönlendiricinize bir VPN yüklüyse daha fazla fayda sağlayabilirsiniz. Şimdilik bu kadar. Artık Amazon Echo’nuzu ABD dışında nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz. Zevk almak.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map