3 Kolay Adımda Cyberoam Nasıl Atlanır

İnternet kullanımınızın ağ yöneticisi tarafından yakından izlendiği bir kurumda çalışıyorsanız, herkesin bağlantılarını iyi kullandığından emin olmak için Cyberoam kullanma olasılıkları yüksektir. Yazılım, Hindistan merkezli bir yazılım şirketi olan ve dünya çapında 125’ten fazla ülkede bulunan kullanıcılara Ağ Güvenliği çözümleri sunan Cyberoam Technologies’in bir ürünüdür. Yazılım, bir anti-virüs aracı, bir içerik filtresi, bir anti-spam aracı ve bir bant genişliği sınırlama mekanizması gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Tüm bunların yanı sıra, belirli bir zamanda nelere erişilebileceği veya erişilemediğine veya yalnızca belirli kimlik bilgilerine sahip kişiler tarafından sınırlamalar koymak için kullanılan çevrimiçi bir güvenlik duvarı da vardır..


3 Kolay Adımda Cyberoam Nasıl Atlanır

3 Kolay Adımda Cyberoam Nasıl Atlanır

Cyberoam’dan Kaçınmak Gerçekten Muhtemelen?

Hizmetin, özellikle yapılandırma düzgün yapıldığında oldukça kısıtlayıcı olduğu bilinmektedir. Çoğu insanın bilmeyebileceği şey, katı önlemlere rağmen, kullanıcıların birçok kısıtlama üzerinde çalışmasına izin veren bazı boşluklar olmasıdır. Pek çok kısıtlama üzerinde çalışmak, özellikle İnternet’ten almak istediğiniz biraz bilgi olduğunda, ancak kaynak filtrelenen sitelerden biri olduğunda çok yararlı olabilir..

Cyberoam Nasıl Atlanır

Cyberoam İnternet kısıtlamalarını aşmak için kullanabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bazı ipuçları:

 • VPN kullan: Cyberoam’dan kaçınmanın en etkili yolu bir VPN kullanmaktır. Sanal özel ağın kısaltması olan VPN, temel olarak her türlü İnternet kısıtlaması ve sansürü atlatmanıza izin verir. Web’e anonim olarak göz atmak için VPN bile kullanabilirsiniz, yani kimse ziyaret ettiğiniz web sitelerini veya kullandığınız uygulamaları belirleyemez..
 • Bir sitenin URL’si yerine IP’sini kullanma: Cyberoam’ın yalnızca bir sitenin URL’sini engellediğini, ancak IP’sini engellediğini görebilirsiniz.. 
 • Tor Tarayıcı’yı deneyin: Tor kullanımı, İnternet’te gezinirken tamamen anonim kalmanızı sağlar. Çünkü trafiğin büyük kısmı dünyanın farklı yerlerinde bulunan düğümlerden geçiyor.
 • Bir web sitesinin farklı bir sürümüne erişin: İki dili bilecek kadar kutsanmışsanız ve aradığınız sitenin anlayabileceğiniz bir dilde yazılmış bir sürümü varsa, Google Çeviri de bu konuda size yardımcı olabilir.
 • Önbelleğe Alınmış Sayfaları Kullanma: Bu biraz geçici bir düzeltmedir çünkü önbelleğe alınmış bir sayfa olarak eriştiğiniz sitenin çok hızlı bir şekilde eskimiş olabileceğini görebilirsiniz.

VPN Kullanarak Cyberoam Nasıl Atlanır

Cyberoam’da çalışmak için yapabileceğiniz en etkili şeylerden biri bir VPN sağlayıcısına kaydolmaktır. Yazılım tarafından uygulanan kısıtlamaların çoğu, trafiğinizin yönlendirildiği tüneller nedeniyle gerçekten mümkündür. Bununla birlikte, bir VPN ile trafiğinizin uzak sunuculardan ve tünellerden geçmesini sağlarsınız, böylece Cyberoam kendi bloklarını ve önlemlerini uygulamadan önce bile şifrelenir.

Bir Sanal Özel Ağ’a abone olmak, interneti özgürce kullandığınızda sahip olduğunuz tüm ayrıcalıkları geri almanıza yardımcı olacaktır. Cyberoam’da gezinmek için şu adımları izleyin:

 1. ExpressVPN gibi bir VPN sağlayıcısına kaydolun.
 2. VPN uygulamasını PC, Mac, Android, iPhone veya iPad’inize indirin ve yükleyin. Alternatif olarak, bunun yerine ExpressVPN’in Chrome uzantısını kullanabilirsiniz.
 3. VPN uygulamasını başlatın ve içeriden bir VPN sunucusuna bağlanın.
 4. Son olarak, web’e özgürce ve anonim olarak göz atın.

Temel olarak bir VPN uygulaması yardımıyla Cyberoam’u atlamak için gereken tek şey.

Cyberoam için en iyi VPN’ler

Artık Cyberoam’ın kısıtlamalarının çoğunu çözmek için uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını inceledik, şimdi Cyberoam için daha da iyi bir tarama deneyimi sağlayacak en güvenilir VPN hizmetlerine bakalım.

1. ExpressVPN

ExpressVPN, hizmetlerinin kalitesi ve teslimatı konusunda kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz. Sağlayıcı sektörde en çok ödül alan kişi olur ve bu özellikle üstün kalite arayan kullanıcılar için mükemmeldir. Sağlayıcının kapsamı dahilinde yaklaşık 2000 sunucusu ve kullanıcıların VPN hizmetlerinin o kadar iyi olmadığı ülkelere bağlanmak için güvenebilecekleri başka bir büyük yığın “gizli sunucu” var.

ExpressVPN, çok çeşitli cihaz ve platformlarla uyumlu, kullanımı kolay bir VPN istemcisi sunar. Servis aynı anda 3 bağlantıya izin verir ve ayrıca torrent, oyun ve büyük dosya indirmeleri gibi etkinlikleri destekler. ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları’nda yerleşiktir ve bu, “14 göz” gözetim programının bir parçası olmayan bir bölgedir. Bu nedenle, bu, güvenilir bir sıfır günlük kaydı ilkesi sunmalarını sağlar. ExpressVPN ayrıca sıfır bilgi DNS’sine sahiptir ve bu, kullanıcılara DNS trafiğinin her zaman güvenli kalmasını sağlar. Cyberoam çevresinde çalışmayı mümkün kılan daha fazla özellik bulmak için derinlemesine ExpressVPN İncelememize göz atın.

2. BulletVPN

BulletVPN, ana odağı şifrelemelerinin bağlantınızdaki en düşük hızı azaltmasını sağlamak olan bir sağlayıcı olarak listemizde ikinci sırada yer alıyor. VPN’ler, trafiğinizin geçmesi gereken şifreleme katmanı nedeniyle hızınızı tüketme eğilimindedir, ancak BulletVPN ile akış, torrent veya indirme gibi aktiviteler, siz beklemek zorunda kalmadan yine de yapılmalıdır..

Hizmet, tüm önemli protokolleri içerir ve müşterilerinin tercihlerine göre OpenVPN, PPTP, SSTP, IKEv2 ve L2TP / IPSec arasında seçim yapmalarını sağlar. Hizmet ayrıca, kullanıcıların nereden görünmek istediklerini seçebilecekleri bir Akıllı DNS teklifine de sahiptir. Hizmet 25’ten fazla ülkede varlığını sürdürüyor ve büyüyor ve her hesapta bir kullanıcının diğer 3 cihaza bağlanma şansı var. BulletVPN uygulaması çok hafiftir ve gezinmesi kolaydır, ancak kullandıkça sorunlara çarparsanız, e-posta, sosyal medya veya hatta biletleme yoluyla ulaşabileceğiniz bir müşteri hizmetleri ekibi vardır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için BulletVPN İncelememize bir göz atın.

3. NordVPN

Son olarak, NordVPN var; Panama’da yerleşik ve ağında yaklaşık 4000 sunucu bulunan seçkin bir sağlayıcı. İdeal konumu, veri düzenleyici makamların herhangi bir müdahalesini önler ve bu onların sıfır günlükleme politikalarını daha iyi korumalarını ve uygulamalarını sağlar. NordVPN, Cyberoam’ı tek bir hesap altında 6’ya kadar bağlı cihaz için atlayabildiğinden, eşzamanlı cihazlar için desteği ile de oldukça yeteneklidir..

Servis, trafiğinizin her yerde güvende kalmasını sağlamak için tasarlanmış bir dizi özelliğe sahiptir ve en popüler olanlarından biri çift VPN şifrelemesidir. Bu şifreleme düzeyi, verilerinizin bir yerine iki sunucudan geçtiği anlamına gelir ve böylece güvenlik düzeyini diğer pek çok sağlayıcının erişemeyeceği bir noktaya yükseltir. Hizmet, askeri sınıf 256 bit AES şifrelemenin yanı sıra VPN üzerinden Tor için destek ve daha ciddi kullanıcılar için özel IP’ler sunuyor. NordVPN, herhangi bir reklamı veya kötü amaçlı yazılımı engellemekten sorumlu CyberSec yazılımları aracılığıyla kesintisiz olarak göz atmanızı sağlar. Bu sağlayıcının sizin için daha neler yapabileceğini görmek için NordVPN İncelememize göz atmak için biraz zaman bulun.

Cyberoam’ı Aşmak İçin En İyi VPN – Sonuç

İşvereniniz veya kurumunuz çevrimiçi ortamda nelere erişebileceğiniz veya erişemediğiniz konusunda zor kurallar uygulayan türdeyse, bir VPN kullanmak kötü bir fikir olmamalıdır. Hangi sağlayıcıyı kullanacağınıza karar vermeden önce yapmanız gereken, ücretsiz deneme sürelerini veya para iade garantilerini denemektir. Bu şekilde, zor kazanılan paranızdan herhangi birine katılmadan önce neler yaptığınızı bilirsiniz..  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map