2020’nin En İyi Şifreli Ses ve Video Uygulamaları

Facebook ve diğer şirketlerin çevrimiçi veri ihlallerine ilişkin son Cambridge Analytica haberleriyle, yalnızca güvenli uygulamaları kullanmanız zorunlu hale geldi. Sesli ve görüntülü mesaj göndermek ve almak için yalnızca şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanın.


2019'un En İyi Şifreli Ses ve Video Uygulamaları

2020’nin En İyi Şifreli Ses ve Video Uygulamaları

Telekom şirketlerinden bilgisayar korsanlarına, suçlulara ve reklamverenlere hükümetlere kadar herkes veri madenciliği peşinde. Tüm hassas verilerimiz risk altındadır ve yanlış ellere düşerse yanlış kullanılabilir. Artık hayatlarımız internete o kadar karışmış ki, devam eden dijital uygulamaları hayal edemeyiz. Böyle bir durumda, iletişim kurmak için en etkili şifreli habercileri aramaya başlamanız adil olur. Burada size en iyi şifrelenmiş uygulamaların basitleştirilmiş bir kılavuzunu sunuyoruz. Ama önce, uçtan uca şifrelemenin neden önemli olduğunu görelim.

Uçtan Uca Şifreleme

Şifreleme, bir şifreleme sistemi kullanarak bir mesajı veya metni kodlama ve kod çözme işlemidir. Bu, gizli verileri aktarmak için uzun süredir kullanılmaktadır. Ancak, uçtan uca şifreleme, geleneksel şifrelemeye ekstra bir koruma katmanı ekler.

Şifreli bir mesaj, orijinal mesajın bir şifresinden başka bir şey değildir ve alıcı bunu aldığında deşifre edilebilir. Burada, şifreleme ve deşifre etme kodu aynıdır ve yalnızca gönderen ve alıcı tarafından bilinir. Ancak, aksaklık, bu ortak kodun, iletinin kilidini açıp istediği gibi kullanabilen üçüncü bir kişi tarafından bilinebileceğidir. Bu, uçtan uca şifrelemenin kazandığı yerdir.

Burada, gönderenin alıcıya ait bir ortak anahtarı vardır. İletiyi ortak anahtarla şifreler ve alıcıya gönderir. Öte yandan, alıcı kendisine özgü özel bir anahtara sahiptir. Bununla, aldığı mesajın şifresini çözebilir.

Uçtan Uca Şifreleme Nasıl Önemli?

Uçtan uca şifreleme, iletişimi üçüncü taraf tarafından okunamaz hale getirdiğinden ek bir güvenlik katmanı sağlar. Bunun avantajı, birisi şifreli iletişimi ele geçirse bile, özel bir anahtar olmadan şifresinin çözülmesinin hiçbir yolu olmamasıdır..

Bu nedenle, bir uygulama aracılığıyla iki veya daha fazla cihazda iletişim kurduğunuzda, şifrelenmiş bilgiler gizli bir kod biçiminde olacaktır. Bu nedenle, casusluk ajansları, İSS’ler, uygulama geliştiricisi ve hatta hükümetler özel verilerinizden uzak tutulur. Bunun nedeni, iletinin düz metin olmamasıdır; verilerin tahrif edilmesi riski yoktur ve gözetimsiz olabilirsiniz.

Taşıma sırasında şifreleme durumunda, servis sağlayıcının sonunda bir saldırı saldırı şansı vardır. Ayrıca içeriden bir kişi tarafından ciddi bir uzlaşma veya yolsuzluk olasılığı da vardır. Herhangi bir nedenle veri ihlalleri olabilir ve bilgi sızdırabilir. İletişimin servis sağlayıcı tarafından şifrelenmesi yerine, uçtan uca şifreleme gönderenin sonunda ve alıcının sonunda yapılır. Ortak anahtar herkes tarafından görüntülenebilir ve sunucuda depolanırken, özel anahtar alıcıda kalır ve yerel olarak saklanır.

2020’nin En İyi Habercileri

Burada size 2020’nin en iyi ses ve video habercilerini veriyoruz. Uçtan uca şifreleme sunuyorlar ve verilerinizi güvende tutuyorlar.

1. işaret

Signal, en iyi kişisel mesajlaşma uygulaması olduğu için dünyanın her yerinden oybirliği ile puan aldı. Güçlü ve gerçek uçtan uca şifreleme sağlar, bu da iletileri bilgisayar korsanları ve hatta Signal için okunamaz hale getirir. Tasarımı basittir, ücretsizdir ve tüm mobil platformlarda kullanılabilir. Bilgisayarınızda kullanmanız gerekirse, bu mesajlaşma uygulamasının özel bir masaüstü yükleme programı vardır..

Metin, belge, resim, sesli ve görüntülü mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. Mesajların kaybolup kaybolmayacağına karar verebileceğiniz çekici özelliklere sahiptir. Hiçbir reklam göstermez ve hatalar için test edebileceğiniz açık kaynaklı bir platformdur. Tek dezavantajı, animasyonlu emojileri desteklememesidir..

2. Telgraf

Bu bulut tabanlı mesajlaşma, iletişimlerinizi güvende tutar, böylece asla kaybetmezsiniz. Ağır uçtan uca şifreleme özelliğine sahiptir, bu da verileri geliştirici tarafından çözülemez hale getirir. Signal’da olduğu gibi, Telegram’da kullanıcı tarafından ayarlanan bir süre geçtikten sonra kaybolan kendi kendini yok eden mesajlar var. Birden fazla platformda mevcut olan bu özellik, okunan mesajlar için çift tıklamalı özelliğe de sahiptir. Metin, sesli ve görüntülü sohbetleri destekler.

Kullanıcı dostu ve açık kaynak platformu çok takdir edilirken, kendi standart şifrelemesi en büyük dezavantajı olarak görülebilir.

3. Viber

Bu ücretsiz mesajlaşma uygulamaları, herkesin kişisel sohbete girmesini önler. Standart şifreleme tüm sohbetleri ve çağrıları bire bir, grup mesajları, sesli veya görüntülü olarak korur. Viber varsayılan uçtan uca şifreleme sunar ve uygulama bile verilerinizi okuyamaz.

Ayrıca “gizli sohbetler” seçeneğinde ek gizlilik sunar ve mesajların bir zamanlayıcı ile kendini imha etmesine izin verir. Bu uygulama, üst düzey arama deneyimi ile özel sohbeti daha keyifli hale getirir.

4. Threema

Uygulama mesajlarınızı değil, kişi listenizi bile saklamadığı için Threema ile tam gizliliğin tadını çıkarın. İletileriniz, hedeflerine ulaştıktan hemen sonra derhal sunucusundan silinir. Dolayısıyla, meta verilerinizin güvenlik açıklarına maruz kalma endişesi yoktur.

Durum mesajlarınızda bile uçtan uca şifreleme ile dosya, metin, ses, konum ve grup mesajı gönderebilirsiniz. Anket oluşturma veya belirli sohbetleri gizleme seçeneğiniz vardır. İsterseniz mesajlarınız için şifre koruması da kullanabilir. Diğer özellikler arasında kısa mesajların biçimlendirilmesi ve sohbetlerinizde beğenilmesi / beğenilmemesi yer alır.

Bu uzun listedeki en iyi özellik, 8 basamaklı benzersiz bir rastgele sayı olan bir Threema Kimliği almanızdır. Bunu, telefon numaranızı bile paylaşma zorunluluğu dışında, tüm iletişiminiz için kullanabilirsiniz. Tam anonimlik için bu nasıl! Tek tek tuşları ve QR kodunu kullanarak onlarla sohbet etmeye başlamadan önce bir kişiyi doğrulamanız yeterlidir. Tek dezavantajı, bu premium bir uygulama olmasıdır. Bu tür kullanıcı dostu özellikler ve güvenlik sayesinde, kullanıcı tabanının yükselişine şaşmamak gerek.

Denkleme VPN Ekleme

Mesajlaşma uygulamanız ne kadar güvenli olursa olsun, çeşitli tehditlere her zaman yer vardır. Video ve sesli aramalarınızı güvenceye almak için, önce bir VPN sunucusuna bağlanmak her zaman en iyisidir. Sanal özel ağ, giden ve gelen tüm Internet trafiğinizi şifrelemenize olanak tanır; Potansiyel dinleyicilerin konuşmalarınızı gözetlemesini yasaklamak.

VPN uygulamaları Windows PC, Mac, Android ve iOS cihazlarla uyumludur. Güvenli VoIP aramaları için en çok önerilen VPN’lerin listesi.

Sonuç

Siber güvenlik için her geçen gün artan bir tehdit olan bu günlerde, işletmeler, tüketiciler ve geliştiriciler verilerini daha verimli bir şekilde korumanın yollarını arıyorlar. Şifreleme uygulamaları daha yaygın hale geldi, ancak bu seçenek okyanusunda, ihtiyaçlarınıza uyan birini seçmek zor olabilir. Bu yüzden iletişiminizi güvence altına almak için bu kılavuza ihtiyacınız var.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map