İnternet Hızınızı Kontrol Etme – Doğru Yol

Modern yaşamımıza atfedebileceğiniz bir gerçek, internet bağlantılarının gerçekte eşit olmadığıdır. Bazı insanlar inanılmaz internet hızlarına (şanslı…) sahip ülkelerde yaşayabilirken, diğerleri o kadar şanslı değildir. İnternet hızınızı nasıl düzgün bir şekilde kontrol edebileceğinizi ve bağlantınızı daha hızlı hale getirmek için hangi ipuçlarını kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.


İnternet Hızınızı Kontrol Etme - Doğru Yol

İnternet Hızınızı Kontrol Etme – Doğru Yol

Neden İnternet Hızınızı Periyodik Olarak Test Etmelisiniz?

Ne yazık ki, ISS’nizin size sağladığı İnternet hızı, reklam verdikleri hızla her zaman eşleşmiyor. Başka bir deyişle, gerçekten ödediğiniz şeyi almıyor olabilirsiniz. Yavaş İnternet hızları çevrimiçi deneyiminizi ekşi hale getirebilir. PC’nizde, Xbox One’da veya PS4’te oyun oynarken sürekli gecikmeden Apple TV, Roku veya Amazon Fire Stick’te içerik yayınlamaya çalışırken sürekli arabelleğe alma işlemine; yavaş geniş bant bazı oldukça ısınmış öfke ile sonuçlanabilir.

İnternet Hızınızı Kontrol Etme – ISS’nize Yardımcı Olmak İçin Bir İpucu

Kötü internet hızlarından muzdarip biriyseniz, muhtemelen bu konuda İSS’nizle iletişime geçmeyi denediniz. Bir çok internet kullanıcısının fark ettiği bir şey, bir kullanıcı sağladıkları hizmeti sorguladığında ISS’lerin çok duyarlı olmamasıdır.

Yüksek internet hızları için ödeme yapıyorsanız ancak bunları almıyorsanız, bir hafta ayırmanızı ve verilerinizi toplamanızı öneririz. ISS’nize başvurmadan önce, internet hızınızın ne kadar kötü olduğunu gösteren yeterli veriye sahip olduğunuzdan emin olun. Başka bir deyişle, internet hızınızı farklı günlerde ve farklı zamanlarda test etmek için aşağıda bahsettiğim araçları kullanın.

Farklı testlerinizin sonuçlarını ekran görüntüsüne alın veya kaydını tutun. Çalışma saatlerinden sonra, hafta sonları ve gece gibi yoğun trafik saatlerinde internetinizi test ettiğinizden emin olun

Bağlantınızın dengelendiği zamanlarda da bazı testler yaptığınızdan emin olun. Mümkün olduğu kadar çok sonuç alın, ardından hızlarınızın sizin için ne ödeme yaptığınıza dair gerçek kanıtlarla donatılmış ISS’nize başvurun. Bu şekilde, ISS’niz size hak ettiğiniz hizmeti vermekten kurtulamaz..

İnternet Hızınızı Kontrol Etme Araçları

Şaşırtıcı bir şekilde, internet hızınızı kontrol etmek, gerçekleştirebileceğiniz en kolay ve en hızlı internet testlerinden biridir. Aslında, bir uygulama veya herhangi bir yazılım indirmeniz bile gerekmez. Aşağıdaki web tabanlı hizmetleri kullanarak internet hızlarınızı kolayca kontrol edebilirsiniz:

Fast.com

Yararlanabileceğiniz ilk araç Fast.com. Bu site Netflix tarafından desteklenmektedir ve kullanımı çok basittir. Tüm yapman gereken:

 1. İlk olarak, yürütmekte olduğunuz tüm indirme işlemlerini durdurduğunuzdan emin olun. Hız testi sırasında başka kimsenin İnternet bağlantısını kullanmadığından emin olun.
 2. Ardından, tarayıcınızı kullanarak Fast.com’u ziyaret edin.
 3. Bir kez orada, hız testinin işini yapmasını bekleyin (yaklaşık 30 saniye beklemektedir)
 4. Ve işte! Başka bir adım atmanıza gerek kalmadan sonuçlarınızı alacaksınız.

Fast.com, indirme hızlarınızı Mbps olarak görüntüler ve gecikme sürenizi ve yükleme hızlarınızı almak için “Daha fazla bilgi göster” düğmesini tıklayabilirsiniz.

En hızlı Ookla

Ookla’nın Speedtest’i Fast.com’a çok benziyor olabilir, ancak birkaç ekstra özellik sunuyor. Orada oyuncular için, bu bizim PING test etmek için harika bir araçtır. Speedtest by Ookla, varsayılan olarak indirme hızınızla birlikte yükleme hızlarınızı da gösterir. Fast.com gibi, bu araç size hızlarınızı Mbps olarak verecektir. Speedtest by Ookla ile ilgili ilginç olan şey, varsayılan olarak bulabileceği en iyi sunucuyu kullansa bile sunucunuzu seçmesidir..

Bununla birlikte, bazen, hızlarınızın iyi test edildiğini fark edebilirsiniz, ancak yine de sitelerinize yeterince hızlı bağlanma konusunda sorunlarınız vardır. Bu gibi durumlarda, bazı ISS Kısıtlamasıyla karşı karşıya olabilirsiniz.

ISS Kısıtlamasını Durdurma

ISS azaltma, ISS’lerin belirli sitelere erişiminizi sınırlamak için kullandığı, az da olsa yaygın bir yöntemdir. Çoğu zaman, ISS’ler çok fazla akış yaptığınızı veya çok fazla dosya indirdiğinizi fark ederse bağlantınızı kısıtlar.

Bazen, İSS’ler sözleşmenizdeki bağlantınızı kısıtladıklarını açıkça söyleyecektir. Uymanız gereken herhangi bir bant genişliği veya veri sınırı olup olmadığını kontrol etmek için sözleşmenizi gözden geçirdiğinizden emin olun..

İyi haber şu ki, bir VPN sizi bu sinir bozucu küçük problemden kolayca kurtarabilir. Bir VPN verilerinizi şifrelediğinden ve trafiğinizi yeniden yönlendirdiğinden, İSS’niz artık çevrimiçi olarak ne yaptığınızı söyleyemeyecek.

ISP Kısma Karşı En İyi VPN

VPN uzmanımız Charles, İSS azaltmayı önleyen en iyi VPN’lerin ayrıntılı bir incelemesini yazdı. En iyi tercihi ExpressVPN’e gitti ve iyi bir nedenden dolayı.

Askeri sınıf şifrelemelere ve verilerinizi şifrelemek ve trafiğinizi yeniden yönlendirmek için en son VPN protokollerine sahip olmanın yanı sıra, birçok harika özellik ile birlikte geliyor. Kesin bir kayıt tutmama politikası ve bir taahhütte bulunmadan önce hizmeti test etmek için kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi vardır..

İnternet Hızınızı Kontrol Etme – Son Düşünceler

Hepsi bu kadar, millet. İnternet hızınızı kontrol etmeniz fazla bir şey gerektirmez, ancak ISS’nizi herhangi bir hız problemini düzeltmek biraz sorun olabilir. Endişelenmeniz gereken herhangi bir veri sınırı olup olmadığını anlamak için ISS’nizle yaptığınız sözleşmeyi ayrıntılı olarak okuduğunuzdan emin olun. Şikayetinizle İSS’nize gitmeden önce ihtiyacınız olan tüm verileri internet hızlarınızda toplamayı unutmayın..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map