Şeffaf Proxy: Algıla, Göster ve Açıkla

Bu makale teknik olmayan bir kitle için basitleştirilmiştir, sonuç olarak güvenlik uzmanları, deneyimli bir güvenlik uzmanının bakış açısından bakıldığında bazı terimlerin ve kavramların farklı yorumlanabileceğini bulabilirler..


Şeffaf Proxy: Riskler

Şeffaf bir Proxy tespit edin, VPN kullanarak trafiğinizi koruyun

Şeffaf bir Proxy tespit edin, VPN kullanarak trafiğinizi koruyun

HTTP web trafiğinizi belirli bir web sitesine gönderdiğinizi görebildiğinizden, trafiğiniz ISS “a.k.a İnternet Sağlayıcınız” tarafından kesilir ve “a.k.a aracısı” çalıştıran bir ISS sunucusuna yönlendirilir. ISP Proxy’si tüm trafiğinizi, ziyaret ettiğinizde ziyaret ettiğiniz şeyi vb. kaydedebilir ve muhtemelen kaydeder. Daha da önemlisi, şifrelenmemiş tüm net metin trafiğiniz kolayca okumak şifreleri, e-postaları, özel mesajları vb. içeren sunucuya erişimi olan herkes tarafından. Esasen, İSS’niz bir MITM çekiyor “Ortadaki adam“ISP Proxy kullanarak saldırı. Muhtemelen hükümetlerin bunu yapması yeterince kötüdür, ancak bir ISS çalışanının trafiğinizi izlenmeyen bir ortamda incelemesi farklı bir hikaye.

Bu daha yaygın AB, ABD ve CA düşündüğünüzden daha fazla, haftada yüzlerce kullanıcıyla etkileşime giriyorum ve Bahsedilen bölgelerdeki birçok kullanıcının kurbanlar nın-nin Şeffaf proxy’ler ve DNS Ele Geçirme. Dikkate alınması gereken bir düşünce

Şeffaf Proxy – Nasıl Algılanır

İSS’nizin şeffaf proxy yapılandırmasına bağlı olarak, imkansız tespit etmek şeffaf vekil. Aşağıdaki testler şeffaf bir proxy’niz olmadığını gösteriyorsa, yine de bir tanesinin arkasında olabilirsiniz. Eğer üzerinde iseniz paranoyak sonraki bölümde yer alan koruma mekanizmalarına bakınız..

  • Proxy’nin arkasında veya muhtemelen bir proxy’nin arkasında olduğunuzu söylüyorsa whatismyip.network/proxy-check adresini ziyaret edin, o zaman bir proxy’nin arkasındasınız demektir..
  • Whatismyip.network/proxy-check “Proxy Algılanmadı” diyorsa whatismyip.network adresine gidin. Bu iki site tarafından bildirilen iki IP farklıysa, şeffaf bir vekilin arkasında.
  • Ortalamanın üzerinde teknik uzmanlık ve daha doğrulanmış bir sonuç verebilecek araçlara erişim gerektiren daha gelişmiş yollar vardır. Ancak, yukarıdaki ilk iki adımın% 100 doğru olmadığını unutmayın..
  • Sizi tespit etmenin bir yolu daha arkasında şeffaf bir proxy aşağıdaki gibidir: Netflix, Hulu, Amazon Instant Player veya BBC IPlayer’ı ABD içinden veya dışından kaldırmak için Unlocator gibi bir Akıllı DNS Proxy’yi kullanmaya çalışırsanız, muhtemelen işe yaramaz. Bunun nedeni, şeffaf bir proxy’nin Akıllı DNS mantığını bozmasıdır.

Şeffaf Proxy – Gizliliğinizi Koruyun

Şeffaf bir Proxy tespit edin, VPN kullanarak trafiğinizi koruyun

Şeffaf bir Proxy tespit edin, VPN kullanarak trafiğinizi koruyun

Trafiğinizi müdahale, kurcalama ve casusluktan korumanın en iyi yolu bir VPN kullanmaktır. Bir VPN veya Sanal Özel Ağ, kendiniz ve VPN sunucusu arasında şifreli bir sanal tünel oluşturur, bu şifreli tünel trafiğiniz için gizli bir kalkan gibidir. bir VPN koruyacak trafiğiniz ve dolayısıyla gizliliğiniz. Sonuç olarak, ISS trafiğinizi engelleyemez veya şifresini çözemez ve trafiğiniz ISS Şeffaf Proxy’sinden GEÇMEYECEKTİR. Lütfen yukarıdaki resme bir göz atın, bir VPN tünel kurulumunuz olduğunda, trafiğiniz VPN sunucusuna şifrelenir ve oradan web sitesine normal gibi gider, ISS trafik oluşturduğunuzu görebilir, ancak ne olduğunu veya son hedefin ne olduğunu bilmek. En iyi bölüm henüz gelmedi, tek ihtiyacınız olan bir VPN aboneliği ve zamanınızın birkaç dakikası ve sahip olduğunuz tüm desteklenen cihazlarda VPN çalıştırabilirsiniz “PC, Ipad, iPod, iPhone, Android, Desteklenen yönlendiriciler ve daha fazlası“. Şahsen ExpressVPN adlı bir VPN hizmeti kullanıyorum, yazma sırasında trafiği mevcut en yüksek ticari standartları kullanarak şifreliyorlar, kayıttan casusluk ve kurcalamaya karşı korunmak birkaç dakika sürüyor.ExpressVPN IOS için uygulamalar sağlar – Android – Windows ve Mac.

Şunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz: Şeffaf proxy’leri atlamak için altındaki VPN sağlayıcıları.

Şeffaf Proxyler – Çözümler

Bu gönderiyi terk etmeden önce, bir kez daha kullanmanın bonusunu vermek istiyorum VPN. Bir VPN sunucusu, birçok farklı yerden geliyormuş gibi görünmenize izin verebilir, böylece ABD’de değilken ABD içeriği alabilirsiniz ”Netflix, Hulu Plus, Pandora, ABD’den çevrimiçi satın alma indirimleri“Veya ABD dışındayken ABD dışında”BBC Iplayer, bypass yapan NHL kesintileri “. VPN’yi denemeye karar verirseniz, lütfen nasıl çalıştığına dair güncellemeler gönderin.

Kayıt etmek

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me