UTorrent Yasal ve Güvenli mi?

UTorrent yasal mı? UTorrent’in ABD, İngiltere, Kanada veya Avustralya’da kullanımı güvenli midir?? Torrenting, İnternet kullanıcılarının zihinlerini bu kadar uzun zamandır meşgul eden tartışmalı bir konudur. Bir Torrent yazılımı tarafından sunulan ayarlamalar sınırsızdır ve kullanıcılar torrent aracılığıyla ücretsiz olarak alabilecekleri premium içeriğin farkındadır. Torrent işlemini kolaylaştırmak için geliştirilmiş birçok uygulama ve web istemcisi var. İnsanların güvenli tarafta kalması ve sadece yasal materyal indirmesi akıllıca olacaktır, ancak hepimiz bunun insanlarda böyle olmadığını biliyoruz. İnsanlar sahip olamadıklarını istiyor ve kısıtlı içerik bu şeylerin en üstünde. Yine de sel yapacaksın, neden güvenli bir şekilde yapmıyorsun ve yasal savaşlara girme riskini azaltmıyorsun? En iyi bölüm, aşağıdaki PC, Mac, Android, iOS, iPhone ve iPad’lerden herhangi biriyle bir VPN kullanabilmenizdir. Utorrent ile bir VPN kullanmanız durumunda ne kadar güvenli olabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.  

UTorrent Yasal ve Güvenli mi?

UTorrent Yasal ve Kullanımı Güvenli mi??

UTorrent nedir?

Ağır dosyaları indirmek için BitTorrent tarafından geliştirilmiş bir yazılımdır. uTorrent, PC, Mac ve Android’de kullanılabilen eşler arası (P2P) dosya paylaşım ağı uygulamasıdır. Kullanıcıların büyük dosyaları paylaşmasını mümkün kılar. İki uTorrent sürümü vardır: ücretsiz ve premium. Premium sürüm temel olarak aynıdır ancak reklamlar yoktur. 

UTorrent Güvenli ve Yasal mı?

uTorrent, kullanmayı nasıl seçtiğinize bağlı olarak kendi başına güvenlidir. UTorrent’in yasal olup olmadığı sorusu, uTorrent’de yasa dışı olarak kabul edilenle değiştirilmelidir mi? uTorrent, kullanıcılarına indirme konusunda kendi seçimlerini yapma seçeneklerini sunan bir yazılımdır. Torrent ile ilgili tüm etkinliklerinizin, uğraştığınız uTorrent istemcisi tarafından kaydedildiğini ve saklandığını unutmayın. Böylece, tüm verilerinizi izleme, ihlal ve ihlale açık hale getirme.

Yasal veya Yasadışı?

Yasal ve yasadışı indirme arasındaki farkı anlamak, uTorrent’in yasal olup olmadığına dair aşırı tekrarlanan sorudan kaçınmanın anahtarıdır. Sahibi tarafından rızası ile yüklenen ve uTorrent’e ücretsiz olarak sunulan yasaldır. Sahibinin izni olmadan indirilebilecek olan ve genellikle karşılığında para gerektiren şey değildir. Kullanıcı izin verilen yasal sınırlar dahilinde indiriyorsa, endişelenecek bir şeyi yoktur, ancak telif hakkıyla korunan materyali indirmeyi seçerse yasal bir sorunla karşılaşabilir. Sahibi uTorrent istemcilerinden ne yaptığınızı bulabilir çünkü torrent faaliyetlerinizin kayıtlarını tutarlar.

UTorrent ile VPN kullanma

Bir VPN ile kimliğinizi maskeleyerek torrent dosyalarını indirebilir, tohum ekleyebilir ve yükleyebilirsiniz. VPN, internete anonim olarak göz atmanızı sağlayan, torrent dosyalarını indirmeyi ve yüklemeyi içeren sanal bir özel ağdır. UTorrent’i bir VPN ile kullandığınızda, ne İnternet Servis Sağlayıcıları ne de Telif Hakkı trolleri kimliğinizi veya ne yaptığınızı bilemez.

 1. Aşağıdaki tabloda önerdiğimiz servislerden bir VPN servis sağlayıcısı seçin.
 2. Bir VPN’e kaydolun.
 3. VPN yazılımını indirip yükleyin.
 4. Torrent ile ilgili etkinlikler gerçekleştirmenin yasal olduğu bir ülkenin sunucularından birine bağlanın.
 5. Farklı bir IP adresiyle, İSS’lerin veya Telif Hakkı trollerinin kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı öğrenmesinin bir yolu yoktur.

Hangi VPN En İyisi?

VPN kurmak kolay olduğu kadar güvenilir bir tane bulmak da mümkün değildir. Tüm VPN servis sağlayıcıları, VPN’lerini torrentler için kullanma seçeneği sunmaz. Bir VPN servis sağlayıcısı satın almadan önce dikkate almanız gereken birçok özellik vardır. Aşağıdakilere odaklanmalısınız:

 1. Bant genişliği sınırı: Sundukları veri sınırından emin olmanız gerekir, yani indirme işlemleri için ne kadar veri kullanmanıza izin verilir?.
 2. Güvenlik: İyi bir VPN hem virüsleri hem de kötü amaçlı yazılımları uzak tutabilir.
 3. hız: Dosyaları indirmek ve paylaşmak zaten zaman alan uygulamalardır, bu nedenle aktarım işlemlerini hızlandırmak için bir VPN’ye başvurmak.
 4. Günlük kaydı politikası: Güvenli bir VPN sağlayıcısı, trafiğinizin günlüklerini tutmamalı, şunları içerir: indirdiğiniz dosyalar, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve kullandığınız uygulamalar.
 5. P2P Desteği: P2P ağını destekleyen bir VPN seçin.

Torrent için en iyi VPN’ler

UTorrent ile kullanabileceğiniz en iyi VPN hakkında ayrıntılı bir inceleme yayınlamıştık. Aşağıda, kullanıcıların torrent gönderirken genellikle başvurdukları en iyi 3 VPN servis sağlayıcısının bir özetini bulabilirsiniz..

 1. ExpressVPN kullanıcılarının torrent oluşturmasına izin verir ve P2P dosya paylaşım ağlarını destekler. Hepsinden önemlisi, kullanıcı verilerinin kayıtlarını tutmazlar ve IP adresinizi maskeliyorlar ve çevrimiçi etkinliklerinizi önemsiz hale getiriyorlar çünkü İSS’ler sizin veya ne yaptığınızı asla bulamayacaklar.
 2. NordVPN ağır torrent ve P2P servis kullanıcıları için mükemmeldir. 256 bit AES şifrelemesi ile çalışırlar ve kullanıcıların kişisel verilerinin ve trafiğinin günlüğe kaydedilmeyeceğini garanti ederler. NordVPN sınırsız bant genişliği ve iyi hızlar sunar.
 3. Sınırsız bant genişliği, 256 bit şifreleme ve L2TP gibi destek protokolleri torrent için ideal VPN’yi oluşturur. IPVanish hiçbir kayıt politikası yoktur ve kullanıcılarına anonimlik sağlar. IPVanish ile sadece torrentlere izin verilmez, aynı zamanda açıkça teşvik edilir.

 UTorrent Yasal ve Kullanımı Güvenli mi?

ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve diğer Avrupa ülkelerinde yaşıyorsanız, torrent faaliyetlerinde uTorrent kullanmak zor olabilir. Dünya çapında korsanlık yasasında yapılan son değişikliğe göre, telif hakkıyla korunan materyali sahibinin izni olmadan tohumlamak ve sülük yapmak yasa dışıdır. Bir VPN’e kaydolurken bildirim mektubu ve ceza tehdidi almak gibi yasal sorunlarla karşılaşmak, tüm bu sorunlardan güvenli bir şekilde geçmenizi garanti edebilir. Aşağıdaki yorum bölümünde hangi VPN’in torrent için en iyi olduğunu düşündüğünüzü bize bildirin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me