En İyi 5 BitTorrent İstemcisi

Cihazınıza büyük miktarda medya indirmeye alışkınsanız, bunu yapmak için muhtemelen bir BitTorrent istemcisi duymuş veya hatta kullanmışsınızdır. İstemci temel olarak kullanıcıların İnternet üzerinden veri paylaşmasına izin veren bir dosya paylaşım protokolüdür. 2000’lerin başından beri var olan bir teknolojidir ve o zamandan beri insanların çok fazla içerik dağıtmasına izin verilir. Dosyaları indirmek için BitTorrent istemcisi kullanmanın avantajlarından biri, merkezi bir sunucuya güvenilmemesidir. Merkezi bir sunucunun olmaması, kimlik doğrulama nedeniyle gecikme olmadığı anlamına gelir ve bu her şeyi çok daha hızlı hale getirir.


En İyi 5 BitTorrent İstemcisi

En İyi 5 BitTorrent İstemcisi

En İyi BitTorrent İstemcisi Nasıl Seçilir

Hangi BitTorrent istemcisinin kullanılacağını seçmek, özellikle piyasada birçoğu var olduğu için ilk kez kullanıcılar için zor olabilir. Bu derlemede, en popüler olanlardan bazılarına bakacağız ve hepsinin sunduğu avantaj ve dezavantajları inceleyeceğiz. UTorrent, İletim, Vuze, Tufan, Patlamış Mısır Zamanı ve qBitTorrent’e bakacağız; bana sorarsanız oldukça kapsamlı bir seçim. Ayrıca, hangi kullanıcıların abone olacağınızı seçtikten sonra müşterilerin nasıl çalışacağının yanı sıra tüm kullanıcıların bir fikri olması gerektiğini düşündüğümüz bir dizi yasal sorunu da ele alacağız..

Torrenting – Yasal Çıkarımlar

Torrent’i etkileyen yasal sorunların, BitTorrent istemcilerinin nasıl kullanıldığı ve indirilen içeriğin yasallığı ile ilgisi vardır. Çoğu kişi için şanslı olan, İnternet’teki bir dizi torrent sitesinden indirebileceğiniz çok çeşitli ücretsiz içerik var.

Bulabileceğiniz şeylerin arasında açık kaynaklı yazılımlar, kamuya açık kitaplar ve filmler, arşiv içeriği ve çok daha fazlası bulunur. Sorun şu ki, çoğu insanın isteyeceği içerik türü yasadışı olarak çoğaltılmıştır. TV şovları gibi telif hakkıyla korunan materyallerden bahsediyoruz. Diriliş veya Game of Thrones.

İndirilen içeriğin yasal veya yasa dışı olup olmadığı tamamen kişiye bağlıdır. Bununla birlikte, dünyadaki birçok hükümet, yakalananların para cezalarında çok parayla ayrılması ya da hapis cezası ile karşı karşıya kalması gereken yasaları uygulayarak kimsenin korsan materyal indirmesini engellemek için elinden gelenin en iyisini yapıyor..

Tüm bu kısıtlamalara rağmen, hükümet tarafından yakalanma korkusu olmadan devam edecek ve medya dosyalarını indirecek insanlar bulacaksınız. Bunu yapabilirler çünkü İnternet bağlantılarını şifrelemelerine ve etkinliklerini anonim olarak gerçekleştirmelerine izin veren bir ağa bağlılar. Bu ağ, VPN olarak da bilinen Sanal Özel Ağ olur. Başlamak için iyi bir sağlayıcının pazarındaysanız, öneriyoruz ExpressVPN. Anonim torrent indirmek için kullanabileceğiniz en iyi VPN servis sağlayıcılarının listesi.

BitTorrent ile Dosya İndirme

Bir kez kapandığınızda, BitTorrent ile dosya indirmek çok kolay bir şeydir. İlk adım, sizin için en uygun BitTorrent istemcisini aramak olacaktır. Bir sonraki oturumda verdiğimiz liste, size aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler sunmalıdır.

İstemcinizi seçtikten sonraki adım kaliteli bir VPN hizmetine abone olmak olacaktır. İnternet’e her bağlandığınızda gizlilik ve korumadan emin olmanız için bu, hiçbir zaman çevrimdışı olmayan bir dosya olmalıdır..

Ardından, ilk indirmemize başlamak için bir torrent web sitesine gitmeniz gerekecek. Kickass Torrents ve The Pirate Bay gibi genel bir web sitesini veya What.cd veya The Popcorn gibi özel web sitelerini deneyebilirsiniz. İlk kez kullanıyorsanız, kullanımı daha hızlı olduklarından herkese açık sitelerle başlamanızı öneririz, ancak daha sonra çok daha güvenli oldukları için özel sitelerin keyfini çıkarabilirsiniz..

Oturum açtıktan sonra, indirmek istediğiniz bir filmi, TV şovunu veya müzik albümünü arayın ve torrent / mıknatıs bağlantısını tıklayın.

Son olarak, arkanıza yaslanın ve torrent istemcinizde bağlantının açılmasına izin verin. Ekranınızda bazı istemler görünür; takip edin ve indirme işleminizin saniyeler içinde başlamasını sağlayın. İşlem tamamlandığında, indirme işleminin tamamlandığını bildiren bir bildirim alırsınız.

En İyi 5 BitTorrent İstemcisi

Şimdi ne yapacağınız hakkında bir fikriniz olduğuna göre, başlamayı düşünebileceğiniz beş endüstri favorisini inceleyelim:

1. qBittorrent

Listemize, kaydolabileceğiniz en iyi seçenek olduğuna inandığımız bir müşteri ile başlayacağız. qBittorrent’in bunun için çok şey var ve aralarında birincisi açık kaynak olması. Bu, herkesin kodunda iyileştirmeler yapabileceği anlamına gelir. Ayrıca herhangi bir reklam veya bloatware ile birlikte gelmez ve hem popüler müşterilerin işlevselliği ile oluşturulmuştur, & kullanıcılarının büyük çoğunluğunu önemseyen çok çeşitli özellikler.

Söz konusu özellikler arasında torrent oluşturma, RSS aboneliği, uzaktan erişim, torrent sorgulama, kendi medya oynatıcısı, yerleşik arama ve ayrıca seçici içerik indirme yer alıyor. İstemci bir dizi cihazla iyi çalışır & Linux, Windows ve Mac OSX dahil platformlar.

2. uTorrent

Hepsinin en çok kullanılan BitTorrent istemcisi olan uTorrent, yıllar içinde çeşitli değişikliklere maruz kaldı. Muhtemelen hala en popüler olanıdır, ancak bu mutlaka en iyisi olduğu anlamına gelmez. uTorrent Mac, Windows, Linux ve Android’de kullanılabilir. UTorrent ücretsiz olsa da, şu anda reklam tabanlıdır.

3. Vuze

Vuze, BitTorrent müşterileri söz konusu olduğunda bir numaralı noktayı tutuyordu, ancak yıllar içinde daha iyi hizmet sağlayıcıları daha cazip teklifler ortaya çıkardı & Görünüşe göre uyum sağlayacak kadar hevesli değiller.

Kullanıcıların Vuze’den şikayet etmesinin en büyük nedeni, standart aboneliklerinde ortaya çıkardıkları reklamlardır. Onlardan kurtulmanın tek yolu Vuze Plus’a yükseltmek olacak ve bu da yılda 28,90 Euro’ya mal olacak..

Kullanılabilirlik açısından, birçok kullanıcının istemcinin kaynak ağırlığından ve kullanılan cihaza yüklenen bloatware miktarından şikayet ettim. Sunulan özellikler, uzaktan yönetim, görselleştirmeler, entegre medya oynatıcı, otomatik açıklamalar aracılığıyla içerik bulma ve cihazlar arasında dosya dönüştürme gibi şeylerle kesinlikle bir göz atmaya değer..

Vuze ile ilgili benzersiz bir satış noktası, yalnızca VPN bağlantınız kurulduğunda çalışabilmesidir. Yalnızca şifrelenmiş bir hizmet yoluyla dosyalarınızı indirmenize izin veren yerleşik bir kill anahtarıdır. Vuze, Android, Mac OSX, Windows ve Linux ile uyumlu sürümlere sahiptir.

4. İletim

Sıradaki, piyasadaki en iyi kullanıcı arayüzlerinden birine sahip popüler bir müşteri olan Transmission. Hizmet ayrıca ücretsiz ve açık kaynaklıdır, web hızı desteği, izleyici düzenleme, global & torrent başına hız sınırları, addon desteği ve BitTorrent protokol şifrelemesi.

Hizmet Linux, OSX, FreeBSD, Gentoo ve Windows çalıştıran kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

5. Tufan

Bir BitTorrent istemcisine çıplak kemik yaklaşımı arıyorsanız, Deluge sizin için tek olabilir. Bu müşteri hafif ve kullanımı kolaydır ve diğer birçok alternatifte bulacağınız pek çok çan ve ıslık yoktur. Mıknatıs bağlantıları desteği, uzaktan web yönetimi, RSS desteği gibi eklentiler ve OSX, Linux FreeBSD ve Windows tabanlı cihazlarla uyumluluk arasında değişen yetenekler bekliyoruz.

6. Patlamış Mısır Zamanı

Film meraklıları, kesinlikle TV şovları ve filmler şeklinde video akışı yapmalarına izin verecek bir müşteri kullanmaktan keyif alacaktır. Akış içeriği geniş bir torrent sitesi koleksiyonundan alınır ve bu gerçek tek başına kolluk kuvvetlerinin onu kaldırmasını oldukça zorlaştırmıştır. Uygulama açık kaynak kodlu & dosyanızı indirirken akışa almanızı sağlar. Mac OSX, Linux, Android ve Windows platformlarında çalışır.

En İyi 5 BitTorrent İstemcisi Üzerine Sonuç

Artık en iyi 5 BitTorrent istemcisi için en iyi seçimlerden geçtiğinize göre, 5’e bakma ve büyük dosya indirmelerinizi yapmak için kullanacağınıza karar verme sırası sizde. Gibi güvenilir bir VPN hizmeti almayı unutmayın ExpressVPN indirmelerinizi güvence altına almak için İSS’nizden veya DMCA’dan gelen kutunuzu dolduran telif hakkı ihlali bildirimleri istemezsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me