Злом WiFi: як хакери вриваються у вашу бездротову мережу

“Я думаю, що мій Wi-Fi зламаний”. Присуд, який, мабуть, був немислимий близько десятиліття тому – цілком зрозумілий у ці дні. Злом став настільки поширеним, що не буде сюрпризом, якщо ваш зв’язок хтось контролює. Є мільйони пристроїв, на яких щороку впливають, і хакерам вдається вкрасти важливу інформацію, таку як паролі банківських номерів та номери кредитних карт.


Злом WiFi: як хакери вриваються у вашу бездротову мережу

Завжди підключений – Або життя навколо точок доступу Wi-Fi

Злому WiFi

Хоча це може здатися важким, правда полягає в тому, що зламати Wi-Fi дуже просто, якщо він не захищений належним чином. Якщо хакер отримує доступ до домашнього Wi-Fi, вони можуть бачити всі транзакції, які здійснюються через підключені пристрої. Існує багато методів, за допомогою яких хакери зламають Wi-Fi. Ось кілька найпоширеніших способів.

Нюхати

Хакери використовують нюхання, щоб викрасти пакет, який подорожує між маршрутизатором Wi-Fi та підключеним пристроєм. Як тільки пакет викрадений, хакер може його прочитати чи змінити. Однак якщо на маршрутизаторі встановлений VPN, він буде зашифрований, що не буде легко розшифрувати хакеру.

Спуфінг

Ваші пристрої (включаючи телефони та комп’ютери) запам’ятовують мережі Wi-Fi та автоматично підключаються до мереж, які вони запам’ятовують. Хакер може налаштувати мережу Wi-Fi з тими самими обліковими записами SSID, що і запам’ятована мережа. Це обдурить пристрій, і він автоматично підключиться до мережі хакера. Потім хакер може контролювати весь трафік, що проходить через його Wi-Fi. Однак якщо у вас на пристрої є VPN, весь трафік буде зашифрований і, отже, важко контролювати.

Картографування точок доступу

У цьому способі хакер підключається до незахищених мереж для крадіжки даних. Також його називають вагонним транспортом, він здебільшого робиться в рухомому транспортному засобі. Хакер їздить по місту, щоб знайти незахищені мережі. Якщо мережа компанії незахищена, хакер підключиться до неї, щоб викрасти конфіденційну інформацію про компанію.

Як уберегтися від злому Wi-Fi

Хоча немає такого поняття, як хакерське захист, ви, безумовно, можете ускладнити хакерам речі.

Увімкнути WPA2

Переконайтеся, що ви включили шифрування WPA2 для захисту бездротового зв’язку. Якщо ваша безпека застаріла, вашу бездротову мережу можна зламати за лічені хвилини. Крім WPA2, також переконайтеся, що ваш SSID міцний. Використання назви маршрутизатора за замовчуванням полегшує хакерам проникнення у вашу систему.

З заздалегідь визначеним SSID хакери можуть використовувати таблицю, щоб відповідати найпоширенішим паролям для загальних SSID за замовчуванням. Переконайтеся, що ви створили довгий SSID разом із надійним паролем, щоб відмовити хакерам проникнути у вашу мережу.

Увімкніть брандмауер

Ваш маршрутизатор оснащений вбудованим брандмауером. Переконайтеся, що ви це ввімкнули, оскільки це зробить вашу мережу менш помітною. Існують деякі брандмауери, які працюють в режимі захоплення, які забезпечують прихованість мережі. Випробуйте брандмауер після налаштування, щоб переконатися, що він працює бездоганно.

Використовуйте VPN

Використовуйте VPN на маршрутизаторі. Таким чином, навіть якщо хакеру вдасться прорватися в мережу, вони не зможуть прочитати повідомлення, оскільки вони будуть зашифровані. Є кілька чудових VPN, які пропонують 256-бітове шифрування за цінами аж до 10 доларів на місяць. Деякі пропонують ще дешевші ціни. Переконайтеся, що ви не відвідуєте безкоштовні VPN, оскільки вони не забезпечують належного захисту та мають кілька лазівків безпеки.

Купуючи VPN, запитайте їх, чи можна їх службу встановити на маршрутизаторі. Провідні компанії пропонують установку маршрутизатора разом з правильними вказівками, які допоможуть вам допомогти.

Вимкніть опцію адміністратора через бездротовий зв’язок

Коли параметр Адміністратор через бездротовий сигнал увімкнено, ви можете користуватися своїми правами адміністратора через Wi-Fi. Це означає, що хакер може також здійснювати права адміністратора з віддаленого місця. Коли цю функцію вимкнено, вам потрібно буде підключити Ethernet-кабель до маршрутизатора, щоб внести зміни. Хакер, який не має фізичного доступу до маршрутизатора, не зможе це зробити, і, отже, ваша мережа буде в безпеці.

Як дізнатися, чи ви вже зламані

Що робити, якщо ваш маршрутизатор уже зламаний? Ось як це знати.

Перевірте список підключених пристроїв

Увійдіть на сторінку маршрутизатора, використовуючи ім’я користувача та пароль. Усі маршрутизатори мають різні особливості, але якщо ви шукаєте, ви знайдете сторінку статусу для свого Wi-Fi-з’єднання. Шукайте такі слова, як Список пристроїв, Приєднані пристрої, Підключені пристрої чи Домашня мережа. У цьому списку відображатимуться пристрої, підключені до маршрутизатора. Якщо ви знайдете незнайомі пристрої, вони можуть належати тому, хто лунає навколо.

Використовуйте додаток

Ви також можете використовувати додаток для пошуку незнайомих пристроїв у вашій мережі. Деякі такі програми – інспектор Wi-Fi, перевірка маршрутизаторів F-Secure та спостерігач бездротової мережі.

Злом WiFi – заключні думки

Якщо ви знайдете зловмисника у вашій мережі, не панікуйте. Просто скиньте свій SSID, змініть пароль та підвищите безпеку. При зміні SSID всі пристрої вийдуть із мережі. Тепер просто змініть пароль, щоб зловмисник не зміг увійти в систему. Потім виконайте всі кроки, наведені тут, щоб підвищити безпеку, щоб вони не змогли проникнути знову.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me