WhatsApp vs Telegram – найкращий додаток для обміну повідомленнями для iOS та Android?

WhatsApp vs Telegram: який найкращий додаток для обміну повідомленнями? Whatsapp – одна з найбільших текстових служб у світі з базою користувачів розміром понад мільярд! Однак Telegram швидко проникає на ринок. У 2016 році Telegram повідомляв, що щодня отримує 350 000 нових користувачів. Це доповнення до його тодішніх 100 мільйонів активних користувачів. Однак Telegram потрапив під обстріл за те, що він не забезпечує автоматичне шифрування. Тим не менше, вони першими запропонували шифрування, навіть якщо лише часткове. На жаль, вони передали медіа «зашифрований додаток для чату» засобами масової інформації. Хоча WhatsApp оголосив про своє рішення впровадити шифрування в кінці кінця в вересні 2014 року, ця функція застосовувалася лише до квітня 2016 року. З цього часу представники PR-компанії Whatsapp доклали багато зусиль, щоб заявити, що монітор є єдиним повним шифруванням. додаток для чату.


WhatsApp vs Telegram - найкращий додаток для обміну повідомленнями для iOS та Android?

WhatsApp vs Telegram – найкращий додаток для обміну повідомленнями для iOS & Android?

WhatsApp vs Telegram: порівняльний аналіз

Яке з двох пропозицій краще шифрування повідомлень?

MProto – стандарт, який Telegram використовує для шифрування. Вони розробляли його самостійно, хоча позичали біти за стандартами AES та RSA, а також Open Whisper Systems. Другий використовується Whatsapp і Telegram зіткнувся з критикою за розробку власної системи шифрування.

Мабуть, протокол MProto ще не порушений. Оскільки він відкритий, кожен може спробувати його зламати. Власне кажучи, Telegram оприлюднив новини про те, що запропонував велику суму грошей (аж 200 000 доларів біткойна) для всіх, хто може порушити безпеку.

Об’єктивно шифрування Telegram пропонує високу швидкість та ефективність. Це означає, що зашифровані повідомлення передаються навіть тоді, коли інші програми потрапляють. Додаток автоматично змінює клавіші через рівні проміжки часу. Це забезпечує майже ідеальну таємницю вперед та гарантує, що у разі злому та крадіжки ключів шифрування повідомлення все ще залишатимуться захищеними.

Основна відмінність полягає у застосуванні протоколів шифрування. WhatsApp пропонує автоматичне та обов’язкове шифрування у всіх чатах. Для шифрування Telegram потрібно вибрати “Таємний чат”, щоб користуватися засобами шифрування. Багато людей не вдається зробити цей додатковий крок і залишаються незахищеними.

Якщо шифрування не ввімкнено, кожен може прослуховувати розмови. Це особливо небезпечно в Telegram, оскільки повідомлення повинні бути видалені вручну. На відміну від цього, WhatsApp не зберігає повідомлення, а лише пересилає їх на окремі пристрої.

Чий процес реєстрації кращий?

WhatsApp працює на багатьох платформах, як і Telegram. І автентифікація в обох здійснюється через мобільні номери. Хоча це може здатися зручним, проте це викликає серйозні міркування щодо безпеки.

Якщо хтось переадресує ваші повідомлення на приватний номер, скориставшись постачальником мобільних послуг, він може легко обігнати ваш рахунок. У випадку Whatsapp хакери можуть прикидатися лише ти, але для Telegram вони отримують доступ до всіх незашифрованих повідомлень.

Не пропонуючи іншого вибору, крім реєстрації на мобільних пристроях, навряд чи ідеально, оскільки кожен може використовувати телефонні номери для ідентифікації та пошуку користувача. Також кілька країн вимагають підтвердити свою особу під час покупки SIM-картки.

Як можна поліпшити процес?

Обидва служби обміну повідомленнями повинні пропонувати функції реєстрації з ідентифікаторів електронної пошти чи навіть імен користувачів. Також обидва додатки повинні містити додаткову функцію пароля для посилення безпеки.

Який додаток для обміну повідомленнями втручається найменше?

Whatsapp робить необхідним виставити всю вашу адресну книгу. Не можна використовувати Whatsapp інакше. У цьому аспекті Telegram є кращим, оскільки він не потребує чату на основі номера телефону. Ви можете використовувати ім’я користувача, щоб зв’язатися з кимось, щоб залишатись анонімним простіше.

Що пропонує користувачам кращі функції групового чату?

Whatsapp має кращу функцію групового чату, оскільки ви можете додати до нього 256 людей, поки користуєтесь шифруванням. Однак груповий чат Telegram не шифрується.

Які інші проблеми конфіденційності та безпеки є актуальними?

В обох додатках є штамп “останній раз”, який може змінюватися. Вони також дозволяють блокувати користувачів та складати списки.

Зручність можливості входу в Telegram через декілька платформ також є проблемою. Однак функція активних сеансів надає користувачам великий ступінь контролю та безпеки.

Telegram за замовчуванням видалив усі облікові записи, які не використовуються більше 6 місяців. Ця функція також може бути змінена на місяць або рік. Отже, навіть якщо інша людина отримає ваш номер телефону після того, як ви припините його використовувати, він не потрапить до вашого облікового запису. Також спам ускладнюється тим, що користувачі отримують можливість дозволити людям додавати їх до груп.

Функція секретного чату Telegram має кілька функцій. Ви отримуєте сповіщення, коли хтось робить знімок екрана. Крім того, ви можете створити час самознищення в межах від однієї секунди до одного тижня. Після цього всі повідомлення на обох пристроях видаляються. Це, природно, дає вам більший контроль над зберіганням даних та інформацією в Інтернеті, що загрожує ризиком у разі крадіжок або злому телефону.

Однак таємний чат не є резервним. Але Whatsapp можна створити резервну копію. Версія iOS пропонує резервне копіювання на основі iCloud. Аналогічно, Android пропонує резервне копіювання на Диску Google. Для інших платформ вибір пропонується – завантаження файлового формату. Це означає, що якщо ваші контакти включають цю функцію, то ваші чати залежать від безпеки файлів на своєму пристрої.

Вирок WhatsApp проти Telegram: це краватка!

Telegram отримує вищий загальний бал! Оскільки Telegram є відкритим джерелом, він доступний для переходу до світу дизайнерів, розробників та інших людей, які хочуть покращити його. Однак проблема виникає в Telegram, що не має повного шифрування. Якщо ця функція буде додана пізніше, вона б значно покращила Telegram.

Whatsapp, на його честь, довів повне шифрування для широкої громадськості. По суті, це служба, яка робить роботу правильно. Однак Whatsapp не такий інтерактивний, як деякі інші платформи. Тож чи подобається вам безпека над універсальністю або навпаки, це ваш вибір. Немає сумнівів, що обидва додатки можуть запропонувати щось чудове. Вам просто потрібно знати, які їх особливості, і як ви можете використовувати їх на вашу користь. Або ви можете використовувати їх обох для доступу до кращого з обох світів.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me