Все, що вам потрібно знати про руткіти

Рокітні програми зростають як основна причина для занепокоєння серед експертів з кібербезпеки. Хоча їхнє походження є дуже нешкідливим, вони використовувались для найрізноманітніших шкідливих цілей. Rootkits в основному дозволяють хакерам отримати доступ до комп’ютерів та систем, які дозволяють лише авторизований доступ. Ці програмні засоби стали неймовірно популярними, оскільки компанії почали ставати більш захищеними, а хакерство стає все складнішим і складнішим. Давайте розповімо, що вам потрібно знати про Rootkits і як ви можете бути захищеними від них.


Все, що вам потрібно знати про руткіти

Все, що вам потрібно знати про руткіти

Які саме є руткіти?

У принципі, Rootkits не є шкідливим програмним забезпеченням, оскільки ним можуть легально користуватися правоохоронні органи, підприємства та навіть приватні особи. Основна мета Rootkits – це можливість відстежувати та відслідковувати діяльність користувачів під час їх входу. Таким чином, при правильному використанні вони можуть бути важливим інструментом безпеки та нагляду для підприємств поліції та бізнесу. Деякі батьки також використовують Rootkits для відстеження дій своїх дітей.

На жаль, Rootkits отримали широку популярність для зовсім іншої мети. Вони широко використовуються хакерами для отримання незаконного доступу до комп’ютерів. Також Rootkits в основному встановлювалися на пристрої, що використовують сумнозвісне програмне забезпечення Trojan Horse. Це призвело до того, що їх за замовчуванням вважають зловмисними програмами. Однак визначає їх спосіб використання Rootkits.

Як руткіти інфікують комп’ютерні пристрої?

Найпопулярніше Rootkits використовують як шпигунські пристрої. Вони дуже відомі в усьому світі кіберзлочинцями. Однак, на відміну від автоматизованих зловмисних програм деяких інших типів, вони не можуть заразити пристрої самостійно. Кіберзлочинцю доведеться обдурити будь-якого користувача Інтернету, щоб він встановив руткіт на своєму пристрої.

Найчастіше це робиться, змушуючи жертву вважати, що їх пристрій зламано. Згодом кіберзлочинець повідомляє жертві повідомити про встановлення руткіту для вирішення інфекції.

Ще одна основна причина, чому Rootkits знову стали популярними джерелами злому, – це те, що вони можуть створювати ботнети.

По суті це великий патч файлів, які часто використовуються для перетворення комп’ютера для майнінгу. Зокрема, вони використовуються для видобутку криптовалют конкретних типів. Вони також можуть бути використані для запуску нападів розподіленого відмови в обслуговуванні (DDoS) разом з іншими видами кіберзлочинних дій.

Незважаючи на те, що Rootkits можуть бути дуже складними, їх найчастіша точка вступу – через людські помилки. Тобто користувач змушений встановлювати це програмне забезпечення самостійно. Це надає програмному забезпеченню та його творцям доступ до пристрою, сервера чи навіть мережі.

Поширений засіб для обману жертв у завантаженні Rootkits – це електронна пошта або додатки для обміну миттєвими повідомленнями. Після встановлення Rootkit він надає хакеру повний доступ до комп’ютера жертви.

Чи можливо виявити руткіти після їх встановлення?

На вашому пристрої є багато програмного забезпечення для захисту, яке може допомогти виявити віруси та іншу шкідливу програму. Однак того ж не можна сказати для Rootkits. Причиною цього є суцільна різноманітність Rootkits, які є на ринку. Шукати все це просто неможливо, оскільки охоронні компанії про них мало знають. До моменту виявлення таких Rootkits пристрій вже значно заразився.

Ще одна проблема виявлення Rootkits полягає в тому, що вони можуть лежати досить спокійно. Здебільшого користувачі навіть не знають, що їх пристрій було заражено. Крім деякої аномальної діяльності, пристрій працює просто чудово. Якщо ви хочете знати, чи є Rootkit у вашій системі, тоді ви можете запустити сканування пам’яті.

Однак сканування пам’яті зможе шукати лише конкретні типи Rootkits. Таким чином, не існує всебічного способу виявлення всіх видів Rootkits там.

Найкращий і найпрактичніший спосіб виявити активність Rootkit на вашому пристрої – це спостерігати. Ви повинні слідкувати за тим, як працює ваш пристрій за будь-який проміжок часу. Якщо ваш пристрій справді заражений Rootkits, ви побачите проблеми в декількох областях. Найчастіше ви побачите проблеми в доступі до ключових системних файлів або доведеться постійно скидати дозволи брандмауера. Це ознаки того, що на ваш пристрій потрапило програмне забезпечення Rootkit.

Якщо ви дізнаєтесь, що у вас на пристрої є Rootkit, рекомендується виконати повне очищення. Вам потрібно видалити всю систему, оскільки немає способу виміряти, скільки файлів було порушено.

Як я можу захистити свій пристрій від руткітів?

Оскільки видалення Rootkits – це дуже втомливий процес, то краще їх уникати. Звичайне антивірусне програмне забезпечення здебільшого недостатньо для забезпечення захисту, оскільки воно працює лише після встановлення Rootkits. Отже, невідкладна потреба в захисті від Rootkits полягає в тому, щоб не допустити їх увійти у вашу систему.

Якщо ви не бажаєте інвестувати в пристрої онлайн-безпеки, то безпечний перегляд – це найкращий спосіб уникнути Rootkits. Будьте в курсі всіх останніх видів афери та злому техніки, які є на ринку. Крім того, ви повинні розуміти нативну міру безпеки проти будь-яких подібних спроб. Переконайтесь, що ваша основна ОС актуальна і відповідає останнім технологічним розробкам.

VPN або віртуальні приватні мережі – одна з небагатьох технологій, яка може ефективно блокувати Rootkits та інші шкідливі програми. Однак не всі види VPN можна довіряти. Спробуйте отримати VPN, який пропонує вбудований брандмауер та детектор шкідливих програм. Безкоштовні VPN не пропонують додаткові функції, тому переконайтеся, що ви отримуєте надійну платну VPN.

Уникайте VPN, пропонованого великими телекомунікаційними компаніями. Вони не мають хорошого досвіду, і ви не можете довіряти їм, щоб вони зберігали ваші дані. Якщо ви виберете VPN, всі ваші дані перегляду приховані від зовнішніх агентів. Однак ваш постачальник послуг VPN зможе це побачити. Тепер, залежно від політики конфіденційності, яку вони пропонують, визначити, яку приватність вони пропонують. Отже, вам слід ознайомитись із заявою про політику та вибрати правильну VPN для своїх потреб.   

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me