VPN vs протокол віддаленого робочого столу: в чому різниця?

Так само, як і брандмауери, що захищають дані вашого комп’ютера, і VPN (віртуальна приватна мережа), і RDP (протокол віддаленого робочого столу) захищають особистість вашого комп’ютера в Інтернеті. Ви можете вважати особу абсолютно іншого комп’ютера, який знаходиться в іншому регіоні, штаті та країні.


І VPN, і RDP можуть допомогти вам змінити свою IP-адресу. Однак обидва вони використовуються для різних цілей і надають користувачам конкретні функції. Якщо ви не знаєте правильного варіанту вибору, ось усе, що вам потрібно знати про VPN та RDP.

VPN проти RDP

VPN vs протокол віддаленого робочого столу

VPN та RDP

VPN і RDP дуже схожі, але при цьому абсолютно різні. І VPN, і RDP певним чином шифрують ваш інтернет-трафік. Обидва надають приватний доступ до сервера чи пристрою, який може бути розташований за тисячі миль.

Якщо ви коли-небудь використовували Teamviewer або подібні програми, ви знаєте, що таке RDP, і як ви можете отримати доступ до комп’ютера або сервера з будь-якого місця.

З іншого боку, існують і великі відмінності. VPN робить вас схожим на інший сервер, ймовірно, в іншій країні. З іншого боку, RDP дозволяє вам діяти як той сервер і використовувати його ресурси, як ви безпосередньо використовували його локально.

Що таке VPN?

VPN означає Virtual Private Network. VPN шифрує ваш інтернет-трафік і здійснює маршрутизацію через посередницький сервер. Хоча шифрування захищає ваші дані, сервер-посередник приховує ваш реальний IP-адрес в Інтернеті, а веб-сайти, до яких ви отримуєте доступ, можуть бачити IP-адресу сервера, до якого ви підключені. Простіше кажучи, він приховує вашу IP-адресу, дозволяє отримати доступ до вмісту, обмеженого у вашому регіоні, та захищає вашу мережу.

Безпека та конфіденційність – це найбільші переваги, які VPN має над RDP. VPN потребує надійного шифрування для ефективної роботи та приховування ідентичності користувача. Однак RDP не потребують найвищої безпеки та конфіденційності для роботи.

Знизу, за допомогою VPN, ви зможете отримувати доступ до географічно обмеженого вмісту (наприклад, Netflix або веб-сайтів, заборонених у вашій країні), але ви все одно будете використовувати власний комп’ютер та будь-які обмежені ресурси..

Що таке RDP?

RDP розшифровується як протокол віддаленого робочого столу – програма, яка дозволяє своїм користувачам віддалено отримувати доступ до оточуючого середовища або сервера персонального комп’ютера під час відображення на іншому користувальницькому пристрої. Він встановлює віртуальний зв’язок між двома пристроями і дозволяє одному керувати іншим.

RDP дозволяє комп’ютеру транслювати свій екран на інший комп’ютер. Як користувач, ви повністю контролюєте хост-пристрій. Можна навіть використовувати локальні файли хост-комп’ютера, встановлене програмне забезпечення, програми та обчислювальну потужність.

Незважаючи на те, що “RDP” – це назва конкретної програми, розробленої Microsoft для віддаленого робочого столу, існує багато інших програм для віддалених настільних ПК. Різні розробники RDP пропонують різні та унікальні функції для залучення користувачів.

Деякі дозволяють користувачам приєднатися до існуючого сеансу користувача та віддалено керувати пристроєм, показуючи керований сеанс на іншому екрані. Інші навіть надають можливості показувати чорний екран під час сеансу керування пристроєм.

Хоча в обох є свої переваги, причина, чому хтось може використовувати RDP через VPN, полягає в тому, що RDP пропонує можливість керувати іншим пристроєм, потенційно за тисячу миль. Ви можете керувати суперкомп’ютером з усією його обчислювальною потужністю, спеціальним програмним забезпеченням та географічним доступом із звичайного ноутбука чи комп’ютера.

Обмеження RDP

Існують деякі обмеження щодо RDP. Якщо ви не використовуєте локалізований RDP, вам потрібен швидкісний Інтернет та гідний комп’ютер, щоб правильно керувати іншим пристроєм. Ви надсилаєте та отримуєте великі шматки інформації, включаючи рухи миші, команди додатків, графічну екрану та фонові завдання, і всі ці дії потребують управління великими ресурсами. Хоча цими діями легко керувати локально, обробка ними через Інтернет може зробити зв’язок повільним і відстаючим.

Не кажучи вже про те, що хост-комп’ютер також відкритий для потенційних загроз онлайн під час сеансу. Це стосується лише тих випадків, коли адміністратор пристрою не застосує певних обмежень, які поставлять під загрозу ваш сеанс. До потенційних загроз можна віднести викрадення з’єднання, що може призвести до проникнення та злому пристрою.

Порівняйте це із захищеною VPN, яка забезпечує високу швидкість (принаймні, найкращі VPN-провайдери).

Що тобі потрібно?

Зрештою, все зводиться до ваших вимог. Отже, давайте розділимо потреби користувача, щоб побачити, що саме підходить для того, який тип користувачів. Найкращий спосіб відокремити користувачів – це задум використання, незалежно від того, використовуєте ви послугу для ділових чи особистих потреб.

Бізнес

Якщо ви шукаєте безпечний та приватний доступ до Інтернету для своїх працівників під час роботи в громадських просторах чи за кордоном, VPN – ваш найкращий вибір.

 • Щоб забезпечити своїм працівникам захищений центральний сервер, який також містить важливі файли, вам потрібно вибрати VPN
 • Якщо вам або вашому працівникові потрібна центральна система у віддаленому місці (через географічні обмеження), вам доведеться використовувати RDP.
 • Якщо вам або вашим працівникам потрібно отримати доступ до комп’ютерів дистанційно для технічної підтримки, обслуговування або усунення несправностей, використовуйте RDP

Індивідуальний

 • Якщо вам потрібно отримати доступ до захищеної та приватної мережі, перейдіть за допомогою VPN
 • Якщо ви хочете передавати улюблений вміст, який недоступний у вашому регіоні або під час подорожі за кордон, використовуйте особисту VPN
 • Щоб зробити свій Інтернет більш безпечним, прихойте свій IP-адресу або особисту інформацію, використовуйте VPN
 • Щоб уникнути будь-якого інтернет-спостереження чи цензури, виберіть VPN

Нечасто трапляються випадки, коли особі потрібна RDP для доступу до віддаленого комп’ютера, якщо не для цього. Ці ситуації пов’язані з надзвичайними ситуаціями, коли користувач має віддалено отримати доступ до свого домашнього комп’ютера, комп’ютера свого друга або дозволити своєму надійному другові отримати доступ до власного.

Якщо ви є індивідуальним користувачем, із загальними потребами у день, VPN зробить цю роботу за вас. Це приховає особу вашого комп’ютера, дозволить змінити ваше місцезнаходження, ухилитися від спостереження, передавати географічно заблокований вміст, захистити Інтернет та запропонувати численні інші переваги.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map