VPN vs Antivirus: що найкраще для захисту в Інтернеті в 2020 році

Кожен, хто володіє комп’ютером та знає безпеку в Інтернеті, знайомий з антивірусним програмним забезпеченням та віртуальними приватними мережами (VPN). Якщо вам потрібні способи захисту себе та своїх даних під час роботи в Інтернеті, це найвищі рішення.

VPN vs Antivirus: що найкраще для захисту в Інтернеті в 2020 році

VPN vs Antivirus: що найкраще для захисту в Інтернеті в 2020 році

Мережа – небезпечне місце, де за кожним цифровим куточком щось ховається. Захист ваших даних від шахраїв та хакерів стає все складніше в ці дні. Отже, які найкращі інструменти ви можете використати для боротьби з невідомими небезпеками віртуального світу? Ось де зображені VPN та антивірусне програмне забезпечення.

І VPN, і антивірусні клієнти захищають ваш комп’ютер від загроз. Отже, довгі сумніви, які у вас можуть виникнути, полягають у тому, чи можете ви замінювати їх один одним.


VPN і антивірус – відмінності

Хоча на поверхні здається, що вони обидва використовуються для подібних цілей, вони мають більш глибокі відмінності.

Що робить VPN

Віртуальна приватна мережа пропонує вам повну конфіденційність, коли ви знаходитесь в Інтернеті. Ви можете підтримувати приватний зв’язок із захищеним зашифрованим з’єднанням VPN. Сторонні сторони чи хакери не можуть переглядати ваші дані або активність перегляду, оскільки весь ваш інтернет-трафік буде зашифрований. Він приховує вашу оригінальну IP-адресу, спрямовуючи свій інтернет-трафік через зашифрований тунель.

Що робить антивірус

Антивірусне програмне забезпечення сканує веб-сайти, які ви відвідуєте, та інші пристрої, які ви підключаєте до вашої системи. Він виявляє вхідні загрози, такі як віруси, трояни та глисти. Інші приховані загрози включають шкідливе програмне забезпечення, яке входить у вашу систему, залишається прихованим та заражає ваші файли. Коли антивірус виявить зловмисне програмне забезпечення, він надсилає його на карантин, звідки ви можете вжити відповідних заходів.

Давайте тепер детальніше розберемося у функціональності антивірусного програмного забезпечення та VPN та дізнаємося, що може краще захистити конфіденційність в Інтернеті. Але спочатку потрібно знати, з якими загрозами ви стикаєтесь в Інтернеті.

Онлайн-загрози, з якими ви стикаєтесь

Цифровий світ повний небезпек, які можуть бути руйнівними для невинних користувачів, які не підозрюють веб-сайти, які вони відвідують. Скрізь існують потужні загрози, у будь-яких розмірах та формах.

Вони разом називаються шкідливими програмами або шкідливими програмами. Вони є у вигляді програмної програми, яка може ввести ваш пристрій через ваш браузер. Шпигунські програми, трояни, віруси, рекламне програмне забезпечення та черв’яки – це кілька типів. Деякі з них можуть завдати непоправної шкоди вашим даним та вашому обладнання. Вони можуть заразити ваш пристрій, стерти файли та уповільнити обробку.

  • Віруси завантажувального сектора – це ті, які є в CD-ROM та інших зовнішніх пристроях зберігання даних. Коли ми говоримо про хмарне зберігання, вони зустрічаються дуже рідко.
  • Трояни – це виконувані програми, які на поверхні нагадують корисні програми. Вони містять у собі приховані віруси.
  • Черви – це деструктивні програми, здатні заражати різні пристрої шляхом реплікації.

Однак захист шкідливих програм не є вашою проблемою лише під час перегляду. Є й інші небезпеки, з якими ви можете зіткнутися під час трансляції чи завантаження даних з Інтернету. Крадіжки особи, шахрайство та фішинг – це найпоширеніші загрози, з якими стикаються всі. Цензура в Інтернеті та штрафи за доступ до обмеженого вмісту також залежать від географічного положення.

Хакери отримують доступ до вашого сервера, використовуючи вразливості в DNS (Система доменних імен), відому як DNS-атака. Однією з найпопулярніших атак є атака відмови у наданні обслуговування (DoS), яка тимчасово відключає вас від Інтернету. Перш за все, спостерігається посилення нагляду з боку урядів, провайдерів, компаній та кіберзлочинців, які передають ваші дані для різних цілей.

Але гарна новина полягає в тому, що антивірусне програмне забезпечення та VPN можуть захищати ваш комп’ютер від цих кіберзагроз. Давайте розглянемо їх вирішальні сильні та потенційні слабкі сторони.

Антивірусне програмне забезпечення

Антивірусне програмне забезпечення порівнює всі ваші запущені програми з наявним списком відомих загроз. Скануючи ваш пристрій на наявність шкідливого програмного забезпечення та оцінюючи активність вашого комп’ютера, він переконує, що немає небезпеки.

Щоразу, коли ви підключаєтесь до Інтернету, ви можете відкрити для зараження зловмисними програмами будь-який канал, який ви використовуєте. Коли ви використовуєте клієнтів електронної пошти, веб-сайти, додатки або нові файли, новий код вводиться в процесор вашого пристрою. Антивірусне програмне забезпечення може запобігти цьому. Цей підозрілий код виявляється в антивірусному скануванні, яке вам слід постійно тривати. Код виділяється та автоматично видаляється.

На жаль, у нього є лише обмежений перелік відомих та існуючих загроз. Але з кожним днем ​​виникають новіші загрози, і антивірусні рішення повинні постійно розвиватися. Ось чому слід час від часу оновлювати програмне забезпечення.

Віртуальна приватна мережа

VPN може замаскувати вашу особу та захистити вашу конфіденційність в Інтернеті. Хакери, злочинці та деякі органи влади шпигують за веб-діями людей. Але коли користувачі вибирають VPN, ці шпигунські агенції не можуть їм заподіяти шкоду. VPN використовує процес тунелювання та інкапсулює ваші дані, що зберігає їх приховано від сторонніх очей. Він встановлює зашифроване з’єднання, яке робить ваші дані та діяльність нечитабельними для урядів, шпигунських агентств чи кіберзлочинців.

За допомогою VPN ви можете залишатись анонімними в Інтернеті, підключаючись до Інтернету за допомогою свого захищеного приватного сервера. Таким чином, ваша справжня IP-адреса зберігається прихованою. У деяких країнах уряди забороняють деякі веб-сайти або обмежують доступ громадянина до Інтернету. Користувачі все ще можуть отримати доступ до цього цензурованого контенту, заблокованих телевізійних мереж та інших обмежених сервісів через VPN-сервер.

Якісні VPN також використовують запобіжні клапани та автоматичні вимикачі для додаткової безпеки. Вони відключають ваше з’єднання з Інтернетом, якщо сервер VPN відключається. Це особливо важливо, оскільки якщо сервер VPN не працює, двері залишаються відкритими для відстеження.

Але що стосується захисту комп’ютера від шкідливого програмного забезпечення, VPN відстають. Завантажувати віруси та заражені файли можна, якщо ви не обережні та натискаєте на підозрілі посилання.

Вирок

Тепер, коли ви засвоїли основні відмінності між обома ними, повинно бути зрозуміло, що який інструмент ви використовуєте, залежить від ваших потреб. Якщо вам потрібен захист та конфіденційність в Інтернеті, вам слід звернутися до відомого VPN. Це зупиняє хакерів проникнути у вашу діяльність і захищає ваші конфіденційні дані від викрадення. Але ви не можете сказати, що VPN пропонує вам 100% захист.

Хоча найкращі VPN мають вбудований захист від зловмисного програмного забезпечення, він не такий ефективний, як той, який ви отримуєте з антивірусними клієнтами. З іншого боку, антивірус не може запропонувати вам анонімність та конфіденційність в Інтернеті. Справа в тому, що VPN та антивірусне програмне забезпечення добре працюють, доповнюючи один одного, не конкуруючи один з одним. Краще комбінувати їх, щоб максимально використати обидва ці інструменти.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me