Спільний обмін файлами: що це таке і як це працює?

Ми раніше всі чули про термін “Спільний доступ до файлів P2P”, але для тих із нас, хто довгий час не був навколо спільноти торентів або не є цифровими тубільцями, обмін P2P може трохи заплутатися. У цьому посібнику я пройду вас якнайпростіше через спільний доступ до файлів P2P.


Обмін файлами P2P: що це таке і як це працює?

Спільний доступ до спільного використання файлів: що це таке і як це працює?

Обмін файлами P2P – що це саме?

Скажімо, ви хочете завантажити файл з Інтернету. Шлях, який ви робили, як правило, виглядає так:

  1. Введіть ім’я файлу в Google.
  2. Знайдіть веб-сайт, який містить файл, і запропонуйте його завантажити.
  3. Платіть (за потреби) за файл і натисніть на завантаження.

Не вдаючись до технічних питань, ви попросили Google допомогти вам шукати файл в Інтернеті. Google, у свою чергу, переглянув різні веб-сайти, які можуть відповідати вашому пошуку та дати вам список пропозицій для використання. Веб-сайти розміщені на сервери, тож у вас просто пошукова система надсилала серверам інформацію про запит клієнта (це ви!). Іншими словами, ви використовували те, що називається Клієнт / сервер модель.

Модель Клієнт / Сервер – це модель, на якій будується наш Інтернет. P2P Обмін файлами відрізняється.

Компоненти спільного використання файлів P2P

Перша відмінність між моделлю клієнт / сервер та спільним використанням файлів P2P полягає в тому, що ви використовуєте для “пошуку”. У прикладі, який я наводив вище, ви використовуєте джерела в Інтернеті на кожному етапі процесу.

У вас немає Google як програмного забезпечення на вашому ПК, ви отримуєте доступ до нього, перейшовши за URL-адресою пошукової системи. У системі P2P Sharing для пошуку потрібно використовувати програмне забезпечення. Це щось, що ви завантажуєте та встановлюєте на комп’ютер.

Мережа спільного використання файлів P2P VS Клієнт: Серверна мережа

Мережа спільного використання файлів P2P VS Клієнт: Серверна мережа

Що стосується Google, пошук чогось означає, що ви надсилаєте запити на веб-сайти за необхідною інформацією. Під час спільного доступу до P2P ви не спілкуєтесь із веб-сайтами. Під час пошуку файлу на вашому програмному забезпеченні P2P ви переглядаєте файли інших користувачів на своєму комп’ютері.

Іншими словами, ви не вимагаєте отримання інформації з сервера, ви вимагаєте її від інших комп’ютерів так само, як і ваш. Завантажуючи файл, ви стаєте людиною, до якої можуть підключитися інші люди. Це означає що всі виступають як клієнтом, так і сервером. Чим більше людей, які з’єднуються між собою таким чином, тим більшою є мережа P2P.

Лекарі, сівалки та однолітки

Існує три терміни, які ви повинні розуміти, коли мова заходить про спільний доступ до файлів P2P: Підводники, сівалки та однолітки.

Лекарі – це люди, які використовували спільний доступ P2P для завантаження файлу, але не ділиться ним назад. Якщо ви скачаєте щось із мережі P2P-файлів для спільного використання файлів, а потім від’єднаєтесь, коли закінчите, ви будете пиявиком.

Сівалки це люди, які завантажили файл із мережі спільного використання файлів P2P і ділиться ним назад (це означає, що вони в мережі). Чим більше файлів сівалок має, тим краще для інших людей отримати повний доступ до файлу і чим швидше стають завантаження.

Ровесники це люди, які зараз завантажують файл самі. У однолітка ще не буде повного файлу на своєму комп’ютері, але вони зараховуються до напівсіванок до тієї частини файлу, яку вони мали. Ровесники можуть стати або сіялками, або п’явками.

Як правило, чим більше файл сівалки тим краще він для завантаження. Якщо у файлі немає сівалок, ви, ймовірно, не зможете отримати повне завантаження.

Історія спільного використання файлів P2P

Першим програмним забезпеченням для спільного використання файлів P2P, що здійснив шторм, був Napster (1999 – 2001). Napster дозволяє людям безкоштовно завантажувати MP3-файли. Хоча в ньому була центральна база даних, яка зберігала всю інформацію про користувачів та файли, доступні для завантаження, ви все ще підключалися до комп’ютерів інших користувачів, щоб отримати файл. Поки Napster був закритий в 2001 році за порушення авторських прав, інші мережі з’являлися.

Незабаром такі мережі, як Морфей, Казаа та Гнутелла, дозволяли людям ділитися музикою, фільмами, програмним забезпеченням та файлами. Найвідоміший протокол спільного використання P2P з’явився також у 2001 році: BitTorrent.

BitTorrent: Протокол

Коли BitTorrent з’явився, він наче революціонізував обмін P2P. До BitTorrent багато клієнтів (програмного забезпечення) P2P використовували протоколи, яким потрібен центральний сервер індексів. Це означає, що їм потрібен був конкретний сервер, де вся інформація була проіндексована і зберігалася.

Коли у 2001 році з’явився протокол BitTorrent, файли використовувались як один великий блок. Це означало, що завантаження зайняло багато часу, і ви ризикували втратити доступ до файлу, якщо сівалка, до якої ви підключились, раптом перейде в офлайн.

Протокол BitTorrent додав до спільного використання P2P багато вдосконалень, але найбільш революційним було поділ файлу на сотні невеликих фрагментів, які завантажуються з більш ніж однієї сівалки. У свою чергу, ваш клієнт BitTorrent (програмне забезпечення, що використовує протокол) миттєво стає сівалкою в момент, коли у вас є фрагмент файлу.

Спосіб цього бував простим: якщо ви хочете приєднатися до рою (групи комп’ютерів, що завантажують і завантажують), вам слід спочатку завантажити файл .torrent, а потім завантажити його в клієнт BitTorrent. Файл .torrent містив інформацію про те, як знайти однолітків (трекер), які засівають цю конкретну завантаженість.

Тепер все трохи інакше. Магнітні посилання перейняли те, де .torrent-файли використовувались для панування.

Посилання Magnet вбудовано у веб-сторінку, що означає, що вам не потрібно завантажувати її та передавати її своєму клієнту BitTorrent. Посиланнями на магніти можна ділитися будь-яким способом, про який ви могли подумати. Вони також сприяють децентралізації мереж P2P: посилання на магніт все ще можуть підключити вас до однорангової мережі, не маючи трекера.

Ви можете ознайомитись з нашим списком для 5 найкращих клієнтів BitTorrent тут.

Ризики спільного використання файлів P2P

З великими речами приходить велика відповідальність, правда? Обмін файлами P2P, хоча дивовижна методологія обміну інформацією в структурі, подібній спільноті, має великі ризики.

У найчистішому вигляді, обмін файлами P2P – ви знімаєте щось із чийогось комп’ютера та інших людей, які роблять те ж саме з вашим. Коли комп’ютери підключаються один до одного, між ними передається інформація, яка допомагає ідентифікувати кожен комп’ютер.

Були випадки хакерів, які вкрали імена, дати народження та навіть номери соціального страхування, використовуючи цей зв’язок. В інших випадках, як відомо, люди прокрадають віруси в насіння, посилаючи їх людям, які належать до того ж рою.

Менш шкідливим ризиком є ​​закони про авторські права. Якщо ви не міжнародний юрист, який спеціалізується на порушенні авторських прав, може бути дуже заплутаною спроба обернути голову навколо того, що є законним та незаконним завантаженням. Обмін файлами сам по собі не є незаконним, але є деякі серйозні наслідки, якщо ви використовуєте його для незаконного завантаження чогось.

Як безпечно ділитися файлами Torrent / P2P

Оскільки спільний доступ до файлів P2P заснований на ідеї прямого підключення до інших комп’ютерів, вам потрібен спосіб залучатись до спільного доступу / торрент P2P, не піддаючись кіберзагрозам. Вам потрібен спосіб анонімно торрент… Вам потрібна VPN.

VPN шифрує ваші дані та змінює IP-адресу, щоб вона відповідала будь-якому серверу, до якого ви обрали. Якщо ви використовуєте VPN під час спільного використання файлів P2P, ви переконайтеся, що ваша особиста інформація є безпечною.

Ще одна вагома причина використовувати VPN під час торрент – приховувати той факт, що ви торрентуєтесь від свого провайдера. Деякі Інтернет-провайдери почнуть заглушувати ваше з’єднання, якщо вони помітять, що ви занадто сильно тортуєте. VPN зашифровують ваші дані до точки, коли навіть ваш провайдер не може бачити, що ви робите. Ви можете прочитати цю публікацію в блозі, щоб дізнатися всі причини, чому Torrenters повинні використовувати VPN постійно.

Найкращий VPN для обміну файлами Torrenting / P2P

ExpressVPN – це найкращий VPN, який можна використовувати для торрентінгу та для нормального використання Інтернету. Він має 256-бітне шифрування AES для ваших даних і зберігає абсолютно нульові записи ваших журналів та інформації. ExpressVPN має понад 2000 серверів у понад 94 країнах, які підтримують обмін файлами P2P. Що для ExpressVPN чудово, це те, що вони мають 30-денну гарантію повернення грошей, тож ви можете перевірити VPN, перш ніж ви вирішите повністю взяти на себе зобов’язання..

Нижче наведено інші топ-VPN, які можна використовувати для спільного використання файлів P2P та торрентінгу:

Обмін P2P – заключні думки

Спільний доступ до файлів P2P використовується в основному для торрентінгу та завантаження файлів та носіїв інформації. Однак насправді існує багато поширених додатків, якими користуються люди, які покладаються на спільний доступ до P2P. Такі програми, як Airbnb, Uber, Angel List та eBay, покладаються на технологію P2P як основу свого бізнесу.

Повідомте мене в розділі коментарів, якщо цей посібник допоміг пояснити обмін файлами P2P. Я завжди готовий до пропозицій, що пояснити далі!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me