Скандал аналітики Facebook-Cambridge Analytica – що далі?

Facebook давно є суперечливою темою з експертами з конфіденційності. Не дивно, що останній скандал Cambridge Analytica викликав хвилі на ринку соціальних мереж в Інтернеті. Фіаско Facebook-Cambridge Analytica отримало назву “скандал століття”. Те, що кілька неназваних політиків використовували Facebook для збирання приватної інформації користувачів, нікого не повинно шокувати. Здійснений під виглядом вікторини особистості, цей привід ілюструє, наскільки позитивне ставлення Facebook до конфіденційності користувачів.

Скандал аналітики Facebook-Cambridge Analytica - що далі?

Facebook-Cambridge Analytica Scandal – що далі?

Хоча Facebook впроваджує нові налаштування конфіденційності, він зробив це лише після довгого звернення та викриття. Цей скандал – лише один із довгих рядків, який показує, як найбільший у світі сайт соціальних медіа нехтує приватністю користувачів. Ми вже повідомили наших користувачів про цей скандал. Давайте розглянемо останні події в цьому плані.

Через скандал з Кембриджською аналітикою провели чотири позови у Facebook

Минулого тижня Лорен Прайс із штату Меріленд, користувач Facebook, зробила справу в Сан-Хосе. Цей позов про позовну заяву було подано in situ від близько 50 мільйонів користувачів FB. Cambridge Analytica нібито вкрала дані з приватних акаунтів цього користувача, знаючи Facebook. Прайс заявила, що ФБ не поважає її конфіденційність в Інтернеті, незважаючи на те, що вона не буде ділитися даними без згоди. Прайс також сказала, що була свідком регулярних політичних кампаній на її кормі в 2016 році.

Поряд з цим позовом Роберт Кейсі та Фан Юань, два окремі акціонери з Facebook, також подали позов про класичну позов. Вони були подані проти самого Facebook, а також фінансового директора Девіда Венера та генерального директора Марка Цукерберга. Вони хочуть компенсувати втрати вартості, понесені під час краху акцій Facebook минулого тижня. За цей період Facebook втратив цілих 10 відсотків від загальної ринкової вартості.

Нарешті, адвокат Джеремія Холлісей подав позов проти СОБ ФБ Шеріл Сандберг, Цукерберга та інших членів правління. Згідно з позовом, керівники Facebook та ради директорів не вживали жодних дій, щоб зменшити порушення даних. Також вони не повідомили користувачів про це. Таким чином, вони порушували довірений обов’язок.

Цей позов вимагає відшкодування збитків акціонерам. Він також наполягає на тому, що Facebook розширює свої внутрішні процеси безпеки і змушений це робити за рішенням суду.

Федеральна комісія з питань торгівлі підтверджує розслідування FB

На даний момент FTC розслідує “несправедливі дії” компанії. Це може призвести до того, що Facebook визнає великі штрафи, якщо його визнають винним.

За словами Тома Паля, виконуючого обов’язки директора FTC, “Останні повідомлення у пресі про порушення конфіденційності Facebook спонукали FTC розслідувати це”. Він виявив, що розслідування будуть зосереджені на “несправедливій політиці, яка призвела до значної шкоди для споживачів”.

Внаслідок цього твердження акції Facebook знизилися майже на 6 відсотків від їх первісної вартості.

Однак Facebook поставив сміливе обличчя, і Роб Шерман, заступник головного директора з питань конфіденційності у Facebook, сказав: “Facebook зобов’язаний забезпечити безпеку даних користувачів і вдячний за можливість відповісти на всі питання, поставлені FTC”.

#DeleteFacebook Рух знаходить головного прихильника

Брайан Ектон, співзасновник Whatsapp, приєднався до руху #DeleteFacebook, незважаючи на те, що він отримав $ 19 млрд від придбання Whatsapp від Facebook. Хештег #DeleteFacebook використовується людьми, щоб користувачі могли видалити свої акаунти у Facebook.

Вони цитують твердження, що Facebook знав, що Cambridge Analytica використовує підпільні засоби для збору приватної інформації. Вони також згадують, як це тривало протягом двох років, і ніхто у Facebook нічого не зробив, щоб його зупинити.

Mozilla також подала петицію

Mozilla втрачає багато своєї частки ринку більш інноваційним компаніям. Для них цілком природно використовувати будь-яку можливість проявити своїх конкурентів. Відповідно до нової петиції, поданої компанією, вони вимагають, щоб Facebook повинен змінити свою політику дозволу на додаток. Це підвищить захист користувачів від видобутку сторонніх розробників.

Окрім цього, головний винуватець скандалу з КА, Кріс Війлі, також знову про це заговорив. Він сказав, що його намір полягав не в тому, щоб зневажати Facebook, і він навіть не враховував це, роблячи одкровення.

Насправді, за його словами, його єдиною мотивацією було розкрити в світі тінисту діяльність Cambridge Analytica. Однак це не відштовхувало інших від роздумів про те, що основним завданням цього акта є затоплення цінних паперів ФБ.

Генеральний директор Facebook Цукерберг вирішив піти на Конгрес і засвідчити

Зважаючи на звинувачення та позови, Марк Цукерберг заявив, що буде свідчити перед Конгресом. Згідно із заявою Цукерберга для CNN Money, свідчення будуть дані лише через кілька тижнів. На даний момент Facebook перебуває в процесі вивчення найкращого способу висловлення показань. Без сумніву, вони намагатимуться звільнити Цукерберга та Facebook від будь-яких звинувачень та пов’язаних із цим прав.

Ця декларація подається в кінці величезного люфту з експозиції Cambridge Analytica. Усі в ЗМІ погодились, що немає іншої альтернативи, крім Цукерберга, що свідчить перед Конгресом.

В той же час, широко поширене уявлення про те, що свідчення Цукерберга спонукають інших хончов у соціальних мережах наслідувати його. Ми можемо побачити, що керівники Google і Twitter Сандер Піхай та Джек Дорсі також дають свідчення.

Офіційно всіх трьох Інтернет-медіа-гігантів попросили бути присутніми на слуханнях щодо конфіденційності даних, проведених 10 квітня. Чак Грасслі, голова сенату судової влади Секретаріату, який опублікував повідомлення.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me