Програми для Android та iOS, які загрожують конфіденційності

Конфіденційність – це можливість контролювати, яка інформація про себе доступна іншим. З недавнім сплеском додатків для смартфонів ми як свідомо, так і несвідомо скидаємо свою конфіденційність. Відповідно до переважаючої тенденції, ви постійно завантажуєте нові програми на свій смартфон Android. Але чи знаєте ви, що ця вправа може стати джерелом серйозних проблем. Якщо програми завантажуються з невідомих та неперевірених джерел, ризик ще більше. Приманка про можливість завантаження платних додатків безкоштовно, безсумнівно, непереборна. Справа в тому, що смартфони Android від Google є більш вразливими до атак хакерів, ніж Windows Phone або Microsoft iOS. У цьому посібнику ми розглянемо додатки, які можуть загрожувати конфіденційності вашого смартфона. Ви також можете знайти список програм, які допоможуть вам захистити безпеку вашого кишенькового ПК.

Програми для Android та iOS, які загрожують конфіденційності

Android & Додатки для iOS, які ризикують конфіденційністю

Як впливає на Android?

Нещодавній та вичерпний звіт про програми від Trend Micro показує, що нове зловмисне програмне забезпечення, відоме як Godless, може впливати на майже 90% усіх пристроїв Android. Це зловмисне програмне забезпечення викорінює операційну систему, не знаючи про це користувача. Згодом хакери беруть на себе повний контроль над усіма небажаними додатками, встановленими в телефоні.

Звіт Trend Micro також попереджає, що потенційні додатки безбожніх операторів доступні для завантаження в офіційному Google Play Store.

В іншому звіті, опублікованому антивірусною командою Norton’s Sytontec, вказується, що майже 50% всіх індійських користувачів смартфонів дозволяють стороннім людям отримувати доступ до своїх чутливих мобільних даних і контактів телефону майже до будь-якої програми. Дивовижне те, що 40% таких користувачів телефону навіть дозволили отримати доступ до камери свого телефону. У звіті також зазначається, що самовираження у більшості користувачів було основною причиною таких спіральних ризиків.

Згідно з опублікованою статистикою, на пристроях Android доступні величезні 48 000 додатків, і програма отримує дозвіл операційної системи через мобільний телефон. Ці дозволи дозволяють програмам виконувати численні дії, такі як запуск телефонних дзвінків, читання SMS-повідомлень або визначення місцезнаходження чийогось телефону. Але додатки можуть також отримувати доступ до особистих даних у незаконних цілях.

Крім того, близько 5% додатків для Android можна використовувати для здійснення дзвінків на вказану кількість. Ще 2% додатків можуть передавати SMS на преміум-номер, невідомий без участі користувача.

Незважаючи на те, що значна більшість таких застосувань були розроблені з дивовижними або альтруїстичними намірами, також були різні варіанти. Додаток для банківського фішингу під назвою Droid09 був ідентифікований та видалений з Android Market.

Список програм, які покращують конфіденційність та безпеку Android

Ви можете використовувати такі додатки для Android, які доступні в Google Play Store, для підвищення безпеки вашого смартфона.

 • ExpressVPN
 • Сигнал приватного месенджера
 • Безпечний дзвінок
 • SSE – універсальний додаток для шифрування
 • Crypt4All Lite (AES) 
 • Orbot: проксі з Tor 
 • AppLock 

Кут iOS

Як і Android, і iOS Apple, також не застраховані від таких загроз. У недавньому випадку Apple була пред’явлена ​​звинуваченням у позові, коли позивач стверджував, що Pandora, служба Apple для передачі музики та деякі інші передавали особисту інформацію користувачів певним рекламним мережам, незважаючи на їх згоду.

У петиції також зазначалося, що деякі програми Apple навмисно продають інформацію в рекламні мережі, які включають вік, місцезнаходження, дохід, стать, сексуальну орієнтацію, етнічну приналежність та політичні погляди. Пандора отримала судову повістку в порядку розслідування справи.

У недавньому минулому під сканер було представлено 101 популярну програму для Android та iOS. Дивовижне відкриття полягало в тому, що 56 з них насправді передали унікальний ідентифікатор пристрою телефону іншим компаніям без будь-якої обізнаності користувачів або дозволу. 47 додатків розкрили місцезнаходження телефону, тоді як 5 розсилали стать, вік, а також інші особисті дані. Версії Android та iOS відеоігри, відомої як Paper Toss, як відомо, передали ідентифікаційний номер телефону п’яти рекламним компаніям.

Якщо ці телефони збираються робити самостійно, чому б не зробити власника сендвіча з індички!

Суть полягає в тому, що додатки iOS надсилають більше особистих даних, ніж додатки для Android. Зараз це стало причиною серйозних занепокоєнь у світі, оскільки все більше даних продовжують потрапляти в чужі руки, що призводить до тривожного зростання кіберзлочинів, особливо хакерських.

Знову ж таки, якщо ці телефони можуть це зробити, то чому б не вибрати мити машину власника за ними! Як щодо того, щоб зробити щось, що насправді є позитивним для власника!?

Програми конфіденційності та безпеки iOS

 • Сигнал
 • Мовчазний телефон
 • Вікр
 • Telegram
 • LastPass
 • Цибульний браузер
 • 1Блокер

Дозволи на програми

Коли користувач завантажує додатки з магазину Play, останній показує, що саме він має отримати на телефоні користувача. Незважаючи на те, що це не є ризиком безпеки для копіювальної книги, це, безумовно, важливий ризик конфіденційності. Це дозволяє додатку отримувати доступ до даних та апаратних засобів на телефоні, що може не знадобитися для цього. Єдиний спосіб запобігти цьому – уважно прочитати список доступу. Потім відпаліть небажані, а не завантажуйте їх. Функція дозволу на додаток може використовуватися для контролю того, чи має кожен додаток індивідуальний доступ до камери, мікрофона та списку контактів телефону.

Дилема конфіденційності конфіденційності у Facebook, Twitter та соціальних мережах

Незважаючи на зусилля Facebook щодо кращого захисту конфіденційності своїх користувачів, безумовно, є елемент ризику конфіденційності кожного разу, коли ви завантажуєте популярний соціальний додаток на свій смартфон. Причиною цього є те, що Facebook постійно проводить тести на своїх користувачів, переважно без їх відома. Наприклад, Facebook використовує ваше місце розташування, коли робить пропозиції друзів. Ви навіть не можете зареєструватися у Facebook, використовуючи уявне ім’я. Якщо ви спробуєте це зробити, Facebook просить вас надати ідентифікатор уряду!

Вам може бути цікаво, чому глобальні компанії, такі як Facebook, Twitter або Google, можуть загрожувати конфіденційності користувачів. Все зводиться до грошей. Збираючи більше інформації про вас, ці служби зможуть бомбардувати вас рекламою, орієнтованою на користувачів.

Люди вільно та охоче обмінюються приватною інформацією, такою як електронна адреса, номер телефону, місцезнаходження та навіть номер соціального страхування – найбільш тривожна тенденція. Дослідження показали, що люди розкриватимуть більше особистої інформації в Інтернеті, ніж їм віч-на-віч.

Захисні заходи

Нещодавно ми опублікували статтю, яка широко висвітлює всі заходи, які ви можете вжити для захисту конфіденційності та безпеки вашого смартфона. Завдяки постійно зростаючій кількості сторонніх та неофіційних магазинів додатків, кілька смартфонів, які мають власні магазини додатків, заманюють користувачів за допомогою знижок та безкоштовних програм. Пам’ятайте, що будь-який додаток, завантажений з невідомого джерела, і який не входить в рамки оригінального магазину Google Play, є потенційним ризиком.

Це пов’язано з тим, що ці магазини не перевіряють такі програми часто на предмет конфіденційності, безпеки та зловмисного програмного забезпечення. Крім того, додаткове завантаження додатків із будь-якого веб-сайту є також потенційним ризиком, оскільки не має уявлення, чи хтось підробив основний код програми. Так само найкраще уникати вкорінення, оскільки воно перекриває будь-які обмеження безпеки, встановлені виробником телефону або розробником програмного забезпечення. Будьте обережні там!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me