Нагляд за п’ятьма очима – уряди готові отримати ваші дані

Зараз загальновідомий факт, що уряди всього світу хочуть долучитися до вашої онлайн-діяльності. Інтернет-спостереження поширюється і федеральні органи влади взагалі не переймаються конфіденційністю користувачів. Кожна країна має своє агентство або програму, яка здійснює спостереження, і іноді країни можуть об’єднатися для того, щоб здійснити моніторинг та шпигунську діяльність на абсолютно новий рівень. Страшно думати, що щось подібне може статися і навіть страшніше усвідомлювати, що це насправді відбувається. Тут ми обговоримо шпигунські організації Росії 5 очей, 9 очей і 14 очей. Це взаємні домовленості урядів різних країн. Як звичайний користувач Інтернету, ці знання для вас важливі, щоб ви могли захистити свої дані від їхнього проникнення.


Що таке список країн

Що таке список країн п’яти очей?

Що з цими програмами?

Різні уряди з усього світу співпрацювали, щоб зібратися разом і провести нагляд за своїми громадянами та поділитися цими даними з іншими урядами в їх організації. Це допомагає їм збирати інформацію один від одного, а також допомагає уникати законів про шпигунство та захист конфіденційності. Таких угруповань «Очі» існує багато, і серцевина їх лежить у п’яти країнах, відомих як «П’ять очей».

Це звучить жахливо і більше теорія змови, але “П’ять очей” – це дуже реально. Це альянс розвідки і відкритий для публічних знань.

Список країн з п’ятьма очима

Ці п’ять країн створили союз “П’ять очей”:

 • США
 • Великобританія
 • Канада
 • Австралія
 • Нова Зеландія

Угода “П’ять очей” раніше була відома як угода UKUSA. Ця угода існує вже кілька десятиліть і сягає холодної війни. У 2010 році Великобританія та США оприлюднили повний текст угоди. Це був історичний крок і його називали найважливішим документом холодної війни.

Хоча угода дійсно стара, вона все ще практикується, і фокус спостереження перемістився з фізичного на цифровий. Усі ваші онлайн-дії контролюються урядом. Текст угоди ви можете знайти тут.

Дев’ять країн

Ця угода включає країни “П’ять очей”, і це:

 • Данія
 • Норвегія
 • Франція
 • Голландія

Це округи, які приєдналися до Угоди UKUSA як сторонні сторони. У той час як вони націлені на країни “П’яти очей” за їх інтелект, вони отримують вигоди в обміні. За допомогою країн «П’ять очей» вони збирають інформацію про власних громадян.

Чотирнадцять країн

Це країни, що містять угоду про дев’ять очей, плюс:

 • Німеччина
 • Іспанія
 • Швеція
 • Італія
 • Бельгія

Ці 14 країн працюють разом для спільного нагляду за власними громадянами. Вони також шпигують за цільовими країнами. Угода допомагає урядам ухилятися від законів про конфіденційність своїх країн.

Наприклад, якщо уряд США не може шпигувати за своїми людьми через юридичні проблеми, він дозволить іншій країні шпигувати за своїми людьми, а потім збирати дані від них. Тож технічно вони не порушують жодних законів.

Це справді страшна ситуація. Навіть якщо ваш уряд каже, що вони не шпигують за вами, вони можуть зібрати ваші дані за допомогою шпигунських операцій іншої країни.

Як можна залишатися захищеними?

Знання про те, що уряди у всьому світі готові отримати ваші дані, може бути трохи неприємним. Хороша річ у тому, що є способи захистити ваші дані від попадання в чужі руки.

Простий спосіб зробити це за допомогою VPN. VPN зашифрує ваші дані, щоб уряд не зміг їх прочитати. Коли ви використовуєте VPN, ваші дані тунелюються через захищений канал. Плюс до цього, VPN дуже просто у використанні.

Ця методика допомагає орієнтуватися на Інтернет-провайдер та державний нагляд, а ваші дані захищені. Крім використання VPN, існують ще деякі варіанти збереження ваших даних. Ось найпопулярніші варіанти.

Зашифруйте своє спілкування

Щоб уникнути моніторингу, слід переконатися, що вся ваша комунікація зашифрована, включаючи ваші додатки для чату. Існує безліч захищених повідомлень для обміну повідомленнями, які ви можете використовувати для цієї мети. Наприклад, ви можете використовувати сигнал для повідомлення друзям. Це безкоштовне додаток, яке дозволяє вам надсилати та отримувати зашифровані повідомлення, які можна прочитати лише ви та ваш друг.

Ще одне широко популярне додаток, Whatsapp, зашифроване, але воно зберігає деякі метадані. Наприклад, інформація про особу, якій ви надсилаєте повідомлення, зберігається та зберігається у Facebook.

Накрийте веб-камеру

Існує кілька інструментів для злому, які можуть стежити за вами за допомогою камери на мобільних пристроях чи ноутбуках. Вони також можуть зламати мікрофон на вашому пристрої, щоб слухати ваші розмови. Простий спосіб захисту вашої інформації – відключити мікрофон і покласти стрічку на веб-камеру ноутбука.

Оновіть програмне забезпечення

Переконайтесь, що ваші пристрої оновлено до їх останніх версій. Це один із способів уникнути спроб злому. Мобільні пристрої із застарілим програмним забезпеченням, швидше за все, підуть під загрозу. Такі компанії, як Google та Apple, продовжують запускати регулярні оновлення, щоб переконатися, що всі останні помилки вилучені та забиті отвори.

Якщо ваш телефон не оновлюється, він все ще матиме старі вразливості. Крім оновлення пристрою, ви також повинні тримати його заблокованим та використовувати надійний пароль, який неможливо легко здогадатися.

Не отримуйте смарт-телевізор (або захищайте його)

Розумні телевізори з голосовим керуванням можна легко відстежувати або навіть зламати. Насправді були випадки, коли телевізор слухав розмови навіть після вимкнення. Щоб смарт-телевізор не шпигував за вами, відключіть його функції прослуховування. Крім того, коли ви його не переглядаєте, переконайтесь, що він повністю відключений. Однак найкращий спосіб уникнути спостереження за допомогою смарт-телевізора – це не купувати його взагалі.

Нагляд за п’ятьма очима – Висновок

Хоча уряди можуть співпрацювати, щоб шпигувати за вашим зв’язком, ви все ще маєте великий контроль над своїми даними. Вживаючи певних запобіжних заходів та користуючись VPN, ви можете залишатися в безпеці. Просто переконайтеся, що ви не надто переглядаєте незахищений Інтернет. Будь-яка деталь, яку ви надсилаєте через Інтернет, може бути відстежена, якщо ви не використовуєте VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me