Китай підтягує блок VPN

Є вагома причина, чому материковий Китай очолює наш список країн з найвищим рівнем Інтернет-цензури. Ніде в світі Інтернет не користується таким розчаруванням, як у Китаї. Великий китайський брандмауер – це не жарт; це справжня проблема, яка непокоїть кожного користувача Інтернету в країні. Ніхто нічого не може з цим зробити.

Китай підтягує блок VPN

Китай підтягує блок VPN

Люди у вільному світі користуються необмеженим доступом до Інтернету. Але коли вони подорожують до Китаю, вони стикаються з потрясінням свого життя – ні Google, ні Gmail, ні Facebook, ні Twitter, ні Instagram.

Це означає, що брати селфі на Великій Китайській стіні та розміщувати їх у Facebook – це не варіант, і ніяке похвалитися перед друзями на WhatsApp щодо поїдання смажених комах на обід. Опинившись у Китаї, ви заблоковані від решти світу.


Обхід Великого Брандмауера

У цей момент будь-яка розумна людина буде задаватися питанням, як виживають китайці. Коротка відповідь – VPN. Так, китайські нетизи регулярно користуються допомогою віртуальних приватних мереж, щоб обійти Великий Брандмауер. 

Є ще одна послуга, яка в Китаї шалено популярна через відсутність будь-якої іншої можливості, і вона називається WeChat. Проблема навіть у тому, що WeChat поєднує кожну послугу, яку можна уявити в одну, її завжди контролює уряд.

Це означає, що ваше ім’я, номери телефонів, список контактів та інша особиста інформація, наприклад, яку їжу ви зазвичай їсте у вихідні дні, кого ви зазвичай дзвоните о 22:00 щовечора, і в які місця ви нещодавно замовили квитки, – усі урядові база даних.

Не дивуйтеся, адже на кожній вулиці є камери відеоспостереження, куди ви їдете і чим займаєтесь. У Китаї конфіденційність відсутня.

Тепер, поряд з веб-сайтами та програмами, VPN також забороняється урядом регулярно.

Ці блоки зростають за інтенсивністю безпосередньо перед важливою подією в країні. Коли в країні проходять великі торгові виставки та Інтернет-конференції, уряд посилює свої блоки VPN. 

Інтернет-цензура в Китаї

Китай славиться багатьма речами. Один з них – уряд, який накладає жорстку цензуру на все, включаючи Інтернет.

Доступність та використання Інтернету в Китаї завжди були повільнішими, ніж у всьому світі. Поширена в Україні цензура в Інтернеті ще більше погіршила ситуацію.

Обмежений доступ до Інтернету в Китаї зачіпає не лише громадян, але й компанії, які прагнуть вести бізнес у країні. Міжнародні компанії регулярно використовують VPN, щоб зберегти інформацію, що передається між Китаєм та рештою світу, безпечною.

Якщо Китай закриє всі VPN, міжнародні компанії не зможуть вести бізнес у країні. Уряд випадковим чином блокує веб-сайти та додатки, ускладнюючи бізнес для досягнення цільової аудиторії.

Чому саме в Китаї Інтернет цензуру? На це є дві причини. Перший – не допустити масового руху проти уряду. Оскільки уряд є диктаторським, він завжди живе в страху громадян, які організовують протест через соціальні медіа.

Різні країни переживали такі масові протести громадян, організовані через канали соціальних медіа. Уряд Китаю вважає за краще бути на безпеці, блокуючи доступ до Інтернету для громадян.

Інша причина цензури – змусити людей користуватися китайськими послугами. Міжнародні послуги, такі як Facebook, Twitter та Gmail, заборонені. Це не залишає людям іншого вибору, крім використання китайських послуг.

Це лише ще один спосіб запобігти будь-якій конкуренції і зберегти в країні лише китайські послуги.

Не щаслива купа людей

Незалежно від причини цензури, громадяни Китаю не люблять відсутність конфіденційності в Інтернеті чи обмежений доступ до Інтернету.

Саме тому віртуальні приватні мережі стали таким захопленням у країні. Але протягом останнього року або близько того, уряд заблокував більшість VPN і продовжує намагання блокувати всі існуючі.

Використання VPN у Китаї

З тих пір, як громадяни Китаю з’ясували корисність віртуальної приватної мережі, використання VPN в країні зростало не по днях. За допомогою VPN китайські нетизи вже не повинні дотримуватися лише китайських послуг; легко використовувати Google та Facebook та Gmail для спілкування.

Після того, як Інтернет не цензурується за допомогою VPN, люди в Китаї також знайомляться з тим, що відбувається у всьому світі, і їх незадоволення через відсутність конфіденційності Інтернету в Китаї посилюється.

З 2013 року уряд Сі Цзіньпіна не лише посилив цензуру в Інтернеті, але й почав знімати послуги VPN, які працюють у країні..

Перед будь-якою великою подією загальнодержавного значення в країні ці блоки стають більш агресивними, про що нещодавно з’ясували постачальники послуг VPN у Китаї. Напередодні великої торгової виставки та Інтернет-конференції уряд застосовував новіші та вдосконалені тактики для блокування VPN.

Постачальники послуг мають власні контрзаходи, щоб подолати ці блоки, але вони працюють лише кілька днів, перш ніж уряд їх знову заблокує.

Попереду будь-якої Інтернет-конференції Китай міг протестувати лише нові технології для ефективного блокування віртуальних приватних мереж. Багато хто вважає, що як тільки конференція закінчиться, блоки зменшаться по інтенсивності. Однак використання VPN не є законним в Китаї, і це, мабуть, невдовзі зміниться.

Куди звідси?

Найгірше те, що Китаю не байдуже, що про них думає світ або що хочуть громадяни. Щоразу, коли VPN-сервери заблоковані, у користувачів виникають серйозні проблеми із відставанням та підключенням.

Незважаючи на те, що ці блоки знижуються по інтенсивності через деякий час, уряд відслідковує VPN-сервери та продовжує їх блокувати. Навіть користувачі VPN та промоутери входять у чорний список уряду.

Якщо ви подорожуєте до Китаю і хочете отримати необмежений доступ до безцензурного Інтернету, це або неможливо, або надзвичайно важко. Навіть якщо ви підписалися на послугу VPN, ви повинні постійно перевіряти, чи є доступні сервери, до яких можна підключитися.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me