Як сказати, чи зламана ваша веб-камера

Чи знаєте ви, що ваша веб-камера могла бути зламана? Хтось міг спостерігати за вами через вашу веб-камеру прямо зараз! Це, безумовно, звучить страшно, але тривогу не потрібно. Не всі піддавались хакерству веб-камер. Але якщо у вас незахищена веб-камера, ви, безсумнівно, ризикуєте. Більше того, не виключено, що вони спробують вас шантажувати після того, як вони спостерігали за вами деякий час. Були випадки, коли хаки веб-камер відображалися в засобах масової інформації. Поки ще не відомо про те, як вони здійснюються. Однак ми знаємо, що хакери мають кілька способів введення зловмисного програмного забезпечення у ваш пристрій. Ці методи дають їм доступ до всього комп’ютера. Це означає, що коли вони отримають доступ до веб-камери, вони також матимуть доступ до всіх ваших даних.

Знаки, які вказують на вашу веб-камеру, були зламані

Знаки, які вказують на вашу веб-камеру, були зламані

Перевірка цілісності веб-камери

Тож виникає питання, як ви можете перевірити, чи безпечно ваша камера? Далі, як ви можете зберегти це таким чином? Якщо ви вважаєте, що хтось може отримати доступ до вашої веб-камери без вашої згоди, прочитайте, щоб знати, що робити.

Крок 1: Подивіться на індикаторний індикатор

Найбільший знак того, що ваша веб-камера була зламана, – це якщо її світло увімкнено, навіть якщо ви її не вмикали. Однак це не завжди вказує на злому веб-камери. Можливо, інша програма використовує вашу веб-камеру, і ви просто не знаєте про неї.

Ви можете подумати, що якщо світло веб-камери вмикається, це означає, що хтось шпигує за вами. Хоча є шанси на це, це може бути і через розширення браузера.

Найпростіший спосіб перевірити це – просто перезавантажити пристрій і перезапустити веб-переглядач. Після цього, якщо світло веб-камери знову увімкнеться, певне розширення, ймовірно, спрацює. Щоб знати, який з них, вам доведеться вимкнути їх по черзі.

Програми також можуть спричинити включену веб-камеру. Для цього вам потрібно буде відкрити кожну програму по одному і побачити, чи реагує веб-камера на певний додаток. Це займе додатковий час, але це гарантує, що ви не станете жертвою злому веб-камери.

І якщо нічого з цього не працює, і ви бачите, що ваша веб-камера загорілася самостійно, будьте обережні. Ви просто можете отримати шпигун.

Крок 2. Поміркуйте, чи увімкнено процес веб-камери

Вивести менеджера завдань. Перейдіть на вкладку «Процеси», щоб знайти список усіх процесів, що працюють на даний момент. Перевірте, чи є функція утиліти веб-камери чи ні. Якщо він увімкнено, а ви його не використовуєте, це МОЖЕ означати, що він зламаний. Але це не вірна ознака. Це може бути просто результатом налаштувань за замовчуванням. Щоб перевірити, чи це так, перезавантажте свій пристрій і повторно поставте прапорець у диспетчері завдань для утиліти веб-камери.

Крок 3: Перевірте, чи деякі програми використовують веб-камеру

Спробуйте запустити веб-камеру. Якщо ви отримаєте повідомлення про помилку, то може бути дві причини. Або ваша веб-камера використовується іншим додатком, або вона була зламана. Ви можете перевірити, який додаток використовує вашу веб-камеру за допомогою інструмента «Провідник процесів». А якщо ви користуєтесь Mac, перейдіть до терміналу, щоб знайти його.

Крок 4: Спробуйте перевірити наявність шкідливих програм

Якщо ви впевнені, що ваша веб-камера зламана, вам потрібно запустити сканування шкідливих програм. Цілком ймовірно, що ваша машина вже заражена. Краще сканувати його за допомогою хорошого антивіруса.

Кроки щодо запобігання злому веб-камери

На відміну від того, що ви можете подумати, запобігти взлому веб-камер досить просто. Дотримуйтесь наведених пунктів, щоб переконатися, що веб-камера залишається захищеною.

№1: Увімкніть брандмауер

Брандмауери – це перша лінія захисту від будь-якого шкідливого програмного забезпечення. Брандмауер постійно відслідковує трафік в Інтернеті і запобігає переходу будь-яких підозрілих речей на ваш пристрій.

Щоб знайти параметри брандмауера на своєму пристрої Windows, відвідайте Панель управління > Система та безпека > Брандмауер Windows > Увімкніть або вимкніть брандмауер Windows.

Для Mac перейдіть до системних налаштувань > Безпека & Конфіденційність > Брандмауер.

№2: Отримайте антивірус

На ринку є кілька антивірусних рішень, але переконайтеся, що ви отримаєте найкращі. Хороший антивірус повинен мати ряд розширених варіантів безпеки. Після того, як ви його встановите на своєму пристрої, ваш антивірус зробить роботу з очищення вашого пристрою. Більшість антивірусних програм також безкоштовна у використанні.

№3: Не падіть на фішинг-афери

Хакерам дуже часто прикидатися агентом підтримки і телефонувати вам. Вони скажуть вам, що з вашим пристроєм чи програмою щось не так, і потрібно виправити це віддалено. Якщо ви не вимагали віддаленої допомоги, це, швидше за все, афера. Під виглядом віддаленої допомоги вони можуть вводити зловмисне програмне забезпечення у вашу систему.

# 4: Будьте пильні

Дуже поширений метод нападу зловмисного програмного забезпечення – через компрометовані посилання. Такі посилання зазвичай надсилаються через електронні листи. Тож, якщо ви отримуєте електронні листи від невідомих людей, не відкривайте їх.

№ 5: Будьте обережні при користуванні мережами Wi-Fi

Загальнодоступний Wi-Fi може бути медоносом, створеним хакерами. Налаштувати точку доступу та потім відстежувати дані, що передаються на ній, дуже просто. Якщо вам подобається доступ до безкоштовного загальнодоступного Wi-Fi, ви повинні знати про ризики.

Щоб залишатися захищеним на загальнодоступному Wi-Fi, переконайтеся, що ви використовуєте VPN. Віртуальна приватна мережа зашифрує ваш трафік, і ваші дані будуть у безпеці, навіть якщо хтось намагається контролювати його.

№ 6: Приховуйте свою веб-камеру

Покладіть на нього стрічку. Ага! Цей низькотехнологічний трюк працює так само добре, як і будь-який із найскладніших. Це зробити дуже просто, і ви можете повністю від цього залежати. Якщо ви вважаєте, що стрічка для вас занадто низька, на ринку є варіанти.

Ідея дивитися без вашого відома викликає занепокоєння. Завжди будьте впевнені, що ви контролюєте свою конфіденційність та безпеку. Якщо ви відчуваєте, що щось не працює, просто дотримуйтесь наведених вище кроків, щоб вирішити проблему.