Як прошивати ваш маршрутизатор за допомогою DD-WRT – Повне керівництво по установці

Встановити DD-WRT на роутері самостійно – це не простий подвиг. Якщо ви не такі розумні в техніці і не маєте досвіду в галузі інформатики, ресурси, які ви можете знайти в Інтернеті, можуть збентежити вас більше, ніж допомогти. Правда, прошивання маршрутизатора непроста. Це не виключно складно, просто потрібно багато уваги, досліджень та керівництва по встановленню.


Як прошивати ваш маршрутизатор за допомогою DD-WRT - Повне керівництво

Тут ви знайдете цей посібник. Якщо ви людина, яка не має великого досвіду роботи в програмному забезпеченні, але все ще хоче флеш-маршрутизатор з DD-WRT, це посібник для вас.

Пам’ятайте, хоча. Це складний процес, і багато досліджень, які вам потрібні, перш ніж розпочати процес встановлення, повинні бути виконані вами і ви самі. Цей посібник повинен допомогти вам у процесі, але це ще не все, що стосується всіх інструкцій по встановленню DD-WRT. Будь ласка, уважно і повністю прочитайте посібник, перш ніж розпочати установку DD-WRT на свій маршрутизатор.

Що таке DD-WRT?

DD-WRT – це прошивка, яка є своєрідним постійним програмним забезпеченням, оперує маршрутизатором. DD-WRT заснований на Linux, вільний та з відкритими джерелами, що робить його дуже настроюваним. Це означає, що наявність маршрутизатора з DD-WRT в якості його операційної системи дасть вам більше контролю над маршрутизатором. Він також надасть вашому маршрутизатору більшу функціональність, оскільки його некоммерчний аспект означає, що він може мати безліч функцій.

Іншими словами, DD-WRT – це операційна система маршрутизатора, яка покращує та оновлює ваш бездротовий інтернет-роутер.

Чому б ви прошивали ваш маршрутизатор?

Як я вже говорив вище, DD-WRT дає вам більше контролю над своїм з’єднанням. Просунуті користувачі можуть використовувати DD-WRT для управління багатьма різними аспектами їх з’єднання, але найпоширенішими напрямками використання маршрутизатора DD-WRT є:

 • Встановіть VPN на свій маршрутизатор: Якщо у вас є маршрутизатор, який працює на DD-WRT, ви можете налаштувати VPN на маршрутизатор і захистити всі підключені пристрої. Ви можете ознайомитись з нашим списком найкращих VPN, які можна використовувати з маршрутизаторами DD-WRT тут.
 • Підсиліть свій Wi-Fi сигнал: DD-WRT дозволяє змінювати ваш бездротовий канал у межах його налаштувань. Ви можете вибрати канал, до якого не підключено багато маршрутизаторів, і насолоджуватися швидшим Інтернет-з’єднанням.
 • Доступ до віддаленої домашньої мережі: Якщо ви вирішили перетворити маршрутизатор на свій особистий сервер VPN, то ви можете віддалено отримати доступ до всіх пристроїв у домашній мережі. Це дуже зручно, якщо у вас є важливі файли, які вам потрібні в дорозі, але не хочете копіювати їх з комп’ютера.

Попередження: речі, на які слід звернути увагу

Перш ніж почати процес блимання маршрутизатора, вам потрібно двічі перевірити кілька речей. Ви не хочете цеглити (ламати) маршрутизатор, встановивши неправильну версію DD-WRT. Незважаючи на те, що в цьому посібнику детально обговорюється мерехтіння вашого маршрутизатора, ви все одно повинні виконати деякі завдання самостійно.

Знову ж таки, дуже важливо зробити власне дослідження, перш ніж спробувати прошивати роутер.

Перше, що вам потрібно двічі перевірити – це марка та модель вашого маршрутизатора. Не кожен маршрутизатор сумісний з DD-WRT, і DD-WRT не сумісний з усіма маршрутизаторами. Це не повинно бути складним кроком для завершення, все, що вам потрібно зробити, – це зробити марку та модель зі зворотної сторони маршрутизатора, а потім перевірити, чи сумісний він. Ви можете перевірити, чи є у вас підтримуваний пристрій, переглянувши цей список на сторінці вікі DD-WRT. Після цього перегляньте цей список відомих несумісних пристроїв, щоб бути впевненим. Якщо ви дізнаєтесь, що ваш маршрутизатор добре працює з DD-WRT, ви можете рухатися далі.

Після того, як ви перевірили сумісність, вам потрібно переконатися, що прошивка, яку ви завантажите для встановлення, відповідає вашому маршрутизатору. Якщо ви встановите неправильну прошивку, ви цеглить ваш маршрутизатор. На сторінці підтримуваних пристроїв ви знайдете всю необхідну інформацію про мікропрограмне забезпечення, яке слід завантажити, та про збірку, яку слід вибрати для маршрутизатора. Сторінка трохи безладна і використовує безліч сучасних технічних жаргонів, але це не повинно вас лякати. Ви можете знайти подробиці про прошивку, яку слід завантажити, прокрутивши вниз список списку пристроїв. Не забудьте перейти на сторінку до T. Також слід ознайомитися з цим форумом, оскільки є багато інформації, яка допоможе вам знайти потрібну прошивку для завантаження.

Як завантажити прошивку DD-WRT

Коли ви переходите до вікі DD-WRT, ви можете трохи переповнитися. Як звичайний користувач, який хоче прошивати свій маршрутизатор, вам не потрібно вникати в усі технічні деталі. Пам’ятайте, що DD-WRT – це програмне забезпечення з відкритим джерелом. Це означає, що будь-який розробник, який хоче створити свою власну версію, може завантажити основний код і налаштувати його так, як він хоче. Ось чому так багато різних версій і версій для DD-WRT. Як правило, завантажуйте лише прошивку, зроблену Kong або BrainSlayer (який, як оригінальний розробник).

Щоб залишатися в безпеці, давайте дотримуватися побудови BrainSlayer. BrainSlayer регулярно оновлює свої версії, але не потрібно. Завантажити прошивку можна тут. Все, що вам потрібно зробити, – це перейти до останнього оновлення, натисніть на файл, який містить ім’я та марку вашого маршрутизатора, та завантажте файл, який у його назві включено слово «прошивка»..

Налаштування обладнання

Тепер, коли у вас є потрібний файл, вам потрібно налаштувати обладнання, яке ви будете використовувати. Для цього вам знадобляться:

 • Ваш маршрутизатор
 • ПК або ноутбук
 • Кабель Ethernet
 • Стабільне джерело живлення

Після того, як ви все це, просто виконайте наступні кроки, щоб налаштувати обладнання:

 1. Підключіть маршрутизатор і увімкніть його.
 2. Візьміть кабель Ethernet і підключіть роутер до ПК або ноутбука. На маршрутизаторі підключіть кабель Ethernet до одного з портів локальної мережі. Не підключіть його до порту з написом “WAN”.
 3. Підключіть інший кінець кабелю Ethernet до локального порту ПК або ноутбука.
 4. Вимкніть підключення до Інтернету комп’ютера. Насправді просто вимкніть WiFi повністю. Якщо ваш комп’ютер підключений до Інтернету під час прошивки маршрутизатора, є дуже висока ймовірність, що ви заблокуєте роутер помилково.

Після того як ви все це налаштуєте, ви можете перейти до встановлення раніше завантаженої мікропрограми.

Як встановити DD-WRT

З цього моменту все важливо дотримуватися покрокового процесу. Деякі маршрутизатори можуть мати незначні варіації, і я настійно пропоную (ні, я кажу вам, щоб це зробити), перегляньте посібники з установки вашого окремого маршрутизатора, якщо вони доступні. Ви повинні знайти посібники там, де ви знайшли версії свого маршрутизатора на сторінці підтримуваних пристроїв. Якщо немає спеціального посібника з встановлення, виконайте наступні дії:

 1. Увійдіть у свій маршрутизатор Сторінка адміністратора. Це можна зробити, ввівши IP-адресу маршрутизатора в адресному рядку веб-переглядача. Ви знайдете IP на задній панелі маршрутизатора або в посібнику з маршрутизатора. Швидше за все, він розпочнеться з “192.168.x.x” або “10.0.x.x.”.
 2. Увійдіть у свій обліковий запис і перейдіть до Розділ адміністратора.
 3. Виберіть Оновлення прошивки.
 4. Натисніть на “Вибрати файл” і завантажте прошивку DD-WRT (файл, який ви завантажили раніше).
 5. Тепер зачекайте оновлення роутера. Не робіть нічого з маршрутизатором або ноутбуком / ПК, поки це відбувається. Насправді, піти робити цілком щось інше і повернутися за кілька хвилин.

Тепер, коли ви встановили прошивку, ви можете знову підключитися до Інтернету. Поверніться до маршрутизатора сторінка адміністратора. Вас можуть попросити ввести ім’я користувача / пароль. Типовим для цього є root / admin.

Після входу ви зможете побачити сторінку за замовчуванням щойно прошитого DD-WRT маршрутизатора. Звідти ви можете поцікавитись усіма функціями, які у вас зараз є. Якщо ви хочете зробити свій DD-WRT захищеним, слід розглянути можливість налаштування VPN на маршрутизатор DD-WRT.

Як жорстко скинути маршрутизатор

Тепер рекомендується зробити жорсткий перезавантаження для маршрутизатора, щоб переконатися, що вся пам’ять зі старої прошивки не залишилася. Не хвилюйтесь, якщо прострочити скидання, ваша нова прошивка не видалить. Щоб зробити жорсткий скидання, слід:

 1. Утримуйте кнопку скидання. Кнопку скидання слід утримувати протягом усього процесу скидання
 2. Відлічити до 30 секунд
 3. Відключіть роутер від джерела живлення протягом 30 секунд
 4. Нарешті, знову підключіть роутер і почекайте ще 30 секунд

Таким чином, ви можете переконатися, що нічого зі старої прошивки не вплине на DD-WRT.

Спалах маршрутизатора DD-WRT – заключні думки

Маршрутизатор DD-WRT надає вам безпрецедентний рівень контролю над своїм Інтернет-з’єднанням. Ось чому важливо знати, як прошивати маршрутизатор за допомогою DD-WRT, не торкаючись його. Якщо ви дотримуєтесь цього посібника або взагалі маєте справу з прошивкою, обов’язково прочитайте всю інформацію та проведіть дослідження, перш ніж розпочати процес встановлення. І пам’ятайте, це процес навчання. Добре витрачати свій час, перш ніж ви повісите це, і цілком прийнятно придбати роутер з попередньо встановленою DD-WRT.

Удачі!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me