Як переконатися, що додаток для Android безпечно встановлювати

З багатьох програм, доступних для завантаження в Google Play Store, як дізнатися, які з них не захищені від вірусів? Існує багато випадків, коли Google знімає програми, збиті зловмисними програмами, хоча до того часу ці програми вже завантажувались мільйон разів. Чи означає це, що твердження Google Play Protect про те, що вони є “системою безпеки, яка ніколи не спить”, недостатньо сильна для фільтрації зловмисних програм? Давайте погодимось, що замість того, щоб залежати від їх внутрішнього антивірусу, краще зібрати обізнаність, щоб захистити свій пристрій Android від новіших штамів шкідливих програм.

Як переконатися, що додаток для Android безпечно встановлювати

Як переконатися, що додаток для Android безпечно встановлювати

Як перевірити, чи безпечний для Android додаток

Як уберегти себе від попадання здобичі в такі додатки? Ось кілька покажчиків, щоб перевірити, чи безпечна програма, яку ви збираєтесь встановити:

По-перше, ознайомтеся з термінологією

Чи можуть на пристрої Android впливати зловмисне програмне забезпечення або вірус? Чи знаєте ви різницю між вірусом і шкідливим програмним забезпеченням? В основному це зловмисне програмне забезпечення, яке є коротким для зловмисного програмного забезпечення, як зазначено в назві, будь-яке програмне забезпечення, розроблене зі зловмисним наміром проникнення в пристрій і пошкодження існуючих файлів або програм.

Зловмисне програмне забезпечення – це широкий термін, що охоплює багато форм – руткіт, шпигунське програмне забезпечення, черв’яків, рекламне програмне забезпечення, трояни та віруси – назвати декілька. Вірус – це шкідливе програмне забезпечення, яке може пошкодити файл шляхом реплікації. Пристрої Android за замовчуванням захищені від вірусів, але вони чутливі до інших видів шкідливих програм. На них найбільше впливає завантаження та встановлення програм з ненадійних джерел.

Яку шкоду може завдати зловмисне програмне забезпечення?

Зловмисне програмне забезпечення може отримати доступ до ваших приватних та конфіденційних даних, таких як фотографії, контакти, SMS тощо. Вони можуть відстежувати ваше місцезнаходження, красти ваші паролі або надсилати повідомлення постачальникам послуг преміум-класу. Ваша історія пошуку може бути використана проти вас, націлюючи на вас оголошення чи крадіжки даних вашої банківської та кредитної картки та здійснюючи покупки на ваше ім’я.

Останнім часом зловмисне програмне забезпечення Fakedtoken та ExpensiveWall викрадало інформацію про кредитні картки, представляючи себе фальшивими постачальниками послуг. Їх завантажували на мільйони смартфонів та планшетів Android через встановлення додатків з ненадійних сайтів. Виявлені зловмисні програми, такі як Android / ztorg та Android / deng, у файлах додатків com.android.provision.confirm та org.rain.ball.update.

Ви повинні знати про можливі збої, які зловмисне програмне забезпечення може спричинити на вашому пристрої через небажану рекламу чи збитк ваших особистих даних.

Як захистити свій пристрій

Тепер ви встановили, що більшість шкідливих програм надходить на ваш мобільний телефон через встановлення додатків. Чи можна утримуватися від завантаження будь-яких додатків? Не зовсім. Що можна зробити замість цього – вжити декількох запобіжних заходів.

Роби своє домашнє завдання

Перш ніж завантажувати додаток, перегляньте всю інформацію, яку ви, можливо, зможете зібрати про нього. Перевірте, чи додаток справжній чи підроблений. Будьте обізнані про останні новини, пов’язані з технікою.

Щоб дізнатися, чи додаток справжній, ознайомтеся з історією розробника. Ви можете просто надати назву компанії чи веб-сайту, що розробляє додаток, і шукати будь-які попередні програми, які вони випустили. Перевірте доступну вам інформацію, і в більшості випадків минулі успіхи говорять самі за себе.

Підроблені програми також надають неймовірні пропозиції та нечувані знижки. Помітьте правопис у назві програми або шукайте будь-які граматичні помилки в його описі чи зразках. Якщо ви бачите будь-які, то вони повинні служити червоними прапорами.

Багато людей залишають свої відгуки та відгуки про Play Store, а деякі додатки наполягають на оцінці. Більша кількість завантажень також може означати, що додаток є законним. Переходячи до відгуків користувачів, які завантажили додаток, ви можете знати, чи є якісь технічні збої в програмному забезпеченні. Крім того, якщо додаток підроблений, відповіді на скарги користувачів від кінця розробника не буде. Навіть сторонні клавіатури сторонніх класів можуть бути небезпечними у використанні.

Скористайтеся вкладкою “читати більше” у магазині Google Play. Дата виходу та останнє оновлення можна знайти тут. Підроблені програми в основному встановлюються з сторонніх сайтів. Тож уникайте завантаження з цих магазинів.

Тримайтеся подалі від сторонніх магазинів додатків

Сторонні магазини додатків можуть здатися кращою альтернативою магазину Google Play для бюджетних потреб, але це ризикований крок довіряти доступним програмам.

Підроблені програми та шахрайства, що пропонують божевільні знижки та безкоштовні бонусні функції тощо, маскують себе під найкращі пропозиції. Ці програми, заражені зловмисним програмним забезпеченням, встановлені на вашому пристрої, можуть пошкодити файли та пошкодити системне програмне забезпечення. Начебто невинний додаток, як ігровий додаток, може містити зловмисне програмне забезпечення, яке може отримати інформацію про вхід для електронної комерції або банківських додатків, встановлених на пристрої. Ви можете стати жертвою крадіжок особи.

Вирішити установку із стороннього магазину додатків – це не що інше, як передати всі ваші паролі хакерам, полегшивши їх роботу. На вашому телефоні вживаються заходи безпеки, саме в такі години, але коли ви вирішите їх перекрити, ви піддаєте себе ризику.  

Якщо певний додаток недоступний у вашому локальному магазині Google Play, просто скористайтеся цим посібником, щоб змінити регіон Play Store.

Розуміння дозволів програми

Якщо говорити про заходи безпеки на своєму пристрої, ви можете знайти дозволи програми на вкладці налаштувань. Перейдіть до налаштувань, знайдіть “Дозволи на програми”. Ці налаштування можуть перевірити, чи безпечний сайт, з якого завантажено додаток, чи небезпечний для програми. Ви також можете встановити конкретні дозволи для кожного додатка.

У Google Play прокрутіть униз до даних розробника та перевірте дозволи програми. Деякі додатки потребують доступу до вашого місцезнаходження, наприклад – додаток для бронювання таксі. Програмі для редагування фотографій може знадобитися дозвіл на доступ до вашої камери, але остерігайтеся запитів на отримання дозволу, не пов’язаних з метою програми, наприклад, якщо вам потрібно надати доступ до конфіденційних даних, таких як паролі та інформація для входу.

Просто не слід сліпо натискати кнопку встановлення, не маючи чіткого розуміння того, на що ви згодні.

Вживайте додаткових заходів

Якщо все це здасться занадто великим, ви можете скористатися надійною антивірусною програмою. У самому магазині Google Play є багато перевірених та перевірених мобільних програм безпеки. Виберіть антивірус, який пропонує сканування перед встановленням та після встановлення – таким чином ви зможете дізнатися про додаток перед установкою, а також позбутися будь-якого наявного зловмисного програмного забезпечення на вашому пристрої.

Вам не потрібно хвилюватися щоразу, коли вам потрібно завантажити новий додаток, просто використовуйте ідеальний додаток для захисту Android, щоб захистити свій пристрій від програм, що заражають ваш пристрій шкідливим програмним забезпеченням.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me