Як мінімізувати цифровий слід для захисту конфіденційності

Ми не думаємо про це часто, але наша інформація завжди доступна в Інтернеті та піддається впливу громадськості. Від Facebook до Instagram кожен момент нашого життя знаходиться в Інтернеті, яким його ділять мільйони людей у ​​всьому світі.


Як мінімізувати цифровий слід для захисту конфіденційності

Як мінімізувати цифровий слід для захисту конфіденційності

Ви думаєте, що ви ділитеся своїми публікаціями, оновленнями та зображеннями лише зі своїм колом друзів, але, коли щось з’явиться в Інтернеті, це не займе багато часу, щоб поширитись по всьому світу. Всесвітня павутина – це величезний запас інформації. Ви не можете його спалити чи потягнути чи витерти.

Коли щось там є, це назавжди Якщо ви видалите свій акаунт у Facebook сьогодні, ви все одно знайдете деякі зображення, що з’являються в пошуку Google навіть через рік.

Як воно є

З цим не можна багато зробити, якщо ви хочете продовжувати користуватися Інтернетом та зручностями, які він пропонує. Можливість залишатися на зв’язку, купувати магазини, не виходячи з дому, мати Alexa, складати списки для вас, дивитись улюблені шоу та фільми в будь-який час, коли вам подобається – вони надходять за ваші особисті дані.

Не має значення, безкоштовна чи платна послуга. Після того, як ви щось поділитеся в Інтернеті, його майже неможливо знищити.

Незважаючи на зручності, які надає нам Інтернет, зростаюча кількість онлайн-загроз змушує всіх бути зацікавленими. Кожна компанія збирає наші дані, від нашого постачальника послуг Інтернету в Google до Facebook до урядових та охоронних органів.

Також було встановлено, що компанії мобільного зв’язку продають дані клієнтів таким агенціям, як АНБ. Навіть якщо ви думаєте, що вам нічого не приховувати, чи відчуваєте ви себе в безпеці, коли знаєте, що ваша інформація знаходиться в базі даних АНБ? Точно ні.

Витираючи цифровий слід

Одного прекрасного дня ви вирішите перестати бути в Інтернеті. Ви вирішили стерти свій цифровий слід – інформацію про вас і пов’язану з вами, що існує в Інтернеті на основі вашої онлайн-діяльності. Але це простіше сказати, ніж зробити.

Інтернет обширний, і потрібні секунди, щоб частина інформації перейшла з одного місця в інше. Якщо ви видалите його з одного місця, він все ще продовжує існувати в іншому місці. Як результат, він також відображається при пошуку.

Однак, ви можете зробити, щоб очистити цифровий слід по шматочках, видаливши всі ваші сліди з Інтернету. Досить багато кроків, і це потребує часу, але це, безумовно, можливо.

1. Видаліть свої Інтернет-акаунти

Перше, що вам потрібно зробити, це запам’ятати та видалити всі облікові записи, які ви маєте в Інтернеті – від соціальних медіа до покупок до потокових до ігор. Для цього вам потрібно скласти список місць, де ви коли-небудь відкривали рахунки, а потім видалити їх.

Такі веб-сайти, як Facebook та Google, полегшують вам видалення облікового запису, але деякі веб-сайти не так просто. Або варіант видалення відсутній, або вам потрібно буде зв’язатись із сайтом, щоб видалити свій рахунок.

Це може включати розкопування відповідної особи, до якої можна зв’язатися. Якщо ви не знаєте, як видалити свій обліковий запис на певному веб-сайті, це допоможе здійснити пошук у Google.

2. Видалити інформацію з окремих сайтів

Якщо ви не хочете видалити весь обліковий запис, але хочете видалити певну частину інформації, ви також можете це зробити. Наприклад, ви хочете видалити фотографії з випускних вечорів середньої школи з Facebook або старого облікового запису MySpace, до якого ви перестали звертатися років тому, оскільки пішло комусь на цьому веб-сайті потрібно хвилин 5.

Старі твіти, які здаються неприємними або оновленнями, які вже не мають сенсу, також можна видалити окремо. Якщо інформація, пов’язана з вами, була опублікована на веб-сайті або в блозі, зв’яжіться з власником сайту, щоб видалити його.

Пам’ятайте, що власники приватного блогу чи веб-сайтів не зобов’язані зберігати ваш запит. Деякі веб-сайти не пропонують можливість видаляти окремі публікації. У такому випадку видаліть публікацію та напишіть замість оригінального вмісту потріскування.

3. Видалити акаунти електронної пошти

Більшість людей мають декілька облікових записів електронної пошти, тому ви хочете видалити їх і зберегти лише один центральний обліковий запис. Видалити облікові записи електронної пошти досить просто – просто перейдіть до налаштувань та знайдіть опцію видалення. Щоб бути безпечними в Інтернеті, замість того, щоб користуватися однією з часто використовуваних послуг електронної пошти, використовуйте зашифровану службу електронної пошти, наприклад ProtonMail.

4. Вживайте юридичних дій

У деяких випадках ви можете надіслати Google юридичне повідомлення про видалення певного вмісту з їх індексу. Це працює в основному у випадку образливого чи невідповідного вмісту, з яким ви не хочете асоціюватися.

Ви також можете скористатися застарілим інструментом видалення URL-адреси Google, щоб подати запит на видалення певних веб-сторінок. Google залежить від вашого запиту, але це єдині варіанти, якими ви користуєтесь.

5. Використовуйте VPN

Все, що ви робите в Інтернеті, можна відстежити на вашу загальнодоступну IP-адресу. Щоразу, коли ви відвідуєте Інтернет, завантажуєте додатки чи передаєте відео, ваш IP – це ваш цифровий відбиток пальців. Щоб запобігти провайдеру, державним установам та потенційним кіберзлочинцям для підслуховування вашої онлайн-діяльності, вам потрібно приховати свою IP-адресу.

Підключившись до VPN-сервера, вам здається, що ви переглядаєте Інтернет, використовуючи IP-адресу цього VPN-сервера замість вашого власного. Крім того, весь ваш інтернет-трафік шифрується. Весь процес налаштування підключення VPN досить простий завдяки програмам VPN, які можна налаштувати на ПК, Mac, Android або iOS.

Перш за все, вам потрібно зареєструватися у постачальника послуг VPN. Нижче ви можете знайти список наших головних виборів:

Час і зусилля

У більшості випадків видалення цифрового сліду – це стомлюючий процес, який вимагає багато часу. Навіть після того, як ви думаєте, що ви видалили всі облікові записи, які ви коли-небудь мали, ви все одно можете знайти частину інформації, яка відображається в пошуку Google. Потім потрібно знайти джерело вмісту та видалити його.

Щоб мінімізувати цифровий слід, пам’ятайте, що ви використовуєте лише зашифровані служби, які не збирають ваші дані. Ці послуги часто оплачуються, але за невелику плату ви також можете захистити свої дані. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me